Mé hodnocení je lehce nadhodnocené to musím napsat hned úvodem. Důvod je ten, že mne KONEČNĚ nějaká nová česká pohádka bavila od začátku do konce. Sice zde člověk najde nějaké chyby ve scénáři (Př.: princ se co večer mění v draka a jak si tak cválají na koni tak prý jeli i přez noc... proč?) či postavy co mají dělat srandu, ale naopak pohádku sráží (2. rádce či kolikátý no prostě ten vysoký) a příběh by šel určitě i o něco vyšperkovat, ale klady převažují. A jaké bych uvedl? Volba herců se povedla herecké výkony jsou uvěřitelné (odmysleme toho 2. rádce), kouzelné efekty působí pohledně a věrohodně (Dým, či písek krásně udělaný se povedl. Ten souboj draků působil profesionálně, ač člověk čekal jasnou lacinost, atd..). Zkrátka a jednoduše jsem spokojen a z váhání mezi 3 a 4 se přikloním k 4* ať tomuto dílku pomohu v procentech, aby dostalo šanci u potencionálních diváků. 4z5(25.12.2013)

O hvězdičku nadhodnocuji, ale schválně - oceňuji ochotu zkusit nějakou jinou pohádku, nejít tradiční zelenkovskou cestou. Princ je pěkná bačkora a teprve zkušenost a pokora z něj učiní odvážného reka. Sympatický Myšička v bravurně zvládnuté negativní postavě s výtečnými willisovskými průpovídkami ("Měl jsem přece být biskupem..!" - "Tak se pomodli.") a k tomu návdavkem solidní kamera, lokace, herci i animovaní draci. (Že si Liška s Matonohou herecky skoro nevrzli bylo jistě také velké plus.) - K mínusům ovšem patřil dvorní rádce Servil - páni scénáristé, takovéhle postavy opravdu nejsou potřeba.(25.12.2013)

• Stanislaus

K této pohádce jsem se dostal úplně čirou náhodou skrze Youtube, a jelikož jsem neměl nic důležitého na práci, tak jsem ji zhlédnul. Film to nebyl na české poměry špatný a v rámci svého žánru jde o průměrnou záležitost. Postavy nebyly tolik na pěst jako v mnoha jiných českých pohádkách a samotný příběh nebyl také k zahození. Vizuální efekty týkající se draků byly sice viditelně dosti umělé, ale viděl jsem horší, například filmy od společnosti Asylum. Zkrátka snímek, který mě nijak výrazně nepřekvapil, ale ani neurazil.(2.5.2014)

• flanker.27

Scénář chtěl rozhodně dopracovat, celou tu kletbu vymyslet smysluplněji (protože takhle klející matinka mohla způsobit mnohem větší škodu než ta, která hrozila původně), zapracovat na tom šermu, aby působil trochu přesvědčivěji, zamyslet se nad těmi zkouškami a vyhodit postavy, které měly být komické a jsou jako obvykle spíš smutné. Nicméně oceňuju, že to konečně aspoň bylo jiný, i když to znamená taky trochu jinak špatný.(25.12.2013)

• klerik

Na TV fakt slušné finálne triky. Miestami celkom pôsobivá hudba, letecké zábery tiež fajn. Ale ten scenár! Princ je zbabelé hovädo, ale stačí jedno milé slovo a už je to dôkaz, že princeznu miluje z celého srdca... A keď je princenznina mama krajšia ako princezná - to tiež o niečom hovorí. Zohnať peniaze a vybrať pekné lokácie nestačí. Brutálne prepálená príležitosť...(23.12.2014)

• - Lokace, na kterých natáčení probíhalo, byly zámek Valtice, okolí Dalešické přehrady, Nový hrad u Adamova a obora v Moravském Krumlově. (LEGACY)

• - Petr Lněnička se kvůli natáčení musel naučit šermovat a jezdit na koni. (TuristikaJi)

• - Skok do propasti za Petru Tenorovou coby princeznu Lauru skočil profesionální kaskadér, jenž se převlékl za ženu a skok natočil místo ní. (Cucina_Rc)