• Gilmour93

Nejslabší princi, máte padáka, aneb sobeckost je jen drobná kaňka na choťově charakteru, obzvláště když nemáte z čeho vybírat.. Chválím hojné využití exteriérů a dračí motiv, jenže postavy, které mají být vtipné, mají vtipné jen jméno a příběhu schází pohádková lehkost, takže když princ Jan během pěti vteřin projde brutálním morálním přerodem (byl by eufemismus říkat tomu vývoj postavy), snadno zlomíte nad sněžným Šmakem definitivně hůl (při závěrečné písní z ní možná uděláte i třísky). A mimochodem, ze subjektivního věku nápadníků královy dcery mě jímala hrůza. Kdo se bude chtít dostat pod princezninu sukni příště? Skopeček?(1.9.2014)

Více prkenného krále v pohádce jsem snad neviděl. Saša Rašilov to absolutně nedával. Čvančarová mi tam taky moc neseděla. Každopádně děj byl jednoduchý, založený na dobru a zlu, sobectví a altruismu. Pokud neočekáváte hodně, a nebaví vás sledovat stále omílané pohádky, může to být to pravé. Určitě bych nedával důraz na nízké hodnocení, které má snad každá novější pohádka. Petra Tenorová +(28.12.2013)

• flanker.27

Scénář chtěl rozhodně dopracovat, celou tu kletbu vymyslet smysluplněji (protože takhle klející matinka mohla způsobit mnohem větší škodu než ta, která hrozila původně), zapracovat na tom šermu, aby působil trochu přesvědčivěji, zamyslet se nad těmi zkouškami a vyhodit postavy, které měly být komické a jsou jako obvykle spíš smutné. Nicméně oceňuju, že to konečně aspoň bylo jiný, i když to znamená taky trochu jinak špatný.(25.12.2013)

Příběh, jako nadrámec toho všeho se mi líbil hodně. Jenže ono to strašně selhává v zpracování. Dění vypadá příliš strojeně a pak děj je chvílemi moc zkratkovitý a k tomu místy opravdu hodně nepřirozené dialogy. Pak samozřejmě ještě největší chyba pohádky a tou je druhý (mladý) rádce, toho by sna dkaždý vyhodil hned po prvním dnu, neli minutě. To jak to ten herec zahrál a to jak z jeho strany vedeny monology, hrozné. Ostatní herci většinou spíše příjemní a fajn. Zuzana Slavíková a její drsný hlas, tam sedl skvěle. Princezna neví jak vypadá máma i když na hradě je její podobizna a nevypadalo to, že by ji někde ukrývali. Potěšila mě chvilka na hradu Blansko, kde jsem před lety několik měsíců vypomáhal z renovací, restaurováním, stavbou hradeb, chodil jsem tam v kostýmu před návštěvníky o víkendech atd. Jinak zpět k pohádce, ano dokázal bych k ní nalézt moře toho co se mi nelíbilo, ale pořád když to porovnám s mnoha posledními pohádkami, mi to přijde jako průměr. Navíc pokus o epochální dračí bitvu z české produkce. Sice silně trapnou, ale zkusili to.(29.3.2016)

Mé hodnocení je lehce nadhodnocené to musím napsat hned úvodem. Důvod je ten, že mne KONEČNĚ nějaká nová česká pohádka bavila od začátku do konce. Sice zde člověk najde nějaké chyby ve scénáři (Př.: princ se co večer mění v draka a jak si tak cválají na koni tak prý jeli i přez noc... proč?) či postavy co mají dělat srandu, ale naopak pohádku sráží (2. rádce či kolikátý no prostě ten vysoký) a příběh by šel určitě i o něco vyšperkovat, ale klady převažují. A jaké bych uvedl? Volba herců se povedla herecké výkony jsou uvěřitelné (odmysleme toho 2. rádce), kouzelné efekty působí pohledně a věrohodně (Dým, či písek krásně udělaný se povedl. Ten souboj draků působil profesionálně, ač člověk čekal jasnou lacinost, atd..). Zkrátka a jednoduše jsem spokojen a z váhání mezi 3 a 4 se přikloním k 4* ať tomuto dílku pomohu v procentech, aby dostalo šanci u potencionálních diváků. 4z5(25.12.2013)

• - Petr Lněnička, představitel prince Jana, si poslední den jezdeckého kurzu po pádu z koně zlomil levou ruku. Voperovali mu do ní několik drátů, kterými kost spojily. V pohádce to ale není poznat, protože ji díky drátům nemusel mít v sádře. (Cucina_Rc)

• - Jitka Čvančarová byla v době natáčení těhotná. (M.B)

• - Petr Lněnička se kvůli natáčení musel naučit šermovat a jezdit na koni. (TuristikaJi)