Agent, který mne miloval

• Nový Zéland

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1977, 120 min (Director's cut: 123 min)

#10 - Ak sa mi v niektorej z predchádzajúcich bondoviek nápad so sci-fi, či vodnou myšlienkou nepozdával, tak tu je to celkom naopak. Do popredia sa konečne dostávajú typické bond-hračky, ktorými potom vo vhodných chvíľach likviduje nepriateľov, hlavným nepriateľom je šialenec, ktorý sa chystá zničiť mocnosti, no tým hlavným je jeho zverenec, hnusný zabiják zvaný 'Čeľuste', ktorý bol opäť jednotkou, čo sa týka vybratia záporáka a na ktorom vlastne aj filmy stavajú. Samozrejme sa to dalo skrátiť a aj ubrať trošku agentovho sarkazmu, ktorého bolo až príliš a v niektorých momentoch ma rušil. 70%.(6.11.2007)

Aniž bych si četla zdejší komentáře, tak první dojem z filmu, který jsem měla, byl úplně stejný jako první věta komentáře od Segrestora :-) Dodnes se mi líbí tehdejší filmařské pojetí moderních, nadčasových technologií jako je třeba obojživelný "kočkolap", který dokáže na silnici i pod vodou zneškodnit nepřátelské cíle. Také monumentální Atlantis na mě udělal dojem, stejně jako sympatický (zlo)obr s tak trochu tupým výrazem a unikátním stomatologickým úsměvem. Z jeho nezničitelného chrupu by měli zubaři stopro radost. S Rogerem, jakožto agentem s povolením zabíjet, problém nemám, ale musím se přiznat, že mě film jako celek krapet uspával ... nevím proč, ale občas jsem se přistihla, že zavírám oči a myslím na něco jiného.(11.1.2014)

Nemám žádný problém s tím, že Jamese Bonda hraje Roger Moore. Je pro mě oživením celé bondovské série, i když mám přece jen radši Seana Conneryho. James opět jezdil zajímavým autem. Tentokrát to byl Lotus Espirit. Q se na něm pěkně vyřádil, protože s Lotusem šly dělat hotové divy. Vůz byl prodán v listopadu 2008 přibližně za 50.000 liber.(12.11.2009)

Zatímco v jedné z nejlepších bondovek s Connerym, žere velká raketa mále rakety . V jedné z nejlepších bondovek s Moorem, žere velká loď menší ponorky. Já toho Bonda prostě miluji . Naprosto fantastický je i záporák zvaný Čelist, rád bych získal číslo na jeho zubaře . Z akce, která je vidět ve filmu leckomu může taky spadnou čelist a rozhodně se nenarovná z exteriérů hlavně ty podmořské záběry jsou překrásné. Barbaru Bach bych taky miloval a to nejsem agent .(29.12.2006)

Další kvalitní bondovka-moorovka, dokonce jedna z těch nejlepších. 007 tu není jen za sexuální, vtipy trousící mašinu, ale film ho ukazuje mnohem více i coby vojáka (asi to bude i důstojnickou uniformou, kterou si na sebe párkrát vezme). Úvodní honička na lyžích je povedeně natočena (i když není tak dlouhá ani tak zábavná jako ta z Jen pro tvé oči), moc se mi líbí i celá část odehrávající se v Egyptě (kameraman zaválel) + hudba z Lawrence z Arábie v ní použitá. Závěr v tankeru je pak svižně, originálně natočená akce plná výstřelů, výbuchů a naštvaných unesených a unášejících námořníků. Co mě vážně mile potěšilo, bylo rychlé vyřízení padoucha. Žádné proslovy, okecávačky, bla, bla, bla, pane Bonde, prostě rychlá akce a hurá zachránit bondgirl (moc, moc hezká Barbara Bach). Čtyři čisté hvězdy.(28.3.2010)

• - Natáčelo se od 31. srpna 1976 do 26. ledna 1977 v Anglii, Itálii, Egyptě, Švýcarsku, Kanadě a na Bahamách. (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. července 1977 v Londýně. (Varan)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 73. (Zdroj: ČSFD.cz)