Agent, který mne miloval

• Kanada

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1977, 125 min (Director's cut: 123 min)

#10 - Ak sa mi v niektorej z predchádzajúcich bondoviek nápad so sci-fi, či vodnou myšlienkou nepozdával, tak tu je to celkom naopak. Do popredia sa konečne dostávajú typické bond-hračky, ktorými potom vo vhodných chvíľach likviduje nepriateľov, hlavným nepriateľom je šialenec, ktorý sa chystá zničiť mocnosti, no tým hlavným je jeho zverenec, hnusný zabiják zvaný 'Čeľuste', ktorý bol opäť jednotkou, čo sa týka vybratia záporáka a na ktorom vlastne aj filmy stavajú. Samozrejme sa to dalo skrátiť a aj ubrať trošku agentovho sarkazmu, ktorého bolo až príliš a v niektorých momentoch ma rušil. 70%.(6.11.2007)

Nejen ženy, ale Anglie znovu potřebuje svého hrdinu! Agent, který mě miloval a Roger Moore se vrací a staví laťku svých bondovek velmi vysoko. Lotus Esprit jako legendární nezapomenutelné auto, které zvládá scény na silnici i pod vodou. V úvodu si James skvěle zajezdí na lyžích a během filmu si to bude v pěstním souboji rozdávat s bourákem jménem Jaws (Richard Kiel). Roger Moore se posouvá na žebříčku a nebojí se vytvořit nejlepšího britského agenta tajné služby. (86 procent)(24.11.2012)

Ďalšia výborná bondovka, tentoraz Bond zachráni svet pred hrozbou tretej svetovej vojny ktorú chce vyvolať zloduch Stromberg, ktorý sa sám skrýva vo svojom paláci pod vodou, odpálením rakiet na Moskvu a New York. Skvelá vedľajšia rola Richarda Kiela ako čeľusti. Zábavný Bond, ktorý prvýkrát predstavil geniálneho zloducha Jaws a s ním nezabudnuteľnú scénu v egyptských ruinách. Hlavný zloduch Stromberg zas tak výrazný nieje, ako by mohol byť.(5.2.2015)

Dojem je poněkud rozpačitý. Roger Moore jako hlavní figura na šachovnici velmocí je opět ten sarkastický elegán, který vysype z rukávu kdejaký kousek. Dokonce je mu protivníkem další megaloman, který chce nastolit nový řád světa a Bond girl ruská špionka XXX. Co si přát více? Je to totiž tak. Jednotlivé ingredience jsou naprosto bezvadné, ale smíchané v tomto guláši nesou s sebou zvláštní pachuť nedovařeného zázraku. Film co chvíli opisuje z předchozích děl, nebo podceňuje akční scény, zejména bitky. Hlavní padouch se od poloviny filmu začal jevit jako naprostý pitomec. Ke konci už projevoval jasnou demenci, když už ani nesledoval, co se s jeho jinak pekelnými plány zrovna děje. Jeden telefonát z tankeru to prostě nespraví. Vidím to právě na scenáristický šlendrián. Jeho pravá ruka, obr Jaws, byl ve fialovém sáčku spíše komický, asi jako Batman z toho starého seriálu. Přese všechno jsem se velmi bavil Bondovými hláškami a vůbec mnoha komickými situacemi. Mohlo to být o jeden žďabínek lepší.(12.11.2012)

Slabý průměr. Hodně scén je recyklovaných ze starších bondovek, takže už nemají drajv a kouzlo, Scény v Egyptě jsou sice efektní a turistický průvodce by zaplesal radostí, ale pro příběh jsou zcela zbytečné. Nakonec se nám z toho vykulí moderní kapitán Nemo vs. Bond a sovětská agentka - ha ha, s označením xXx, tohle Vin Diesel ve svých filmech poněkud převzal. Pořádné akční scény začnou až po hodině (!) filmu, ale nakonec i to zachránění světa na poslední chvíli, zničení zloducha, je takové nějaké bez nápadu. Čelistňák, bo jak se jmenuje, už byl dávno rozebrán v MythBusters jako neuvěřitelná ptákovina, který by svými čelistmi sotva ukousl polystyren, ale tady je ten dvoumetrový a těžko se skrývající habán skoro za neuvěřitelného padoucha s až nepřirozenými sklony přežít vše - doufám, že v příštím dílu mu někdo vypálí konečně do hlavy díru. Na závěr filmu se objevuje hláška, že bude následovat For Your Eyes Only, ale natočil se nejprve Moonraker. Za mne průměr, i ty vtipné hlášky přišly příliš pozdě. Navíc sovětská agentka je podle mne hodně unylá, usmát se neumí, taková zaprdlá zmalovaná kost. Škoda, že se ten mořský domeček na nožičkách nejmenoval Nautilus místo Atlantida.(8.7.2016)

• - Richard Kiel mohl mít kovové zuby v ústech kvůli nepohodlnosti souvisle jen 35 vteřin. (superbond007)

• - James Bond (Roger Moore) nosí ve filmu hodinky Seiko 0674. (kwaicheng)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 73. (Zdroj: ČSFD.cz)