Láska je věc komplikovaná a někdy dost zrádná. Na Sněžném drakovi mě tedy paradoxně bavily zejména zkoušky lásky princezny a jejího vyvoleného (skoč do propasti ty, kdo hluboce věříš ve svou lásku - ach), což bohužel asi nemělo být středobodem téhle pohádky. Pohádkový je tu totiž snad jen ten drak.(6.1.2014)

• klerik

Na TV fakt slušné finálne triky. Miestami celkom pôsobivá hudba, letecké zábery tiež fajn. Ale ten scenár! Princ je zbabelé hovädo, ale stačí jedno milé slovo a už je to dôkaz, že princeznu miluje z celého srdca... A keď je princenznina mama krajšia ako princezná - to tiež o niečom hovorí. Zohnať peniaze a vybrať pekné lokácie nestačí. Brutálne prepálená príležitosť...(23.12.2014)

Na rozdíl od většiny současných sračkopohádek to má hlavu a patu a hlavně (!) relativně cool závěrečnou fajtku. Po příšerný štědrovečerní podivnosti hodně příjemná změna.(25.12.2013)

• MartinezZ

No teda, zlatý štědrovečerní Duch. Tady se dějí zvraty během chvilky, že je zloun nějaký magik se dozvíme během toho, co zmizí jeho noshledové, dvě hlavní postavy mění názory během několika vět a minut... Bylo to jak nějaký výcuc z celého příběhu, kterému jaksi chyběl začátek, prostředek byl pokrácen a role zlouna div ne vypuštěna a konec vznikl během natáčení, když se zjistilo, že kvůli trikům už na nic jiného nezbudou peníze. A je to škoda, protože herci byli celkem dobří a použitelní. Nejlepší z filmu jsou tak dva závěreční draci. To je ale na pohádku o 90 minutách trochu málo. Ve stejně dlouhém Duchovi nad zlato bylo té pohádky podstatně více.(26.12.2013)

• pakobylka

Za prvé mizerně zahrané ... opět - to už tak nějak patří ke kolorytu novodobých českých pohádek. A za druhé mizerně zrežírované - což také nikterak nepřekvapí. Přitom scénář skýtal možnosti takřka netušené ... jen to chtělo sehnat někoho, kdo by ho dokázal uchopit a zrealizovat tak, aby jeho potenciál využil alespoň z poloviny. Bohužel k ničemu takovému nedošlo … a putování za zrušením kletby se stalo nelehkou zkouškou ani ne tak pro ústřední dvojici, jako spíš pro mě jako pro lehce otráveného diváka, jehož trpělivost s českou televizí a jejími tvůrčími počiny má své hranice. Přitom jako bych někde na obzoru občas zahlédla matný vzdálený odraz - jako vzpomínku na staré dobré české pohádky, které dokázaly okouzlit svou nelíčenou pohádkovostí, líbezností, poctivostí, hravostí i bezprostředností a jejichž humor byl přístupný jak dětem, tak i dospělým. "Sněžný drak" se snažil seč mohl, ale nešťastně se zamotával do vlastních replik jako do pavoučích sítí, nemotorně klopýtal od scény ke scéně a chudičká výprava neměla sílu, aby mu podala pomocnou ruku. Jeho úroveň lze přirovnat k výjevu, v němž se princezna a polozakletý princ bezradně plácají v řece, neboť ani jednoho z nich nikdo nenaučil plavat. P.S.: V nízkém rozpočtu bych zásadní problém nehledala, neboť láska, upřímnost, nezištnost i odvaha jsou na něm nezávislé.(10.1.2015)

• - Ve scéně, kdy spadli princ Jan (Petr Lněnička) a princezna Laura (Petra Tenorová) do vody, herce potápěči tahali za nohy, aby opravdu vypadalo, že se topí. (Aknah)

• - Jitka Čvančarová byla v době natáčení těhotná. (M.B)

• - Při natáčení scény s prchajícími poddanými, do které byli v postprodukci přidáni dva animovaní draci, se na místě, kde jeden drak letí těsně nad zemí, seskupilo malé přírodní tornádo, které rozvířilo prach, čímž přidalo k uvěřitelnosti triku. (Matojeje)