Kamera na cestách (TV seriál)

• Česko

Flavors

Vône sveta

Discovering World

Dokumentární

Francie, 2009, 103x52 min (Alternativní: 60x26 min)

Tak Londýn byl teda hodně slabý. Skákali od památky k památce bez jakékoliv souvislosti, téměř nic o nich neřekli, třeba Westminster ani nezmínili, a neustálé záběry na letadla už mě začínaly štvát. Také pořád nemuseli opakovat, že se jedná o zrcadlo světa, a zrcadlo umění a zrcadlo dalších všemožných bláblámin. Na tento díl jsem se těšila a hodně mě zklamal.(14.2.2013)

Hodnotit celkově snad ani nejde. Jenže většina hodinových pořadů je prostě skvělá, zejména Belgičan Pierre Bouwers umí a kdybych měl vyjmenovat nejoblíbenější, byl by tam Izrael, Gruzie, Arménie, Bretaň, ale taky třeba Benátky. Pokud zůstaneme v těchto pořadech ušetřeni skryté propagandy a manipulování fakty (což se vesměs neděje), čeká nás hodinka neuvěřitelně barvité podívané, která sice ukazuje svět taky tak trochu, jaký není, ale rozhodně z té lepší a příjemnější stránky.....(24.8.2017)

Úžasný dokument... Viděl jsem sice zatím pouze první díl - Izrael - ale ten má pro mne zdaleka největší cenu, neb jsem tam kdysi pracovně jezdíval. Francouzům čest a sláva, natočili všechno (včetně krásných staveb Bauhausu v Tel Avivu, jejichž fotky mi zmizely s ukradeným notebookem...), je to krásně vyvážené, po všech stránkách povedené. A ty záběry z ptačí perspektivy - v HáDéčku fakt pošušňáníčko... / ... I ostatní díly drží nasazenou laťku... / ... Portugalsko, taky nádhera. Je mi blízký způsob snímání kamerou.(30.10.2011)

Portugalsko, iberský poklad - Někteří básníci popisují Portugalsko jako dlouhý pruh země, podobající se lidské tváři, na níž ústí řeky vykresluje úsměv. Tato západní výspa Evropy lákala po dlouhé věky všemožné uchvatitele. Dobývaná i dobývající, stala se kdysi místem, odkud vyplouvali a kam se vraceli největší cestovatelé. A nabízí-li Portugalsko návštěvníkovi pozoruhodné kulturní i náboženské dědictví a také svoji pohnutou historii, neméně fascinující je rovněž jeho úžasná přírodní rozmanitost. Objevíme města, krajinu i zvláštní atmosféru v zemi kontrastů, které lze objevovat za podmanivých melancholických tónů uprostřed Iberského poloostrova. ..... ...... ...... ........... ...... ...... ................. ...... ...... ...... Arménie, země Noemova - Arménie je pro většinu z nás jen málo známá země. Kdysi dávno zaujímala území o rozloze asi čtyř set tisíc čtverečních kilometrů, dnes se Arménská republika nachází na severovýchodě svého bývalého území mezi Gruzií, Ázerbájdžánem, Íránem a Tureckem. Po rozpadu Sovětského svazu se v roce 1991 stala členem Společenství nezávislých států. Tato malá země, která se rozkládá na téměř třiceti tisících čtverečních kilometrech, skrývá celou řadu nepříliš známých, přesto výjimečných památek i přírodních scenérií. Lidé jsou tam obdařeni duchovní silou a schopností se přizpůsobovat, jen tak se mohla zrodit země, která je dnes považována za jednu z nejstarších křesťanských civilizací světa.(1.2.2012)

Dnešní díl se věnoval jižním Kykladům v Egejském moři. Santorini, Mykonos, Naxos, Syros, Paros a mnoho dalších, kde jsem ještě nebyl, ale kam jednou zavítám. Za 55 minut se těžko může zvládnout více, ale základní informace a nejdůležitější místa souostroví nechyběly. Trošku tu moc ulítali na masopustu, který je vzhledem k pořádání především mimo turistickou sezónu především zábavou místní mládeže.(28.8.2013)