• slovenský

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1983, 113 min

Kultový film Alfreda Hitchcocka "Psycho" sa dočkal svojho pokračovania až po 23 rokoch. Po toľkej dobe sa znova môžeme stretnúť z Normanom Batesom, ktorý má znova problémy so svojou mŕtvou matkou. Tiež znova zavítame do motela, nad ktorým sa prízračne týči ich staré rodinné sídlo. Je dobré, že Anthony Perkins prijal úlohu v tomto filme a opäť si zahral psychotického Normana. Lepšie ako on by túto postavu nezvládol hadám nikto na svete. ***(31.1.2008)

Nápad nadviazať na Hitchove Psycho zaváňa režisérskou samovraždou. Priznám sa, že som očakával obrovskú zlátaninu, ale bol som príjemne prekvapený ako Franklin zachoval atmosféru pôvodného filmu. Je jasné, že s originálom sa to porovnávať nedá, ale ako voľné pokračovanie to vôbec nie je zlé.(5.7.2006)

Psycho 2 kupodivu zdařile navázalo na originál z roku 1960, Richard Franklin sice nebyl Alfred Hitchcock, ale návrat Normana Batese se mu podařil. Hudba Jerryho Goldsmitha je působivá, děj poměrně vyvážený. Anthony Perkins přesvědčivý, nebojím se dát 3*.(15.8.2010)

"Pan Toomey udělal ze seriózního motelu hodinovej bordel." -Norman Bates-(13.10.2014)

• Mimesis

To byl ale IMHO divnej film.(24.4.2010)

Psycho 2 nieje ani zdaleka také dobré ako jednotka. Je tu cítiť iný režisér, ktorý nemá taký veľký citový vzťah k Psychu ako mal Alfred Hitchcock. Anthony Perkins po 22 rokoch nevydal zo seba taký dobrý herecký výkon ako v jednotke. Jediné čo ostalo neporušené je tá strašidelná atmosféra a hrozba vraždiacej matky, ktorá náš sprevádza takmer každou scénou. Vraždy boli dobre prepracované, ja osobne som ani nedýchala ked sa začala liať krv z toalety a umývadla.55%.(23.7.2011)

Na původní film to samozřejmě nemá ani náhodou, ale i tak je to kupodivu docela solidní film. Zamotanej děj udrží diváka ve střehu, vraždy jsou adekvátně hnusný, závěr mě pobavil a pak se dokonce i ňáká pointa vyskytla.(16.6.2012)

Hitchcock to síce nie je, ale keďže jednotka pre mňa nemá status kultového filmu, tak som nemal prehnané očakávania. Aj táto dvojka je slušný triler s omamujúcimi hudobnými vložkami a dusným napätím. Zvraty v deji sú zaujímavé, až nečakané, nikdy nevieme, kto skončí o pár minút s nožom v krku, až sa nakoniec dočkáme slušného šoku. Len netreba vopred čítať obsah.(18.12.2014)

Pokračování klasiky mistra hororu nedosahuje kvality původního filmu. Snaha pomstít se Normanovi poté, co byl propuštěn na svobodu je sice zajímavá, ale je to už jen průměrný vyvražďovací horor.(16.10.2015)

Napětí, skvělý Perkins, velmi důstojné pokračování legendárního Psycha. Není jiného hodnocení než plný počet hvězdiček, už jenom sve srovnání a rozlišení filmů Psycho 3 a 4... [9/1O] Psycho II:trailer(25.1.2007)

Výborné pokračování. Do poslední chvíle Vás nechává v napětí, že nevíte, kdo je vrah a v případě Normana, kdo je oběť.(18.3.2007)

Je nad slunce jasné, že nic jako původní Psycho, už nikdy nevznikne. Aby taky jo, Hitchcock byl jen jeden. Franklin ho kopíruje jak se dá a i když to není ani 1% Hitchovi atmosféry, výsledek není vůbec špatný. Ovšem film vyzdvihuje zejména Anthony Perkins, který od prvního Psycha, ani trochu nepolevil a v neposlední řadě solidní Goldsmithova hudba(bohužel legendární skladatel k původnímu Psychu Bernard Herrmann v době vzniku již nebyl více). Celkem když to shrnu, Psycho II je vedle prvního dílu jen nevylouhovaný čaj, ovšem vedle béčkových hororů 80tých let se nemá za co stydět.(21.3.2007)

Tak co nám zůstalo z původního Psycha? Atmosféra strachu a hrůzy je pryč, děsivý Norman Bates je nahrazený postarším unaveným pánem, kterého je Vám spíše líto a přejete mu, ať ho nechají na pokoji. Do toho pár zbytečných a klišoidních postav (starý šerif, hodný psychiatr atd...) Jinak nám zůstává klasický docela slušně rozehraný thriler (horor to podle mě není), který chvílemi docela dost nudí, ale nabízí pár slušných vraždiček a fajn finále. Co mě ovšem fakt dostalo je závěrečná pointa, která filmu sedí jako prdel na hrnec a je vzhledem k osobnosti Normana Batese velice logická. SPOILER - Bates si prostě zvykl mít svoji maminku mrtvou KONEC SPOILERU. Celkem slušný průměr, ale nic víc.(4.4.2009)

Jedno z mala pokracovani, ktere se celkem povedlo. Pochopitelne, za jednickou to dost zaostava, ale atmosferu to ma. A Anthony Perkins byl stale ve forme!(3.11.2012)

Pro mě velké překvapení na úrovni prvního Psycha, které je samozřejmě o kus lepší, mě však pokračování bavilo tak, že jsem mu těch pět hvězd prostě musel udělit. Překvapení na konci bylo sice zajímavé, ale ne tak nečekané, jak tady někteří píší a kromě ke konce lehce stagnujícího tempa, nemám prakticky nic, co vytknout. Návrat do kůže Normana Batese i do starého známého motelu se Anthonymu Perkinsovi povedlo na výbornou, jeho stoupající šílenství je zobrazeno i zahráno skvěle. Vraždy se povedly ( i ta ve sprše úplně na začátku :D) a příběh také není vůbec špatný. Vzkazy od "Matky" a různé další náznaky její přítomnosti mě velmi potěšily, jako vlastně skoro celý film. Za mě prostě povedený film který dokáže v mnoha věcech překvapit a jen v málo zklamat (vzhledem k tomu, jak velké jméno má Hitchcockova klasika). Uvidíme, jak dopadne třetí díl, Psycho II je ale rozhodně zábavná záležitost, ve které se ani to napětí neztratí. Jinak nejlepší z herců je samozřejmě Perkins. 85%.(26.3.2015)

Po tolika letech vzniknul druhý díl a musím říci, že vůbec ne špatný. Návrat Normana po tolika letech, pravda o jeho matce a jeho vnitřní boj - prostě skvělé. Povedená dvojka …. A barevná :-)(6.3.2007)

Nezaujímavé obete, príliš normálny Perkins, priamočiarý scenár, žiadne napätie,..farba!Všetko čo činilo prvý diel geniálnym a a nadčasovým úplne zmizlo, ale aj tak v porovnaní s inými hororovými dvojkami ešte celkom obstojné.(13.5.2009)

Zamotaný príbeh plný zvratov dáva prvému filmu nový rozmer. Chudák Norman Bates sa z toho musel zblázniť a vy si musíte dávať pozor, aby ste sa nezbláznili tiež. Perkins je vynikajúci herec. Dokázal to v prvom Psychu i v iných filmoch, ale to jeho/Batesovo "moja mama" je neuveriteľne otravné. Režisér Franklin samozrejme nie je žiaden Hitchcock, no niektorými scénami pekne odkazuje na pôvodný film. Scenár poskytuje zaujímavé a nepredvídateľné momenty. Na konci síce vyrukuje s jednou zásadnou absurditou, no pred záverečnými titulkami z nej pekne vykľučkuje. Psycho 2 môžem odporučiť fanúšikovi prvého filmu- realistovi, ktorý nebude očakávať žiaden kultový opus podobný Hitchcockovmu dielu, ale rád sa opäť stretne s Normanovou chorou mysľou.(28.12.2013)

protože "já už lidi nezabíjim"...(7.7.2014)

I po dvaceti letech (natáčecích i dějových) parádně navazuje na jedničku a drží si i její atmošku, takže odkaz Alfreda je znát. Hlavní hrdina, který byl i v jedničce si zase střihnul hlavní roli a de mu to hodně dobře, ani bych neřekl, že je o 20 let starší. Psycho 2 si stále svoji roli psycha drží, není to žádná nastavovaná kaše, do poslední chvíle člověk neví a pak je to twist za twistem. Spokojenost. 76%(25.10.2015)

Zbytečně dlouhý a hlavně tak prapodivně zamotaný, že se z toho točí hlava!! Posledních 10 minut je parádní a poslední záběr na rozsvícený dům s matkou v okně je nejlepší z celýho filmu!!(23.11.2009)