Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  *

  Pohádka na draka...co na tom, že sněžného? 1) 34letému Petrovi Lněničkovi (poněkud obstarožní princ) i 35leté Jitce Švančarové (královna) to sluší. I hudba, vhodná ovšem spíše pro horor, se mi docela zamlouvá. Tím jsme vyčerpali klady. 2) Na nijaké herecké výkony zapomenete minutu po skončení promítání. Obvyklý nešvar našich pohádek - rozpor mezi scénářem vyžadovaným honosným prostředím a přeskromnou realizací s několika komparsisty bije do očí více, než bývá zvykem. 3) Vskutku strašné jsou pak neohrabané, za uši tahající chvílemi velmi hloupé dialogy.(26.12.2013)

 • forsythia
  ***

  Tohle mělo být jinak. Princezna měla hned po první (dobře, první jí ještě odpusťme, po druhé) zkoušce silikonové princátko kopnout mezi půlky či na jiná citlivá místa a ono mělo projít dramatickým přerodem v hrdinu. Být zbabělý idiot (nebo idiotský zbabělec?) je osud, proti kterému se bojuje těžko. Zvlášť, když se do toho ještě míchají nadpřirozené síly. Vysvobození ze zakletí a navíc proměna charakteru, to má být pořádná, emocema nabušená katarze, ne něco, co vás napadne ráno u kafe.(19.2.2015)

 • rakovnik
  **

  Pohádka s překvapivě dobrým králem Saši Rašilova a také konečně povedeným drakem/draky, ale ve které jsem si až příliš často říkal, co to do prčic je...děj je mnohdy vyloženě pitomý a hlavní postavy (princ vysoce) nesympatické. Příběh je netradiční a celkem zajímavý, ale bohužel prostě hloupě napsaný. Linie čarodějnic je na děj namontovaná skoro násilím a princ opět neumí šermovat. Co dodat, snad jen, že o "výpravnosti" pohádky svědčí královská svatba, na které je asi 20 lidí když se bojuje, uvidíme i jednoho zbrojnoše. Ani nevím, zda pohádka dopadla dobře, protože děj celou dobu směřuje k opaku.(10.1.2015)

 • M.i.k.e
  ****

  po přečtení několika komentářů jsem docela překvapen a říkám si,co dnes vlastně diváci chtějí od televizní pohádky,která je apriory určená dětem,které jistě nebudou řešit šustící dialogy,nebo hloupoučké šermířské souboje?Osobně jsem se ke Sněžnému drakovi posadil náhodou a nakonec jsem byl příjemně překvapen (minimálně velmi dobře - na české poměry - udělanými draky).V porovnání s takovou druhou Saxanou,která si hrála na kino film a ve výsledku se nemohla líbit ani dětem je tohle naprosto ok...70%(26.12.2013)

 • ABLABLABLA
  ****

  Hohoho... oproti trapnému Duchu nad zlato, je tohle úplný poklad. Nebudu to tu srovnávat (i když se možná místy neubráním), ale bylo to výrazně lepší - mělo to nějakou pointu, příběh, normální dialogy a ne na úrovni desetiletých děcek atd. Líbila se mi kamera, to nádherné světlo mezi listy, herci a jejich výkony byly skvělé, i když teda nevím proč poslední dobou dávají do rolí princů takové nijaké chlapy. A vůbec když se podívá člověk na věk herců princů a věk princezny, tak proč jsou o generaci starší, když tam vystupují zhruba ve stejné věkové kategorii, tak to by mě fakt zajímalo. (Dalo by se spekulovat o tom, jak to bylo skutečně v historii, ale já si aktuálně vybavím případy, kdy králové nebo vládci byli o generaci mladší než jejich nastávající manželky, nebo naopak kdy byli už jako děti zasnoubeni.) No a ten drak, teda pak draci byli uvěřitelní a myslím že dobře trikově zvládnutí... když česká produkce chce, tak prostě dokáže i něco hezkého, dobře natočeného a sympatického. Hrozně se mi líbily záběry přírody a že jich tu bylo - za to plus. Jinak taková poznámka na okraj.. taky vám ten Dracián připomínal i hlasem Jana Čenského? Jinak Rašilov a Čvančarová mi jako královská dvojice dobře sedla.(26.12.2013)

 • - Při natáčení scény s prchajícími poddanými, do které byli v postprodukci přidáni dva animovaní draci, se na místě, kde jeden drak letí těsně nad zemí, seskupilo malé přírodní tornádo, které rozvířilo prach, čímž přidalo k uvěřitelnosti triku. (Matojeje)

 • - Jitka Čvančarová byla v době natáčení těhotná. (M.B)

 • - Petra Tenorová si vyzkoušela i dost nebezpečných situací včetně topení se v Dalešické přehradě. Tam štáb měl pro všechny případy připravených hned několik potápěčů, kteří ji schovaní pod loďkou jistili. (Cucina_Rc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace