Reklama

Reklama

Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (296)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Pohádka s překvapivě dobrým králem Saši Rašilova a také konečně povedeným drakem/draky, ale ve které jsem si až příliš často říkal, co to do prčic je...děj je mnohdy vyloženě pitomý a hlavní postavy (princ vysoce) nesympatické. Příběh je netradiční a celkem zajímavý, ale bohužel prostě hloupě napsaný. Linie čarodějnic je na děj namontovaná skoro násilím a princ opět neumí šermovat. Co dodat, snad jen, že o "výpravnosti" pohádky svědčí královská svatba, na které je asi 20 lidí když se bojuje, uvidíme i jednoho zbrojnoše. Ani nevím, zda pohádka dopadla dobře, protože děj celou dobu směřuje k opaku. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nejslabší princi, máte padáka, aneb sobeckost je jen drobná kaňka na choťově charakteru, obzvláště když nemáte z čeho vybírat.. Chválím hojné využití exteriérů a dračí motiv, jenže postavy, které mají být vtipné, mají vtipné jen jméno a příběhu schází pohádková lehkost, takže když princ Jan během pěti vteřin projde brutálním morálním přerodem (byl by eufemismus říkat tomu vývoj postavy), snadno zlomíte nad sněžným Šmakem definitivně hůl (při závěrečné písní z ní možná uděláte i třísky). A mimochodem, ze subjektivního věku nápadníků královy dcery mě jímala hrůza. Kdo se bude chtít dostat pod princezninu sukni příště? Skopeček? ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Na TV fakt slušné finálne triky. Miestami celkom pôsobivá hudba, letecké zábery tiež fajn. Ale ten scenár! Princ je zbabelé hovädo, ale stačí jedno milé slovo a už je to dôkaz, že princeznu miluje z celého srdca... A keď je princenznina mama krajšia ako princezná - to tiež o niečom hovorí. Zohnať peniaze a vybrať pekné lokácie nestačí. Brutálne prepálená príležitosť... ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Tak toto byl netradiční zážitek.Příběh byl celkem solidní,obsazení bylo velice slušné,obzvlášť mě zaujal Martin Myšička,který zahrál Drsoně výborně a jeho závěrečná proměna v Deathwinga mě jako hráče WoWka velice potěšila,ale závěr pohádky byl neuvěřitelně zoufalý.Viděl jsem jasný důkaz toho,jak může pouhých pár minut pohřbít celý film.Původně jsem chtěl udělit čtyři hvězdičky,po závěrečných titulcích jsem chtěl dát ze vzteku jen jednu,ale nakonec jsem se vydýchal a rozhodl se pro tři,protože se mi pohádka z větší části líbila. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

dnešní vánoční pohádka dopadla lépe než včerejší, ale i tak na hodnocení se to nepozná. Na můj vkus byla moc moderní, přesto se tvářila tradičně - právě ten kontrast mě tam dráždil. Scénarista se snažil o originalitu a výsledek nepůsobil přirozeně - bylo to vidět jak na dialozích, tak i ději a pokusy o humorné narážky spíš působily trapně. Většina herců mi navíc neseděla do svých rolí a chovali se jak v telenovelách. I kamera byla přehnaná a snažila se to pojmout velkofilmově skoro jako v Pánu prstenu - prostě k televizní pohádce a příběhu nevhodné... V součtu jen jedna hvězda. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Galerie (10)

Zajímavosti (15)

  • Petra Tenorová si vyzkoušela i dost nebezpečných situací včetně topení se v Dalešické přehradě. Tam štáb měl pro všechny případy připravených hned několik potápěčů, kteří ji schovaní pod loďkou jistili. (Cucina_Rc)
  • Symbol, který je na čarodějné knize královny Vilmy (Jitka Čvančarová), se nazývá „Nekonečný uzel“ a je to důležitý symbol v hinduismu, buddhismu, džinismu. Nachází se rovněž v keltském, kazašském a čínském symbolismu. (PanzerMTG)

Související novinky

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (více)

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)

Reklama

Reklama