• slovenský

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1983, 113 min

Kultový film Alfreda Hitchcocka "Psycho" sa dočkal svojho pokračovania až po 23 rokoch. Po toľkej dobe sa znova môžeme stretnúť z Normanom Batesom, ktorý má znova problémy so svojou mŕtvou matkou. Tiež znova zavítame do motela, nad ktorým sa prízračne týči ich staré rodinné sídlo. Je dobré, že Anthony Perkins prijal úlohu v tomto filme a opäť si zahral psychotického Normana. Lepšie ako on by túto postavu nezvládol hadám nikto na svete. ***(31.1.2008)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $34,725,000Tržby Celosvetovo $40,200,000(2.2.2010)

Hustota vražd poblíž našeho starého známého motelu se znovu zvýšila protože pan Norman Bates byl po 22 letech propuštěn a bohužel musím konstatovat že po těch pár letech strach z něho již ustoupil strach.Ale některé vraždy jsou fakt nezapomenutelné=drsné:muž s dýkou v srdci přepadá přes zábradlí schodů a padá na druhé přímo do míst kde je dýka,vrah probodne ženu nožem na způsob strč kudlu skrz krk a všechny jsou v detailním záběru a na závěr také pointa.(26.4.2003)

Ještě to ujde. Trocha vaření z vody, ale taky docela slušné vraždy.(28.4.2003)

• tron

Nakrútiť sequel Psycha je na prvý pohľad podobne obskúrny, ako nakrútiť sequel Čeľustí. na strane druhej, koho by nezaujímalo, čo sa s Normanom stalo po kultovom konci Hitchcockovej klasiky? Zmätený scenár dvojke však skôr hádže polená pod kolená, než že by jej pomáhal a Perkins bol evidentne plus mínus hercom jednej postavy, takže ani v tomto smere nepredstavuje Psycho 2 žiadnu veľkú slávu. Naopak, hororových fanúšikov relatívne poteší prekvapivá brutálnosť vrážd, miestami to pripomína až piatok 13 a nie pokračovanie po stránke gore minimalistickej jednotky.(22.3.2017)

Né, ta dvojka je fakt dobrá! Šedesátky nejsou osmdesátky, takže byla nutná renovace. A renovovalo se poměrně efektivně. Pokračování se může chlubit slušnou dávkou napětí, peprnějším mordováním (strč nůž skrz krk) a závěrečnou, gradovací půlhodinou, v níž jsme se dočkali nejednoho zajímavého twistu. A co víc, Perkins sice zestárl o dvě dekády, kukuč psychopata však nezapomněl. Jeho Norman je zkrátka sympaťák, jehož pozvání na sendvič se nedá odmítnout.(5.7.2014)

• EdaS

Kdyby to nebylo pokračování geniálního Hitchova kusu, dal bych tři hvězdičky za ucházející slasher. Ale takhle?(12.7.2009)

No, kupodivu, je i dvojka dobrá, sice je tady celkem znát, že se tvůrci tak trochu snažej vytřískat z povedenýho prvního dílu co nejvíc prachů, ale jelikož je to pojatý celkově úplně jinak a zůstal Anthony Perkins, tak to dostává takovej zvláštní nádech prvního Psycha, kterej ale nějak neotravuje neoriginalitou a opakováním stejných situací z jedničky. a i konec, i když je trošku přeplácanej se dá označit za povedenej(2.4.2007)

Po úvodním zavzpomínání na jedničku jsem očekával velký průser. Jak jsem se mýlil. Atmosféra byla hodně blízko jedničce, stejně jako Norman. Samotný děj rozhodně nic nekopíroval, naopak novátorská snaha se vyplatila a divák si tak až do konce nemůže být ničím jistý. Místy je to možná až moc překombinované, ale snaha se hodnotí.(23.12.2009)

Ale proč ne. Docela dobré pokračování, které sice nesnese srovnání s předchozím dílem, ale ostudu mu taky nedělá. Kupa odkazů, pár vlastních nápadů a slušivá pointa.Mile mě to překvapilo.Škoda jen místy značné lacinosti a nevyužité gradace.(31.1.2011)

Velmi solidní pokračování legendárního Hitchcockova Psycha. Promyšlená zápletka, podmanivá hudba Jerryho Goldsmithe, postupně opět šílející Perkins (hlavně v závěru), děsivě krásný dům na kopci, neznámý vrah s dlouhým nožem a docela šokující konec s příměsí černého humoru, kterým měl však být kult Psycha raději uzavřen. "Opravdu už si nedáte sendvič?" :)(1.1.2006)

Toto nehitchkockovské pokračovanie ma celkom prekvapilo, stále si drží celkom slušné dramatické napätie a Batesovo šialenstvo je tiež celkom zaujímavo spracované. Navyše sa zatraktívnili vraždy, takže myslím, že celkom slušné. 70%.(10.6.2006)

Je to dosť dobrý hororovo ladený thriller s Anthony Perkinsom, ktorý je pokračovaním kultového originálu. Má vydarený príbeh o Normanovi Batesovi, ktorý sa po mnohých rokoch dostáva z psychiatrického ústavu, pričom verí, rovnako ako väčšina z jeho okolia, že už je vyliečený a tak sa znovu vráti domov, kde má prácu a navyše sa spriatelí aj so sympatickou servírkou. Lenže sestra jeho prvej obete chce, aby sa znovu zbláznil a vrátil späť a zároveň znovu v okolí začína dochádzať k vraždám a tak Norman Bates spolu s priateľkou chcú zistiť pravdu. Spracovanie sa mi páči, samozrejme s originálom sa to porovnávať nemá, no keďže je medzi nimi taký veľký vekový rozdiel, nie je to veľký problém. O originalite sa už v tomto prípade vôbec hovoriť nedá, ale aj tak mi celý dej príde dosť prepracovaný, takže si na tom tvorcovia aspoň dali záležať. Vystupuje tu dostatok postáv, ktoré sú aj sami o sebe celkom zaujímavé a navyše sa pri viacerých z nich v priebehu nedá presne určiť, aký je ich význam pre celkový dej a to vrátane hlavného hrdinu, pri ktorom je aj skutočne radosť pozerať, ako sa snaží zostať úplne normálny, ale dianie okolo neho mu to silno sťažuje. A tak sa je stále na čo tešiť, keďže to nie je až predvídateľné, pričom prekvapení je tu dosť a našťastie celá záverečná fáza rozhodne nesklame, práve naopak, toto sa dosť vydarilo. Celkom spokojný som aj po stránke hororových scén, síce moc nemusím, keď pri zabíjaní nevidieť vraha, ale tu sa to samozrejme dá chápať a pár momentov, ako napríklad vrazenie noža do úst ma zaujalo. S herecký obsadením som dosť spokojný, Anthony Perkins má už tentoraz plno priestoru a našťastie to zvládol nemenej dobre, získala si ma aj postava servírky, k tomu šerif, Vera Miles a ešte pár zaujímavých výraznejších postáv. Čo sa týka réžie a technickej stránky, s Hitchcockom sa to samozrejme porovnávať nedá, ale aj tak to má stále slušnú atmosféru a na pomery žánru tej doby až prekvapivo kvalitné a inteligentné prevedenie. Takže aj keď si nemyslím, že práve z tejto látky sa mala stať séria, nemôžem byť ani moc kritický, lebo aj toto pokračovanie sa stále dosť vydarilo a vo svojej kategórii určite patrí medzi nadriemer. 76%(7.1.2014)

• Falko

Anthony Perkins - (Norman Bates) +++ Vera Miles - (Lila Loomis) +++ Meg Tilly - (Mary Loomis) +++ Robert Loggia - (Dr. Bill Raymond) +++ Dennis Franz - (Warren Toomey) +++ Hugh Gillin - (Šerif John Hunt) +++ Oz Perkins - (Mladý Norman) +++ Hudba: Jerry Goldsmith +++(11.7.2008)

Hodně rozporuplné. Tvůrci dokázaly skvěle navázat na první díl a vymyslet (v rámci možností) originální a děsivý příběh, který rozvijí příběh původního Psycha a hlavně postavu Normana Batese. Divák do poslední chvíle netuší, kdo je vrah a závěrečná pointa je dle mého povedená. Nicméně, celou dobu mě strašně iritovalo šíleně nelogické chování vedlejších postav a prapodivné sympatizování tvůrců s postavou hlavní. Od filmu jsem nečekal nic a musím říct, že jsem se bavil slušně. A i když kvalit Hitchova Psycha nedosahuje ani náhodou, ostudu mu vyloženě nedělá.(22.12.2009)

75% - Ani zdaleka to nedosahuje kvalit prvního Psycha. Perkins je nicméně stále výborný a scénář funguje tak jak má. Důstojné pokračování s pěknou hudbou.(2.10.2005)

Možná dobré... leč přeci jen vypracované myšlenkou, dotažené a stejně otevřené..?!(16.11.2009)

"Na základě toho je tedy Norman Bates posouzen již jako psychicky vyrovnaný a je s okamžitou platností propuštěn." - "Uvědomujete si vůbec, že propouští vraždícího maniaka?" Pokračování klenotu mistra napětí Alfreda Hitchcocka. Těch třiadvacet let je opravdu znát, hlavně na hercích z jedničky (Vera Miles,Perkins) Film má dobrou atmosféru, obstojný scénář a šokující konec. "Ulož mě do mého křesla." - "Ano, matko." - "A teď mě otoč k oknu. Chci nad tebou mít dohled." Samozřejmě na geniální jedničku to ani zdaleka nemá.- 60%.(29.4.2017)

• JohnnyD

Anal gang bang Hitchcockovej klasiky. Aspoň, že sa toho nedožil. Pôvodný námet tvorcu predlohy Blocha o tom, že Norman Bates bude vyčíňať pri nakrúcaní filmu na motíve jeho života, bol hodený do koša a vybraná bola ešte horšia báchorka znásilňujúca originál. Normana Batesa akoby hral úplne iný herec.(25.6.2012)

"Usaď mě do mého křesla, Normane. Nejsem ještě ospalá..." Těch třiadvacet let je opravdu znát, a to nejen ve tváři Anthonyho Perkinse. Barva, sympatické postavy, věrohodnější provedení "bodacích" scén a zcela nový (nezapomenutelný) pohled na Normana Batese, to vše dělá z "Psycha II." film/horror, jenž hravě předčí originál. Alespoň dle mého.;-)(16.6.2012)

Mile prekvapenie.Velmi dobre vymyslene, Perkins vyborny, vrazdy chrumkave. Ale Hitchcock to proste nie je. Podobny pripad ako druhe celuste. Velmi solidna zanrovka, ktora ma hlavny problem v tom, ze nadvazuje na jeden z najlepsich pocinov historie. Akurat rozuzlenie niciace original je na facku 7/10(21.7.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7