Agent, který mne miloval

• Nový Zéland

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1977, 125 min (Director's cut: 123 min)

Rád bych alespoň na tomto místě oznámil/dal na vědomí/prozradil, že všechna má hodnocení Bondovek platí pouze v rámci Bondovek a nesnažím se je porovnávat s jinými špionážními, akčními ani jinak podobnými filmy. Hodnocení Bondovek je pro mě osobně platné pouze v žánru Bondovek. A Roger Moore patří mezi mé nejoblíbenější Bondy. A tahle jeho Bondovka je výborná.(12.11.2012)

V mnoha ohledech (hlavní záporák, bondgirl, zápletka, akčnost, bondovo neocenitelné a na lopatky pokládající kouzlo, humor) hodně slabá a místy dost nudná bondovka. Takový šedý průměr, který se mezi ostatními bondovkami lehce ztratí. Už jen to, že ač jsem již všechny bondovky viděl, při názvu této jsem si nebyl schopen vybavit, o čem to vůbec je, zřejmě o něčem svědčí. A navíc, Barbara Bach je hrozně škaredá a nesympatická bondgirl). Nejvíc mě pobavil konec závěrečných titulků, kde je napsáno, že se Bond vrátí v příběhu Jen pro tvé oči, když následující bondovka je Moonraker a Jen pro tvé oči až po ní.(9.9.2010)

Desiaty film o nezničiteľnom agentovi 007 sa nesie v znamení vykrádania nápadov a scén z predošlých bondoviek. Hneď úvodná scéna na lyžiach, kradnutie ponoriek tankerom (podobnost s kradnutim satelitov-5. Bond), bitka v kupé vo vlaku... Podobností a inšpirácií je veľa. V predchádzajúcej časti sa z auta stalo lietadlo a preto je logické na výber prostredia, že súčasná zmena je zmena Lotusu na ponorku. No táto bondovka sa pýši najkrajšou agentkou XXX a bondgirl aká sa v sérii objavila. Mám na mysli Barbaru Bachovú. Ďalej je tu jedna z najnezabudnuteľnejších postáv, aké sa kedy postavili proti Bondovi a to Richard Kiel v roly Jawsa(Zuba). Prostredie je vybrané veľmi zaujímavo, ale ťažko uveriteľné, že by si agentské superveľmici poľnú centrálu rozložili uprostred archeologických pamiatok. Veľmi dobre zvládnutý film, čo sa tíka aj produkcie. Moore si opäť drží svoj štandard a je zaujímavé, že i po rokoch na rovnakej úrovni, v akej sériu začal. Film jedoznačne zaútočil na prvú priečku bondoviek. 4+pol*(31.5.2010)

Ďalšia výborná bondovka, tentoraz Bond zachráni svet pred hrozbou tretej svetovej vojny ktorú chce vyvolať zloduch Stromberg, ktorý sa sám skrýva vo svojom paláci pod vodou, odpálením rakiet na Moskvu a New York. Skvelá vedľajšia rola Richarda Kiela ako čeľusti. Zábavný Bond, ktorý prvýkrát predstavil geniálneho zloducha Jaws a s ním nezabudnuteľnú scénu v egyptských ruinách. Hlavný zloduch Stromberg zas tak výrazný nieje, ako by mohol byť.(5.2.2015)

Bond 10 - Řadil bych tuto bondovku mezi ty nejlepší. Vynikající (megalomanský) plán Stromberga, nezdolný přískok Čelisti, spojení agentů SSSR a VB, atmosferické scény v Egyptě, akční záběry na moři, veliká bitva na lodi Liparus, ohromující sídlo Atlantida, zkrátka povedené pokračování 007! Přece jen musím uznat, že Roger Moore měl něco do sebe..rozhodně si troufám tvrdit, že měl štěstí na filmy (nutno ale respektovat styl, kterým se tehdy bondovky ubíraly) a na bondgirls. Jediným háčkem u něj pro mě zůstává jeho věk (zde však až na pár záběrů působí stále relativně svěže) a nedůveryhodné rvačky, ovšem dokonalé pohledy s neskutečně velikou dávkou ironie a humoru to vše kompenzují a v rámci jeho stylu 007 pak musím tuto bondovku ohodnotit nejvyšším počtem hvězd. Čím více bondovky sleduji, tím těžší je pro mě porovnávat jednotlivé představitele. Skutečně jediný a opravdový Bond je ovšem Connery, Sean Connery. Ti ostatní už jen opravdu skvěle (Dalton, Moore), mnozí takřka geniálně (Craig, Lazenby, Brosnan) pokračují v započatém díle. Bond forever!(28.12.2006)

• - Film několikrát odkazuje na snímky Davida Leana – hned ze začátku zazní několik tónů Lařina (Julie Christie) tématu z Doktora Živago (1965) a při cestě Bonda (Roger Moore) a Anji (Barbara Bach) po poušti zní ústřední téma z Lawrence z Arábie (1962). (L_O_U_S)

• - Filmaři měli k dispozici celkem 8 vozů Lotus Esprit, jeden upravila firma Perry Submarines pro pohyb pod vodou. Při natáčení jej potápěči pomocí kabelů a elektromotorů vodili po dvacetimetrové kolejnici. (Martin_Happy)

• - Titulní píseň "Nobody Does It Better" nazpívala americká zpěvačka Carly Simon. Jde o první bondovku, u níž se název úvodní písně neshoduje s názvem filmu, verš "The Spy Who Loved Me" se však objevuje v textu. (skudiblik)