• gouryella

Rozhodne povedenejsi nez podobny film s Karle Gottem, ale presto ani herecke vykony (predevsim ten Dohnaluv je dosti smesny) ani samotne pojeti pribehu nemuzou potesit.(25.7.2002)

Já tenhle příběh, nebo chcete-li pohádku nikdy rád neměl. Vždy jsem měl pocit, že jsou to dva příběhy a pár motivů, mimochodem zčásti ukradených z jiných zdrojů, v jednom. Tato verze mi připadá lepší nežli remake. Třebaže není barevná, a že mou oblíbenou scénu z remaku zde tvůrci hodně odbyli. Strašidla jsou jen herci v kápích. Přesto je to film dobře zpracovaný a svým způsobem snad i zábavný.      (26.2.2020)

• Marthos

Tylův Strakonický dudák, to je jedna velká filmová tragédie. Innemannova verze, zfušovaná i mnohými násilnými úpravami, připomíná víc než cokoliv jiného špatné pimprlové divadlo – této stylizaci odpovídají i herecké výkony, včetně Jiřího Dohnala v titulní roli. Snad jen Josef Gruss vytvořil svého Vocílku bez přehnaných gest a s veškerou prášilovskou prohnaností, která této komické figuře náleží. Mnohem zdařilejší jsou pozdější rozhlasová nastudování, ať už s Václavem Voskou (1956) nebo s Petrem Štěpánkem (1980).(29.8.2009)

• Mariin

Dobový pohled (1937): Film mohl být lépe zpracován. technicky je hodně nedokonalý, dějově slabý.(26.1.2009)

Ve srovnání s Mixou se i Dohnal překonává, jak by taky ne, byl to jeho kasaštik z divadla.(19.2.2009)

• - Film byl natčoen k 90. výročí napsání divadelní hry z roku 1847, která byla filmu předlouhou. (Karlos80)