Eating Out: The Open Weekend

Komedie

USA, 2011, 82 min

These Are the Gays of Our Lives Tak jsem viděl všech pět dílů Eating Out. #lifegoals První dva dokonce v kině. Je to strašně prvoplánově pitomý a nechutně kýčovitý… ale vždycky dojme <3 :D Jak si mi před lety postěžovala jedna paní za mnou ve frontě na Febiofestu na lístky na teplý břeh – kam se poděly všechny ty bláznivé gay komedie? :D Ale upřímně mě překvapilo, že ve 4. a 5. díle je transgender žena a je z nich nejsympatičtější, nejautentičtější a její dějová linka je taková opravdová (no už jen proto, že tam nechodí pořád polo/nahá a nesnaží se mít sex all the time) a ještě tma prostě znatelně a přitom přirozeně vnáší trans témata. Harmony Santana je navíc první transgender ženou, která v USA byla nominována na nějakou významnou hereckou cenu. A opravdové transgender herečky aby člověk ve filmech spočítal na jedné ruce.(8.6.2018)

• EllienPM

Obvykle nehodnotím filmy po prvním shlédnutí. Nebývá to objektivní. Tady udělám výjimku a napíšu, že je to pro mne nejnudnější díl z pětidílné série. Bohužel. Pár dobrých míst tu máme, ale... Z nostalgie za tři, ale z kvality předchozího čtvrtého dílu Drama Camp to nemá ani polovinu.(6.1.2015)