Líbila se mi nejednoznačnost postav, příběh a i ty efekty byly v rámci našich poměrů povedené. Jen s tou kletbou to chvílemi trochu drhlo, ale kniha osudu ji celkem dobře vyjasnila. Nemohu dát 4 ale jen 3+ i protože někteří princové byli oproti princezně docela staří. Mohli dostat šanci mladší herci..(25.12.2013)

Příběh, jako nadrámec toho všeho se mi líbil hodně. Jenže ono to strašně selhává v zpracování. Dění vypadá příliš strojeně a pak děj je chvílemi moc zkratkovitý a k tomu místy opravdu hodně nepřirozené dialogy. Pak samozřejmě ještě největší chyba pohádky a tou je druhý (mladý) rádce, toho by sna dkaždý vyhodil hned po prvním dnu, neli minutě. To jak to ten herec zahrál a to jak z jeho strany vedeny monology, hrozné. Ostatní herci většinou spíše příjemní a fajn. Zuzana Slavíková a její drsný hlas, tam sedl skvěle. Princezna neví jak vypadá máma i když na hradě je její podobizna a nevypadalo to, že by ji někde ukrývali. Potěšila mě chvilka na hradu Blansko, kde jsem před lety několik měsíců vypomáhal z renovací, restaurováním, stavbou hradeb, chodil jsem tam v kostýmu před návštěvníky o víkendech atd. Jinak zpět k pohádce, ano dokázal bych k ní nalézt moře toho co se mi nelíbilo, ale pořád když to porovnám s mnoha posledními pohádkami, mi to přijde jako průměr. Navíc pokus o epochální dračí bitvu z české produkce. Sice silně trapnou, ale zkusili to.(29.3.2016)

Tradičná rozprávka na vianoce. Každý rok sa v televízii natočí nová rozprávka. Túto som videl až teraz , zaujala ma celkom dobrými trikmi ale aj krásnou prírodou a prekrásnym zámkom , na ktorom ju natočili. Naozaj tradičná rozprávka, bola príjemná a bohužiaľ videl som omnoho horšie , ako je Snežný drak. Hodnotím 55%.(22.12.2015)

• milka

Vlastně ještě horší než Duch nad zlato. Zde se totiž nepovedlo totiž lautr nic. Rádoby temnější a napínavá atmosféra nevychází a příběh je plný nesympatických postav v němž některé věci a informace dojdou dotyčným asi půl hodiny poté, co jsou vyřčeny a čarodějnice zde fungují jako nejdebilnější deus ex machiny v historii. Už si opravdu nepamatuji, kdy jsem naposledy viděl v pohádce k sobě tak nepasující ústřední duo, kde je navíc princ celou dobu za úplného debila a vlastně jím i zůstane. Snaha o epiku je už pak vyloženě k smíchu úplně a závěrečného digitálního souboje z draků by se hoši z Weta Digital smáli ještě asi do příštích Vánoc. Ani si neumím představit, jak by něco podobného mohlo bavit děti, natož dospělé. 30%(26.12.2013)

Můžeme se samozřejmě přít o to, jestli sněžný drak je opravdu drak, nebo je to technicky vzato wyrm (což je ale ledový "drak"...), ale to není tak důležité jako to, že se stal zázrak. Máme tu totiž před sebou první českou pohádku, ve které drak nevypadá z technického hlediska směšně (a to mám Dráčka Mráčka ze Za Humny Je Drak hodně rád;)). Ano, je to neuvěřitelné, ale čeští filmaři se konečně jednou dali dohromady s počítačovými grafiky a animátory toho kalibru, který dal světu třeba ARMu nebo Mafii. A aby toho nebylo málo, i co se děje a postav týká, máme tu celkem neotřelé elementy. Petra Tenorová si tak mohla střihnout o několik levelů zajímavější princeznu než v pekelných Kouzlech Králů, a Saša Rašilov kupodivu důstojného krále. A ty kostýmy, exteriéry a šermířské souboje... ach, srdce mé zaplesalo. Jenže věc má, jak praví klasik, z marxistického hlediska i druhou stránku, a tou je podivně nedomyšlená až z prstu vycucaná (a při pouhých devadesáti minutách stopáže by se dalo říci i zbytečně vykoštěná) hlavní, veškerým dějem hýbající, linka s čarodějkami. Z jejich "rasy" uvidíme jen Jitku Čvančarovou a Zuzanu Slavíkovou, a z jejich světa jen jedinou jeskyni (v níž nachází jen dvě jmenované, jakýsi trůn, křišťálová koule, pár krápníků a jinak jen tma a kouř). Nejvíc to ale co do zkratkovitosti odskákal Martin Myšička. U toho si scénárista už od začátku nevěděl rady, tak to vše vymyslel jako flignu na diváka - a to tu nejzákeřnější, kdy se dějí věci, o nichž jste se předtím nedověděli ani v náznacích, a shodou okolností se tak začne dít v závěru, kdy už je potřeba to vše nějak rázně a patřičně bombasticky uzavřít, aby se dodrželo zadání délky filmu. Ale celkově je Sněžný Drak rozhodně jedna z těch povedenějších pohádek, a na rozdíl od jiných se v jeho případě nebudu bránit opětovnému zhlédnutí. 70 by asi bylo objektivnějších, ale za ty vypilované malé role a roličky (Liška, Matonoha, Tomicová, ...) dávám 80%.(3.1.2017)

• - Lokace, na kterých natáčení probíhalo, byly zámek Valtice, okolí Dalešické přehrady, Nový hrad u Adamova a obora v Moravském Krumlově. (LEGACY)

• - Produkce zadala skladateli písničku do finálních titulků. Jako ideální interpret se zdála být Ilona Csáková. Ta se ale zdráhala píseň nazpívat, protože termín jejího druhého porodu byl už velmi blízko. Nakonec souhlasila, písničku nazpívala a pouhých několik dní poté přivedla na svět svého druhého syna. (Roboslav)

• - Skok do propasti za Petru Tenorovou coby princeznu Lauru skočil profesionální kaskadér, jenž se převlékl za ženu a skok natočil místo ní. (Cucina_Rc)