• slunicko2

Pohádka na draka...co na tom, že sněžného? 1) 34letému Petrovi Lněničkovi (poněkud obstarožní princ) i 35leté Jitce Švančarové (královna) to sluší. I hudba, vhodná ovšem spíše pro horor, se mi docela zamlouvá. Tím jsme vyčerpali klady. 2) Na nijaké herecké výkony zapomenete minutu po skončení promítání. Obvyklý nešvar našich pohádek - rozpor mezi scénářem vyžadovaným honosným prostředím a přeskromnou realizací s několika komparsisty bije do očí více, než bývá zvykem. 3) Vskutku strašné jsou pak neohrabané, za uši tahající chvílemi velmi hloupé dialogy.(26.12.2013)

Tohle mělo být jinak. Princezna měla hned po první (dobře, první jí ještě odpusťme, po druhé) zkoušce silikonové princátko kopnout mezi půlky či na jiná citlivá místa a ono mělo projít dramatickým přerodem v hrdinu. Být zbabělý idiot (nebo idiotský zbabělec?) je osud, proti kterému se bojuje těžko. Zvlášť, když se do toho ještě míchají nadpřirozené síly. Vysvobození ze zakletí a navíc proměna charakteru, to má být pořádná, emocema nabušená katarze, ne něco, co vás napadne ráno u kafe.(19.2.2015)

• rakovnik

Pohádka s překvapivě dobrým králem Saši Rašilova a také konečně povedeným drakem/draky, ale ve které jsem si až příliš často říkal, co to do prčic je...děj je mnohdy vyloženě pitomý a hlavní postavy (princ vysoce) nesympatické. Příběh je netradiční a celkem zajímavý, ale bohužel prostě hloupě napsaný. Linie čarodějnic je na děj namontovaná skoro násilím a princ opět neumí šermovat. Co dodat, snad jen, že o "výpravnosti" pohádky svědčí královská svatba, na které je asi 20 lidí když se bojuje, uvidíme i jednoho zbrojnoše. Ani nevím, zda pohádka dopadla dobře, protože děj celou dobu směřuje k opaku.(10.1.2015)

po přečtení několika komentářů jsem docela překvapen a říkám si,co dnes vlastně diváci chtějí od televizní pohádky,která je apriory určená dětem,které jistě nebudou řešit šustící dialogy,nebo hloupoučké šermířské souboje?Osobně jsem se ke Sněžnému drakovi posadil náhodou a nakonec jsem byl příjemně překvapen (minimálně velmi dobře - na české poměry - udělanými draky).V porovnání s takovou druhou Saxanou,která si hrála na kino film a ve výsledku se nemohla líbit ani dětem je tohle naprosto ok...70%(26.12.2013)

Hohoho... oproti trapnému Duchu nad zlato, je tohle úplný poklad. Nebudu to tu srovnávat (i když se možná místy neubráním), ale bylo to výrazně lepší - mělo to nějakou pointu, příběh, normální dialogy a ne na úrovni desetiletých děcek atd. Líbila se mi kamera, to nádherné světlo mezi listy, herci a jejich výkony byly skvělé, i když teda nevím proč poslední dobou dávají do rolí princů takové nijaké chlapy. A vůbec když se podívá člověk na věk herců princů a věk princezny, tak proč jsou o generaci starší, když tam vystupují zhruba ve stejné věkové kategorii, tak to by mě fakt zajímalo. (Dalo by se spekulovat o tom, jak to bylo skutečně v historii, ale já si aktuálně vybavím případy, kdy králové nebo vládci byli o generaci mladší než jejich nastávající manželky, nebo naopak kdy byli už jako děti zasnoubeni.) No a ten drak, teda pak draci byli uvěřitelní a myslím že dobře trikově zvládnutí... když česká produkce chce, tak prostě dokáže i něco hezkého, dobře natočeného a sympatického. Hrozně se mi líbily záběry přírody a že jich tu bylo - za to plus. Jinak taková poznámka na okraj.. taky vám ten Dracián připomínal i hlasem Jana Čenského? Jinak Rašilov a Čvančarová mi jako královská dvojice dobře sedla.(26.12.2013)

• - Při natáčení scény s prchajícími poddanými, do které byli v postprodukci přidáni dva animovaní draci, se na místě, kde jeden drak letí těsně nad zemí, seskupilo malé přírodní tornádo, které rozvířilo prach, čímž přidalo k uvěřitelnosti triku. (Matojeje)

• - Jitka Čvančarová byla v době natáčení těhotná. (M.B)

• - Petra Tenorová si vyzkoušela i dost nebezpečných situací včetně topení se v Dalešické přehradě. Tam štáb měl pro všechny případy připravených hned několik potápěčů, kteří ji schovaní pod loďkou jistili. (Cucina_Rc)