• UncleG

Průměrné televizní pohádkové béčko, které se vyznačuje především extrémně protivným, zbabělým, nedomrlým a přestárlým princem. Kterýžto by víc než lásku a testy charakteru potřeboval rozdupat na kaši stádem bizonů. Slečna princezna, která nezpívá altem, sopránem ani basem, je celkem sympaťanda a svůj herecký part zvládla s přehledem. Zatímco zbytek ansáblu často solidně šmíroval, někdy až na hranici s ochotničením. Jednoznačně oceňuju snahu přijít z kavčích hor s "jinou/fantasy" pohádkou, než jsou obvyklé papundeklové kraviny pod taktovkou Jirky Chalupy nebo obligátní "strachoviny". Za celým projektem je cítit snaha a snad i autorské nadšení, ale nezbývá než zkoušet to dál. Protože tohle se prostě v mnoha směrech šeredně nepovedlo. Možná bych tomu i ty tři hvězdice ze soucitu napařil, ale to by na konci nesměl zanít odporný závěrečný song, zpívaný tou nekrutopřísnější ostavštinou. Pyčo.(29.8.2014)

U této pohádky jsem si uvědomil, jak strašně důležití jsou herci. Myšička, Rašilov, Čvančarová, Tomicová nebo Goldfram zde spolu s Matonohou, Pechou nebo Liškou ukázali, jak postavy tvoří herci a herci musí být šikovní natolik, aby si uvědomili, že ta jejich role musí stát za to. I kdyby byla bůhví jak malá. Sněžný drak je tak pohádkou, která není bůhví jak dokonalá, ale dokáže příjemně zabavit a stejně tak u ní může být moc hezky a vůbec nevadí, že je televizní.(28.12.2015)

Bylo to lepší než Duch nad zlato, ale to ještě neznamená automaticky výhru. Potěšily mě některé nápady a také málo okoukaní herci, ale některé "detaily" měli domyslet a chybám se vyhnout. Např. Dracius vládne nadpřirozenými silami, všechno ví, ale princeznu musí "řešit analogově", tj. pronásledováním koňmo. Saša má svoji starou na plakátu, ale jeho holka ji nikdy neviděla. Postava vrchní čarodejnice vám evokuje kdysi populární pořad Nejslabší, máte padáka, stačí zavřít oči a poslouchat. Vtipy od Maxmiliána se spíš nevedly a konec made by Flash Barrandov taky není nijak originální (a jistě nebyl ani levnej). Není nad Mrakomorův šermířský souboj.(2.1.2014)

Ještě než začnu komentář k pohádce musím zmínit jednu věc. Pohádka byla premiována 25.12. na ČT1, ještě před jejím uvedením však zde měla cca 9 hodnocení, po 30 minutách 16 hodnocení a po 45 minutách už 22, včetně prvních odpadů. Pak už jsem tomu nechtěl věnovat ani těch pár sekund a nerušil se od sledování od pohádky. Ostatně dvě krátká nakouknutí bohatě stačila a původně jsem se chtěl jen kouknout do zajímavostí na jakým zámku se pohádka natáčela. Vytáčí mně, když si zdejší kryplové dělají z csfd hajzl papír a de facto dělají i z nás ostatních uživatelů bandů pitomečků, doufám že Pomo, se s nima srát nebude a vykopne je. Čas hodnocení se jistě ukládá. Pokud jde o samotnou pohádku, tak ta je sice na můj pohádkový vkus celkem hodně emancipovaná, ale tohle století hold patří ženám, tak OK, konec konců hlavní věc, která se mně na pohádkách líbí je souboj dobra zla, láska a samozřejmě princezna a to jsem tady měl. Pohádka má vyvedenější z hlediska napětí a emocí hlavně druhou půlku. Mohl bych tady napsat i pár výtek (např propracovanější šermířský souboje ), je však otázkou zda děti tohle budou řešit, do dračího souboje se mohlo investovat možná o nějakou tu korunku víc, ale co už, to co od pohádky očekávám jsem dostal a jelikož je mě jasný že to tady Sněžný drak zase schytá ze všech stran, mé původní tři hvězdy podmínečně povyšuju na čtyři, když už mám tu ježižkovsky rozdavačnou náladu.(25.12.2013)

• Gilmour93

Nejslabší princi, máte padáka, aneb sobeckost je jen drobná kaňka na choťově charakteru, obzvláště když nemáte z čeho vybírat.. Chválím hojné využití exteriérů a dračí motiv, jenže postavy, které mají být vtipné, mají vtipné jen jméno a příběhu schází pohádková lehkost, takže když princ Jan během pěti vteřin projde brutálním morálním přerodem (byl by eufemismus říkat tomu vývoj postavy), snadno zlomíte nad sněžným Šmakem definitivně hůl (při závěrečné písní z ní možná uděláte i třísky). A mimochodem, ze subjektivního věku nápadníků královy dcery mě jímala hrůza. Kdo se bude chtít dostat pod princezninu sukni příště? Skopeček?(1.9.2014)

• - Produkce zadala skladateli písničku do finálních titulků. Jako ideální interpret se zdála být Ilona Csáková. Ta se ale zdráhala píseň nazpívat, protože termín jejího druhého porodu byl už velmi blízko. Nakonec souhlasila, písničku nazpívala a pouhých několik dní poté přivedla na svět svého druhého syna. (Roboslav)

• - Petr Lněnička, představitel prince Jana, si poslední den jezdeckého kurzu po pádu z koně zlomil levou ruku. Voperovali mu do ní několik drátů, kterými kost spojily. V pohádce to ale není poznat, protože ji díky drátům nemusel mít v sádře. (Cucina_Rc)

• - Během postprodukce došlo k náhlé ke změně hudebního skladatele. Miloše Štědroně nahradil na osobní doporučení hlavního kameramana Davida Ployhara Robert Jíša. Z původní hudby Miloše Štědroně ve filmu zůstaly taneční hudby během oslavy princezniných narozenin. (Roboslav)