Agent, který mne miloval

• Nový Zéland

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1977, 120 min (Director's cut: 123 min)

Napadlo někdy někoho, že ten špion, který miloval, nemusí být Bond (nechce se mi věřit, že by toho byl schopen). Já mám za to, že to je ten zabitý milenec agentky Amasové. To jen tak na okraj. Jinak tahle bondovka určitě patří k těm lepším (minimálně si pamatujete zápletku). A ta roztomilá titulková písnička (... nikdo to nedělá líp než ty...) - producent Brocolli prohlásil, že by konečně měla vzniknout píseň, která je opravdu o Jamesi Bondovi...(8.11.2005)

Změna režiséra prospěla a posun blíže k osmdesátkám rovněž. Bond přestal hloupě hláškovat, ale začal hrát opravdového agenta, ženy se oblékají mnohem odvážněji než kdy dříve, technikou je to nabité na každém kroku a nechybí vycizelované záběry na západy Slunce. Z komorního špionážního thrilleru studeného jak psí čumák se stal plnohodnotný eye-candy spektákl, který však neztratil nic ze svých tradičních hodnot a atributů, které dělají Bonda Bondem. Do této doby jednoznačně nejlepší Moorovka.(3.5.2014)

Od vzniku série první Bond, kterého bych rád viděl na velkém plátně. Velkolepý upgrade do skutečně epického formátu. Poutavý příběh, skvělé obsazení, výborné triky a hi-tech vychytávky (vodní auto je snad jednou z těch Bondových nejlepších a jeho výjezd na pláž nemá chybu). Na vrch takové milé chut'ovky jako citace hudebního tématu z "Lawrence z Arábie" při cestě pouští nebo vzpomínka na "Srdečné pozdravy z Ruska" v podobě cesty vlakem s Ruskou agentkou. Hudebně je to sice bohaté, i když ne tak originální, jako Barryho filmy, nicméně se tu konečně objeví první padouch poslouchající vážnou hudbu - jedno z mých oblíbených a nenáviděných klišé zároveň. Tenhle Bond už vlastně není ani tak o Bondovi, jako o tom všem okolo něj. A přiznám se, že mi to tolik nevadí, protože i tím pro mě od počátku vždycky byl.(5.1.2007)

007__č.10__Rogera Moorea jako v pozdějších bondovkách už moc nemusím, možná to měl "zapíchnout" dřív, zejména v posledních dílech bylo jasně vidět, že už na to nemá a ty jeho rvačky jsou spíš pro smích (zlatej Connery a jeho svižné duely). Nicméně v tomhle díle je ještě docela v pohodě. Stejně jako celý film, nabitý nápaditou akcí a s malým bonusem navrch v podobě úžasného Bondova objživelníku a jedné z nejhezčích bond-girls coby agentka Amasová. A HLAVNĚ - až budu děsně bohatej, chci mít jako bodyguarda padoucha Jawse :o) To je prostě neskutečný frajer, určitě nejlepší poskok v celé bondovské sérii.(2.10.2005)

Tohle je proste klasika a pro mne jedna z peti nej Bondovek podarilo se tu dokonale skloubit akci hlasky i typicky Bondovsky silenosti jako bonus je tu navic Richard Kiel alias jaws ktery proste nema chybu Moore v zivotni forme nejenom hlaskovni ale predvadi tu i slusny bitky hlavni padouch ma typicky megalomansky a odporny plan a Jurgens ho hraje rovnez skvele a musim proste rict ze tenhle film ma vsechno co ma spravna Bondovka mit reziser Gilbert po Zijes jenom 2x opet zabodoval a nektery ty Mooreovi vtipky a predevsim jeho mala setkani s Jawsem pro mne maji skoro az pridomek kultovnosti k tomu pridejme nadhernou uvodni pisen secteno a podtrzeno hit jako hrom! tady pod tech 5* proste nemuzu jit(23.10.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 73. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: V závěru filmu ve scéně, kdy jsou Bond (Roger Moore) a Anya (Barbara Bach) v zachraném modulu a Anya míří na Bonda jeho zbraní, lze si všimnout, že má krátké nehty. V detailním záběru jsou však vidět dlouhé nehty. (Beo.wulf)

• - Při své návštěvě ve Strombergerově (Curd Jürgens) sídle nastupuje James Bond (Roger Moore) na úrovni vodní hladiny do výtahu a jede nahoru. Když z něj vystoupí, je ale v místnosti na úrovni mořského dna. (Stejšn)