Agent, který mne miloval

• Nový Zéland

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1977, 120 min (Director's cut: 123 min)

No nééé.To je ale pokrok od Žít a nechat zemřít ( ne že by to byla špatná bondokva to vůbece ne ale tahle je zase o něco lepší ).Skvělěj scénář a hlavně je tu legendarní padouch Čelisti. No jo prostě bondovky s Rogerem Moorem ( pouze s Moorem nepočítám žádného jiného představitele Bonda ) jsou čím dál tím lepší.(27.12.2005)

Rozhodne sa jedná o jednu z najlepších bondoviek s Rogerom Moorom. Exotické lokality - hlavne Egypt nám ukáže všetky svoje krásy, ktorými je známy a ktoré by sa oplatilo navštíviť, vedľajšie postavy ako Q a M dostávajú viacej priestoru ako zvyčajne. Moore je opäť krásne sofistikovaný a tentoraz vždy po nejakom drsnom súboji utrúsi nejakú pamätnú ironickú hlášku. Absolútne skvelo mu sekunduje Barbara Bach v úlohe ruskej agentky. Krásne to medzi nimi iskrý a scény s nimi sú vysoko pozerateľné. Čo sa týka hlavného zloducho v podaní Jurgensena tak je extrémne nevýrazný. A aj keď by som normálne k tomu mal veľké výhrady, pretože filmy o Jamesovi Bondovi sú hlavne o šialených zločincov - tak je tu stále postava, ktorá zatieňuje Jurgensena a stala sa akýmsi kultovým predobrazom klasických bondoviek. Jaws - alebo čelusť. Tento záporák je absolútne neprekonateľný. Jedna z mála postavičiek, ktoré boli vytvorené pre bondov svet a ktoré sa tam pekne krásne hodia. osobne som nadmieru spokojný - plus sa jedná o jednu z najlepších titulných melódií.(25.8.2009)

10. bondovka - A neskutečně velkolepá. Pro mě jedna z nejlepších, ne-li úplně ta nejlepší. Určitě to není způsobeno tím, že jsem ji viděl jako první z Bondovek. Předně ten děj - 3 ponorky pohlcené v obrovském tankeru. Padoušské sídlo v něčem co může nazvat obrovskou vynořující se železnou chobotnicí. A samotný grázl lačnící po zničení světa? Stromberg poslouchající Bacha a nechávající ve svém akváriu požírat nepohodlné lidi je stejně děsivý jako jeho obrovitý chlápek na špinavou práci - Jaws. Neksutečně originální postavy a scény (honička s Lotusem, britský patriotismus skrytý v padáku) od pánů Wooda a Maibauma, díky kterým nabral Bond druhý dech. Z menších špionážních filmů se staly rozmáchlé spektály, což pokračovalo až do Dnes neumírej. Uvidíme jak dopadne Casino Royale. A všimněte si co je napsáno v titulcích - v čem se má Bond objevit dále? Ano, v "Jen pro tvé oči" :-)(27.7.2006)

Od vzniku série první Bond, kterého bych rád viděl na velkém plátně. Velkolepý upgrade do skutečně epického formátu. Poutavý příběh, skvělé obsazení, výborné triky a hi-tech vychytávky (vodní auto je snad jednou z těch Bondových nejlepších a jeho výjezd na pláž nemá chybu). Na vrch takové milé chut'ovky jako citace hudebního tématu z "Lawrence z Arábie" při cestě pouští nebo vzpomínka na "Srdečné pozdravy z Ruska" v podobě cesty vlakem s Ruskou agentkou. Hudebně je to sice bohaté, i když ne tak originální, jako Barryho filmy, nicméně se tu konečně objeví první padouch poslouchající vážnou hudbu - jedno z mých oblíbených a nenáviděných klišé zároveň. Tenhle Bond už vlastně není ani tak o Bondovi, jako o tom všem okolo něj. A přiznám se, že mi to tolik nevadí, protože i tím pro mě od počátku vždycky byl.(5.1.2007)

Zatímco se v prvních dvou bondovkách Roger Moore spíše hledal, ve svém třetím filmu se dostal do toho správného bondovského "feelingu". Rozhodně nejlepší jeho bondovka a v mém osobním žebříčku se dělí o první místo s Goldfingerem. Má totiž vše, co by správná bondovka měla mít: lepé děvy, dobrou zápletku, schopného protivníka a jeho nezapomenutelného pomocníka v podobě nezničitelného Jawse, účinné vynálezy a v neposlední řadě je tohle bondovka s nejlepší úvodní písní.(22.8.2005)

• - Titulní píseň "Nobody Does It Better" nazpívala americká zpěvačka Carly Simon. Jde o první bondovku, u níž se název úvodní písně neshoduje s názvem filmu, verš "The Spy Who Loved Me" se však objevuje v textu. (skudiblik)

• - Richard Kiel (Jaws) mohl svou kovovou zubní protézu nosit vždy jen pětatřicet minut, protože pak mu z ní bylo na zvracení. (BOSSTFK)

• - Toto je teprve druhý film, ve kterém se Bond jako bývalý námořní kapitán objeví v uniformě. (Colonist)