Agent, který mne miloval

• Nový Zéland

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1977, 120 min (Director's cut: 123 min)

Naivná a zábavná bondovka. Scenár je možno trochu pozliepaný a snaží sa hlavne ukázať čo najviac lokácii, ale malo to fajn "prázdninovú" atmosféru. Výzorovo bol pre mňa Moore vždy ten najlepší Bond a tu to len potvrďuje - akciu a odľahčenie vie skvelo skĺbiť. Zubatý zabijak je nezabudnuteľný... Barbara Bach je moja bľúbená bondgirl...(6.2.2007)

Slabý průměr. Hodně scén je recyklovaných ze starších bondovek, takže už nemají drajv a kouzlo, Scény v Egyptě jsou sice efektní a turistický průvodce by zaplesal radostí, ale pro příběh jsou zcela zbytečné. Nakonec se nám z toho vykulí moderní kapitán Nemo vs. Bond a sovětská agentka - ha ha, s označením xXx, tohle Vin Diesel ve svých filmech poněkud převzal. Pořádné akční scény začnou až po hodině (!) filmu, ale nakonec i to zachránění světa na poslední chvíli, zničení zloducha, je takové nějaké bez nápadu. Čelistňák, bo jak se jmenuje, už byl dávno rozebrán v MythBusters jako neuvěřitelná ptákovina, který by svými čelistmi sotva ukousl polystyren, ale tady je ten dvoumetrový a těžko se skrývající habán skoro za neuvěřitelného padoucha s až nepřirozenými sklony přežít vše - doufám, že v příštím dílu mu někdo vypálí konečně do hlavy díru. Na závěr filmu se objevuje hláška, že bude následovat For Your Eyes Only, ale natočil se nejprve Moonraker. Za mne průměr, i ty vtipné hlášky přišly příliš pozdě, i když potom byly alespoň vtipné. Navíc sovětská agentka je podle mne hodně unylá, usmát se neumí, taková zaprdlá zmalovaná kost. Škoda, že se ten mořský domeček na nožičkách nejmenoval Nautilus místo Atlantida.(8.7.2016)

Další kvalitní bondovka-moorovka, dokonce jedna z těch nejlepších. 007 tu není jen za sexuální, vtipy trousící mašinu, ale film ho ukazuje mnohem více i coby vojáka (asi to bude i důstojnickou uniformou, kterou si na sebe párkrát vezme). Úvodní honička na lyžích je povedeně natočena (i když není tak dlouhá ani tak zábavná jako ta z Jen pro tvé oči), moc se mi líbí i celá část odehrávající se v Egyptě (kameraman zaválel) + hudba z Lawrence z Arábie v ní použitá. Závěr v tankeru je pak svižně, originálně natočená akce plná výstřelů, výbuchů a naštvaných unesených a unášejících námořníků. Co mě vážně mile potěšilo, bylo rychlé vyřízení padoucha. Žádné proslovy, okecávačky, bla, bla, bla, pane Bonde, prostě rychlá akce a hurá zachránit bondgirl (moc, moc hezká Barbara Bach). Čtyři čisté hvězdy.(28.3.2010)

10. bondovka - A neskutečně velkolepá. Pro mě jedna z nejlepších, ne-li úplně ta nejlepší. Určitě to není způsobeno tím, že jsem ji viděl jako první z Bondovek. Předně ten děj - 3 ponorky pohlcené v obrovském tankeru. Padoušské sídlo v něčem co může nazvat obrovskou vynořující se železnou chobotnicí. A samotný grázl lačnící po zničení světa? Stromberg poslouchající Bacha a nechávající ve svém akváriu požírat nepohodlné lidi je stejně děsivý jako jeho obrovitý chlápek na špinavou práci - Jaws. Neksutečně originální postavy a scény (honička s Lotusem, britský patriotismus skrytý v padáku) od pánů Wooda a Maibauma, díky kterým nabral Bond druhý dech. Z menších špionážních filmů se staly rozmáchlé spektály, což pokračovalo až do Dnes neumírej. Uvidíme jak dopadne Casino Royale. A všimněte si co je napsáno v titulcích - v čem se má Bond objevit dále? Ano, v "Jen pro tvé oči" :-)(27.7.2006)

Typický příklad bondovky, ve které není podstatný ani tak příběh jako celkové pojetí a nápady. Zápletka je vskutku primitivní, záporák nic moc, ale akční scény jsou na špici. Už samotná úvodní sekvence na lyžích vypadá výborně, pak se v půlce filmu objeví auto obojživelník a v závěru je 40 minutová juchanda plná střelby a výbuchů. Imho zabiják Jaws není špatný, ale viděl jsem lepší.(27.1.2007)

• - Spoiler: V závěru filmu ve scéně, kdy jsou Bond (Roger Moore) a Anya (Barbara Bach) v zachraném modulu a Anya míří na Bonda jeho zbraní, lze si všimnout, že má krátké nehty. V detailním záběru jsou však vidět dlouhé nehty. (Beo.wulf)

• - Titulní píseň "Nobody Does It Better" nazpívala americká zpěvačka Carly Simon. Jde o první bondovku, u níž se název úvodní písně neshoduje s názvem filmu, verš "The Spy Who Loved Me" se však objevuje v textu. (skudiblik)

• - Při své návštěvě ve Strombergerově (Curd Jürgens) sídle nastupuje James Bond (Roger Moore) na úrovni vodní hladiny do výtahu a jede nahoru. Když z něj vystoupí, je ale v místnosti na úrovni mořského dna. (Stejšn)