Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hous.enka
  ***

  Láska je věc komplikovaná a někdy dost zrádná. Na Sněžném drakovi mě tedy paradoxně bavily zejména zkoušky lásky princezny a jejího vyvoleného (skoč do propasti ty, kdo hluboce věříš ve svou lásku - ach), což bohužel asi nemělo být středobodem téhle pohádky. Pohádkový je tu totiž snad jen ten drak.(6.1.2014)

 • klerik
  **

  Na TV fakt slušné finálne triky. Miestami celkom pôsobivá hudba, letecké zábery tiež fajn. Ale ten scenár! Princ je zbabelé hovädo, ale stačí jedno milé slovo a už je to dôkaz, že princeznu miluje z celého srdca... A keď je princenznina mama krajšia ako princezná - to tiež o niečom hovorí. Zohnať peniaze a vybrať pekné lokácie nestačí. Brutálne prepálená príležitosť...(23.12.2014)

 • Alqarin
  ***

  Na rozdíl od většiny současných sračkopohádek to má hlavu a patu a hlavně (!) relativně cool závěrečnou fajtku. Po příšerný štědrovečerní podivnosti hodně příjemná změna.(25.12.2013)

 • MartinezZ
  **

  No teda, zlatý štědrovečerní Duch. Tady se dějí zvraty během chvilky, že je zloun nějaký magik se dozvíme během toho, co zmizí jeho noshledové, dvě hlavní postavy mění názory během několika vět a minut... Bylo to jak nějaký výcuc z celého příběhu, kterému jaksi chyběl začátek, prostředek byl pokrácen a role zlouna div ne vypuštěna a konec vznikl během natáčení, když se zjistilo, že kvůli trikům už na nic jiného nezbudou peníze. A je to škoda, protože herci byli celkem dobří a použitelní. Nejlepší z filmu jsou tak dva závěreční draci. To je ale na pohádku o 90 minutách trochu málo. Ve stejně dlouhém Duchovi nad zlato bylo té pohádky podstatně více.(26.12.2013)

 • pakobylka
  **

  Za prvé mizerně zahrané ... opět - to už tak nějak patří ke kolorytu novodobých českých pohádek. A za druhé mizerně zrežírované - což také nikterak nepřekvapí. Přitom scénář skýtal možnosti takřka netušené ... jen to chtělo sehnat někoho, kdo by ho dokázal uchopit a zrealizovat tak, aby jeho potenciál využil alespoň z poloviny. Bohužel k ničemu takovému nedošlo … a putování za zrušením kletby se stalo nelehkou zkouškou ani ne tak pro ústřední dvojici, jako spíš pro mě jako pro lehce otráveného diváka, jehož trpělivost s českou televizí a jejími tvůrčími počiny má své hranice. Přitom jako bych někde na obzoru občas zahlédla matný vzdálený odraz - jako vzpomínku na staré dobré české pohádky, které dokázaly okouzlit svou nelíčenou pohádkovostí, líbezností, poctivostí, hravostí i bezprostředností a jejichž humor byl přístupný jak dětem, tak i dospělým. "Sněžný drak" se snažil seč mohl, ale nešťastně se zamotával do vlastních replik jako do pavoučích sítí, nemotorně klopýtal od scény ke scéně a chudičká výprava neměla sílu, aby mu podala pomocnou ruku. Jeho úroveň lze přirovnat k výjevu, v němž se princezna a polozakletý princ bezradně plácají v řece, neboť ani jednoho z nich nikdo nenaučil plavat. P.S.: V nízkém rozpočtu bych zásadní problém nehledala, neboť láska, upřímnost, nezištnost i odvaha jsou na něm nezávislé.(10.1.2015)

 • - Ve scéně, kdy spadli princ Jan (Petr Lněnička) a princezna Laura (Petra Tenorová) do vody, herce potápěči tahali za nohy, aby opravdu vypadalo, že se topí. (Aknah)

 • - Jitka Čvančarová byla v době natáčení těhotná. (M.B)

 • - Při natáčení scény s prchajícími poddanými, do které byli v postprodukci přidáni dva animovaní draci, se na místě, kde jeden drak letí těsně nad zemí, seskupilo malé přírodní tornádo, které rozvířilo prach, čímž přidalo k uvěřitelnosti triku. (Matojeje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace