Agent, který mne miloval

Špión, ktorý ma miloval

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1977, 125 min (Director's cut: 123 min)

007 na lyžích před promítačkou je vážně třída. Přesto bych neměl nic proti, aby byl Moore můj dědeček - byla by s ním aspoň sranda. Jen nevím, jestli chtěl takový dojem vzbudit. Vážně bude hrát Bonda ještě deset let? Sestrojí mu Q raketové berle?(30.8.2011)

Možná nejlepší Mooreův Bond. A věřte, že vím o čem mluvím. A na rovinu řečeno, ze všech Mooreových partnerek je Barbara Bachová asi nejhezčí, to víte, diktát doby byl zvrácený, ale zrovna tahle dáma je koukatelná:) Stěžejní body "příběhu" - "tanker" pojímající do svých útrob jaderné ponorky, podmořské město u Sardinie, bílý Lotus měnící se v ponorku, padouch Jaws (česky pojmenovaný jak jinak než Čelisti, to na některých videokazetách, v televizi pak Zub, jedno lepší než druhé:)) perfektně hraný obrem Richardem Kielem a důvod proč tam vůbec Barbara Bachová hraje ruskou špiónku (major Anya Amasova, krycí jméno Trojité X - po tomhle zjištění už vám Vin Diesel nepřijde jako takový tvrďák:)) - perestrojka a další nezapomenutelný výstup generála Gogola, šéfa KGB;) Přidejte si k tomu velmi vydařenou hudbu a máte osmdesátku jako když vyšije.(21.2.2003)

"Like heaven´s above me, the spy who loved me is keeping all my secrets safe tonight."(7.11.2005)

Ano, pan "Čelistňák" v akci......(31.7.2007)

Dojem je poněkud rozpačitý. Roger Moore jako hlavní figura na šachovnici velmocí je opět ten sarkastický elegán, který vysype z rukávu kdejaký kousek. Dokonce je mu protivníkem další megaloman, který chce nastolit nový řád světa a Bond girl ruská špionka XXX. Co si přát více? Je to totiž tak. Jednotlivé ingredience jsou naprosto bezvadné, ale smíchané v tomto guláši nesou s sebou zvláštní pachuť nedovařeného zázraku. Film co chvíli opisuje z předchozích děl, nebo podceňuje akční scény, zejména bitky. Hlavní padouch se od poloviny filmu začal jevit jako naprostý pitomec. Ke konci už projevoval jasnou demenci, když už ani nesledoval, co se s jeho jinak pekelnými plány zrovna děje. Jeden telefonát z tankeru to prostě nespraví. Vidím to právě na scenáristický šlendrián. Jeho pravá ruka, obr Jaws, byl ve fialovém sáčku spíše komický, asi jako Batman z toho starého seriálu. Přese všechno jsem se velmi bavil Bondovými hláškami a vůbec mnoha komickými situacemi. Mohlo to být o jeden žďabínek lepší.(12.11.2012)