Na začátek podotknu, že z hecu dávám hvězdu navíc, protože jen 47 % na čsfd si podle mě tahle pohádka rozhodně nezaslouží. Říká se, že mezi slepými jednooký králem - české pohádky už dlouho stojí za ***** a je sympatické vidět kousek, který se minimálně snaží o něco nového, například nějaký vývoj poslav (opravdu vám ty novodobé manekýnské princezny a princata připadají jako něco víc než manekýni na pohádkové kostýmy?), použití CGI monster (ve Sněžném drakovi je CGI dost levné, ale co chtít za naše televizní poplatky, že...), nebo dialogy, ve kterých se bez nadsázky nebo ironie mluví o lásce. Zápory téhle pohádky rozebírají jiní, já jsem si dala tu práci tenhle kousek bez předsudků sledovat a alespoň se snažila o objektivitu.(30.12.2013)

Tak Saša Rašilov se nám pomaloučku přehrává do rolí králů, ale jako král pro mě nebyl příliš přesvědčivý. Princ byl nemastný a neslaný a navíc působil mnohem starším dojmem. Pohádka měla poměrně slušné tempo, takže nehrozila nuda. Souboj draků mě docela překvapil, i když ta animace byla jako z nějaké počítačové hry. Ale zase to byla poměrně originální pohádka.(28.12.2013)

• MartinezZ

No teda, zlatý štědrovečerní Duch. Tady se dějí zvraty během chvilky, že je zloun nějaký magik se dozvíme během toho, co zmizí jeho noshledové, dvě hlavní postavy mění názory během několika vět a minut... Bylo to jak nějaký výcuc z celého příběhu, kterému jaksi chyběl začátek, prostředek byl pokrácen a role zlouna div ne vypuštěna a konec vznikl během natáčení, když se zjistilo, že kvůli trikům už na nic jiného nezbudou peníze. A je to škoda, protože herci byli celkem dobří a použitelní. Nejlepší z filmu jsou tak dva závěreční draci. To je ale na pohádku o 90 minutách trochu málo. Ve stejně dlouhém Duchovi nad zlato bylo té pohádky podstatně více.(26.12.2013)

• pakobylka

Za prvé mizerně zahrané ... opět - to už tak nějak patří ke kolorytu novodobých českých pohádek. A za druhé mizerně zrežírované - což také nikterak nepřekvapí. Přitom scénář skýtal možnosti takřka netušené ... jen to chtělo sehnat někoho, kdo by ho dokázal uchopit a zrealizovat tak, aby jeho potenciál využil alespoň z poloviny. Bohužel k ničemu takovému nedošlo … a putování za zrušením kletby se stalo nelehkou zkouškou ani ne tak pro ústřední dvojici, jako spíš pro mě jako pro lehce otráveného diváka, jehož trpělivost s českou televizí a jejími tvůrčími počiny má své hranice. Přitom jako bych někde na obzoru občas zahlédla matný vzdálený odraz - jako vzpomínku na staré dobré české pohádky, které dokázaly okouzlit svou nelíčenou pohádkovostí, líbezností, poctivostí, hravostí i bezprostředností a jejichž humor byl přístupný jak dětem, tak i dospělým. "Sněžný drak" se snažil seč mohl, ale nešťastně se zamotával do vlastních replik jako do pavoučích sítí, nemotorně klopýtal od scény ke scéně a chudičká výprava neměla sílu, aby mu podala pomocnou ruku. Jeho úroveň lze přirovnat k výjevu, v němž se princezna a polozakletý princ bezradně plácají v řece, neboť ani jednoho z nich nikdo nenaučil plavat. P.S.: V nízkém rozpočtu bych zásadní problém nehledala, neboť láska, upřímnost, nezištnost i odvaha jsou na něm nezávislé.(10.1.2015)

• UncleG

Průměrné televizní pohádkové béčko, které se vyznačuje především extrémně protivným, zbabělým, nedomrlým a přestárlým princem. Kterýžto by víc než lásku a testy charakteru potřeboval rozdupat na kaši stádem bizonů. Slečna princezna, která nezpívá altem, sopránem ani basem, je celkem sympaťanda a svůj herecký part zvládla s přehledem. Zatímco zbytek ansáblu často solidně šmíroval, někdy až na hranici s ochotničením. Jednoznačně oceňuju snahu přijít z kavčích hor s "jinou/fantasy" pohádkou, než jsou obvyklé papundeklové kraviny pod taktovkou Jirky Chalupy nebo obligátní "strachoviny". Za celým projektem je cítit snaha a snad i autorské nadšení, ale nezbývá než zkoušet to dál. Protože tohle se prostě v mnoha směrech šeredně nepovedlo. Možná bych tomu i ty tři hvězdice ze soucitu napařil, ale to by na konci nesměl zanít odporný závěrečný song, zpívaný tou nekrutopřísnější ostavštinou. Pyčo.(29.8.2014)

• - Navzdory názvu film vznikal převážně v létě. Na sníh štáb čekal až do Nového roku, i tak si však musel pomoct sněžnými děly a počítačem v postprodukci. (IZFNP)

• - Skok do propasti za Petru Tenorovou coby princeznu Lauru skočil profesionální kaskadér, jenž se převlékl za ženu a skok natočil místo ní. (Cucina_Rc)

• - Petr Lněnička, představitel prince Jana, si poslední den jezdeckého kurzu po pádu z koně zlomil levou ruku. Voperovali mu do ní několik drátů, kterými kost spojily. V pohádce to ale není poznat, protože ji díky drátům nemusel mít v sádře. (Cucina_Rc)