• slovenský

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1983, 113 min

Kultový film Alfreda Hitchcocka "Psycho" sa dočkal svojho pokračovania až po 23 rokoch. Po toľkej dobe sa znova môžeme stretnúť z Normanom Batesom, ktorý má znova problémy so svojou mŕtvou matkou. Tiež znova zavítame do motela, nad ktorým sa prízračne týči ich staré rodinné sídlo. Je dobré, že Anthony Perkins prijal úlohu v tomto filme a opäť si zahral psychotického Normana. Lepšie ako on by túto postavu nezvládol hadám nikto na svete. ***(31.1.2008)

Mile prekvapenie.Velmi dobre vymyslene, Perkins vyborny, vrazdy chrumkave. Ale Hitchcock to proste nie je. Podobny pripad ako druhe celuste. Velmi solidna zanrovka, ktora ma hlavny problem v tom, ze nadvazuje na jeden z najlepsich pocinov historie. Akurat rozuzlenie niciace original je na facku 7/10(21.7.2018)

Hitchcock to sice není, ale psycho to pořád je, účel to splňuje. A rána lopatou po palici skutečný Normanovy matky (?) v závěru filmu nemá chybu. ☺(23.11.2009)

Psycho 2 je vynikající a důstojné pokračování jedné z největších legend. Několik let po hrůzných událostech se Bates vrací do Motelu, ale pokušení zabíjet je velké. Nijak objevný příběh, ale zachraňujeho Perkins který je zase naprosto dokonalý. Franklinova režise je vynikající, film nikam nepospíchá a jede si svým tempem, což mu rozhodně nezazlívám. Psycho 2 je prostě vynikající dílo které sice nedosahuje kvalit originálu ale dá se na něj koukat v pohodě.(28.7.2010)

75%(23.11.2009)

Musím říct, že jsem byl na tenhle film strašně zvědavý, protože mi už jen samotná myšlenka natočit sequel navazující na původní Psycho - a to dokonce při obsazení postavy Normana Batese stejným hercem - přišla směšná. Opět jsem se ale přesvědčil, že není radno poddávat se předsudkům a že by se k filmům mělo přistupovat s čistou hlavou a otevřenou myslí. Osobně se mi tenhle film totiž vážně líbil. Och - samozřejmě, že nesnese srovnání s Hitchcockovým Psychem, ale mezi námi - to se dá říct nejen o tomto filmu, ale v podstatě o čemkoli, co bylo kdy natočeno. Nevidím důvod, proč tenhle film a priori shazovat jen proto, že původní Psycho nemůže nikdo překonat. Tak nemůže, a co má být? Za sebe nemám problém prohlásit, že mě tenhle horor vážně bavil: a paradoxně částečně i kvůli těm tisícům a jednomu odkazu na původní Psycho, které jsou zde dovedně roztroušené. Anthony Perkins je zde perfektní, stejně tak Meg Tilly, na kterou se velmi dobře kouká. Líbila se mi i kamera, hudba a hromada skvělých fórů, na které se tady dá narazit. Obecně mám slabost pro horory z 80. let, protože si myslím, že to byla zlatá éra pro tenhle žánr, který se oprostil od naivity hororů dřívějších dekád a současně se ještě neutopil v záplavě krve a komerce, kterou přinesla 90. léta, se všemi těmi pitomými Vřískoty, apod. Psycho II vyloženě trpí komplexem toho, že vzniklo ve stínu svého slavnějšího předchůdce, ale osobně mi to nebrání dát mu 4 hvězdy.(7.4.2013)

Průměrné pokračování klenotu Alfreda Hitchcocka se pokusilo navázat na jeho úspěch. Norman Bates je propuštěn z léčení a opět se ho zmocňují běsi. Obyčejný thriler těžící jen a jen z úspěchu fenomálního originálu.(12.8.2004)

Nie je to Hitchcock, ale dá sa to pozerať. Určite existuje mnoho "dvojok", ktoré nestoja za nič, ale táto medzi nich nepatrí.(19.4.2007)

Jednička je jednička,na tu už hold žádný díl mít nebude,ale musím uznat,že tenhle se taky moc povedl..Anthony Perkins je fakt mistr a duševně poznamenaného Normana hraje prostě uplně dokonale...Film má dobrou atmosféru,někdy opravdu hodně mrazivou,navíc některé z vražd jsou vážně originální...No a závěr filmu,ten nemá chybu!!! 4,5(3.4.2008)

• ARI50

Dvojka je trošku více zajímavá ale pořád prostě pohoda u televize.(20.11.2018)

Mladá dívka klidně spí v pokoji, kde obchází s nožem v ruce Norman Bates. Jestli tohle není pěkná otrlost, tak co potom?... PSYCHO 2 je hodně povedené pokračování, u kterého se mi líbila zejména atmosféra (s blížícím se koncem napětí krásně graduje), pointa a také hudba (Jerry Goldsmith). No a samozřejmě Anthony Perkins v hlavní roli. Ten psychicky narušené jedince hraje naprosto dokonale.(15.5.2007)

Na první Psycho to nemá ani omylem, už jen proto, že je to barevné ... na druhou stranu hlavní hrdina, nepředvídatelný děj s výstižnou hudbou a napětí až do konce, to zde zůstalo.(23.11.2009)

Nedosahuje to ani stotinu Hitchových kvalít, ale kto by čakal, že ich dosahovať bude. S reálnymi očakávaniami je z Psycha II jedno z najroztomilejších B-čkových pokračovaní.(31.12.2015)

"Jak se má tvůj nový pomocník ??" - "Dobře, Warrene, v pohodě.." - "Doufám, že líp meje nádobí než provozuje motel.."(26.8.2015)

Nostalgické spomienky z detstva. Paradoxom je, že prvú časť som videl zo všetkých dielov Psycha ako poslednú. Tou prvou, ktorú som zhliadol bola práve dvojka. A treba podotknúť, že výsledok vôbec nebol zlý. Anthony Perkins sa po neuveriteľných 23. rokoch vracia vo svojej najslávnejšej úlohe. Film začal tam, kde Hitchcockovo Psycho pred vyše 20timi rokmi skončilo. Normana prepustia z ústavu v domnení že je vyliečený a ten sa chce vrátiť k svojmu bežnému, ničím nerušenému životu a vypchávaniu svojich milovaných operencov. Všetko sa zamotá, keď dostane prácu a začne dostávať odkazy od svojej matky......najviac mi v hlave utkvel trochu zvláštny prekombinovaný záver. Solídny scenár ktorý síce čiastočne vykráda originál, no na druhej strane dokáže prekvapiť desivejšími a detailnejšími vraždami a vcelku slušným napätím. Na originál to nemá ale druhý najlepší diel série je to celkom určite(5.7.2008)

• Kryton

Zbytečné pokračování - můj názor. Vše co vytvořil první díl je pryč.(23.12.2009)

Mě osobně se tohle pokračování hodně líbilo a přestože oproti původnímu snímku lehce pokulhává, jde pořád ještě o nadprůměrný film. Herecké výkony Meg Tilly a Anthony Perkinse patří k tomu nejlepšímu co nám snímek mohl nabídnout. Samozřejmě i opět skvělou atmosféru a hudební doprovod.(1.6.2010)

Solidně nastartovaný sequel kultovního psycha totálně schazuje překombinovaný konec ! Ale je pravda že Norman je kult !(23.11.2009)

Na tenhle film jsem narazila více méně omylem, ale když už uvízl v mé rybářské síti, tak proč ho neshlédnout. Musím říct, že druhého setkání s Normanem Batesem nelituju. Atmosféra filmu zůstala prakticky stejná. Dopomohl k ní i skvělý hudební doprovod Jerryho Goldsmithe.(7.6.2010)

K tomuhle filmu jsem přistupoval bez jakýchkoliv předsudků vůči "prznění" horrorové klasiky. Zkrátka mě jen zajímalo, jaký bude Anthony Perkins v roli Normana Batese po více než dvaceti letech (prozradím, že je lepší než za mlada!) a kam se jeho postava posune. A musím se přiznat, že jsem se dobře pobavil. Víc než polovinu filmu to byl velmi obstojný thriller s několika nečekanými (vlastně spíš čekanými) zvraty. A zrovna když jsem si říkal, že už to začíná být příliš švihlé, přišel excelentní závěr - nejprve vraždící Mary a chvíli nato kuchyňský kvartet pro Normana, jeho matku, čaj a lopatu. A byly to scény tak kouzelně uhozené, že v dobrém rozmaru po vydatné porci pokleslé zábavy dávám za plnotučné čtyři. A ještě bych rád pochválil dva pěkné okamžiky - strč-nůž-skrz-krk ve sklepě a pád na nůž doktora Raymonda.(25.12.2013)

S geniálním Psychem to samozřejmě srovnávat nemůžeme, ale jako samostatný horor to docela ujde. Navíc pointa se dle mého skromného soudu fakt povedla. 55%(29.6.2012)