Agent, který mne miloval

• Nový Zéland

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1977, 125 min (Director's cut: 123 min)

Ackoliv to tak ze zacatku nevypadalo, nakonec jedna s nejlepsich Mooreovo bondovek. Prvni pulka filmu nesazi moc na akci, ale spis na humor a obcas je to tak zabavny, ze bych to skoro az oznacil za komedii. Moore totiz hazi hlasky na vsechny strany, ale co je nejdulezitejsi, dostane naprosto dokonalou bondgirl, opravdu jedna z nejlepsich ze vsech bondovek a nejen, ze to mezi nima paradne jiskri, ona ma navic i perfektne napsanou postavu, ktera muze Bondovi ve vsem konkurovat, takze taky haze hlasky, slusne se rve a oproti uz lehce starymu Mooreovi je navic totalne sexy. Druha pulka uz sice na komicnosti ubere, ale rozhodne ne na zabavnosti a film zacne sazet vic na akci, ktera sice trikove nic moc, ale jinak je hodne povedena a Bond ma paradne namakany auto. Co se tyce zaporaku, nez nic moc Jurgens (coz je ale dany jeho nic moc postavou), me vic zaujal Richard Kiel jako jeho poskok kovova drzka a to v celym filmu nerekne ani slovo. Proste takle maj bondovky vypadat, dostatek akce, dostatek humoru, paradni zabava.(6.1.2010)

Bond č. 10 – Akční sekvence už dnes působí lehce úsměvně a než dá (už lehce dýchavičný) James nebo jeho protivník ránu, uběhne vteřina dvě navíc, šarm a půvab ale Bond neztrácí ani na svahu, kde to celé odstartuje, ani pod vodou, kde to celé završí. Navíc má po boku skutečně jednu z nejpřitažlivější Bondgirl, proti sobě pak Richarda Kiela (exkluzivní záporák Jaws). Navíc je třeba ocenit Bondův nadhled a výtečný smysl pro sebeironii v plné síle. Pořád dobré, ale akční sekvence přeci jenom potřebovaly větší péči!!(22.2.2014)

Tohle je proste klasika a pro mne jedna z peti nej Bondovek podarilo se tu dokonale skloubit akci hlasky i typicky Bondovsky silenosti jako bonus je tu navic Richard Kiel alias jaws ktery proste nema chybu Moore v zivotni forme nejenom hlaskovni ale predvadi tu i slusny bitky hlavni padouch ma typicky megalomansky a odporny plan a Jurgens ho hraje rovnez skvele a musim proste rict ze tenhle film ma vsechno co ma spravna Bondovka mit reziser Gilbert po Zijes jenom 2x opet zabodoval a nektery ty Mooreovi vtipky a predevsim jeho mala setkani s Jawsem pro mne maji skoro az pridomek kultovnosti k tomu pridejme nadhernou uvodni pisen secteno a podtrzeno hit jako hrom! tady pod tech 5* proste nemuzu jit(23.10.2012)

Chybí tomu šmrnc a energie, kterými oplýval Thunderball - o pár let starší bondovka taktéž z podmořského prostředí. Umělé roubování romantických motivů zbytečně zdržuje tempo a dědkovský arcipadouch nebudí ani trochu respektu. Jako tradičně se povedlo obsazení zlého pomocníka, takže po černochovi s hákem místo ruky nebo dvojici homosexuálů tu máme další zapamatováníhodnou postavu - tentokrát se jí stal nesmrtelný Jaws se zuby náchylnými ke korozi. Doufám, že Moonraker bude i přes napohled přestřelenou zápletku zábavnější a především svižnější.(29.12.2011)

Výborná bondovka. Moore září, tak jak jsme na něj zvyklí, Barbara Bach opravdu je jedna z nejhezčích bongirls a navíc má její postava stylové jméno. Agentka XXX, no rozhodně je hustší než Vin Diesel. Mamutím plusem je Richard Kiel alias Jaws/Zub, který žere všechno možné (chudák žralok). A záporák s pistolí s kilometrovou hlavní pod stolem vás spolehlivě nezklame.(15.4.2006)

• - Richard Kiel (Jaws) mohl svou kovovou zubní protézu nosit vždy jen pětatřicet minut, protože pak mu z ní bylo na zvracení. (BOSSTFK)

• - Při své návštěvě ve Strombergerově (Curd Jürgens) sídle nastupuje James Bond (Roger Moore) na úrovni vodní hladiny do výtahu a jede nahoru. Když z něj vystoupí, je ale v místnosti na úrovni mořského dna. (Stejšn)

• - Filmaři měli k dispozici celkem 8 vozů Lotus Esprit, jeden upravila firma Perry Submarines pro pohyb pod vodou. Při natáčení jej potápěči pomocí kabelů a elektromotorů vodili po dvacetimetrové kolejnici. (Martin_Happy)