Šmoulokoleda

USA, 2011, 22 min

Předloha:

Charles Dickens (kniha)
  • Big Bear

AHOLD - Albert, se rozhodl totálně zrecyklovat 30 let staré Šmouly. Po opětovné Šmoulo mánii (jednu jsem zažil i já), kdy dítka zase sbírala plastové figurky s ftaláty i bez, plyšáky, magnetky i samolepky a řetězci cinkaly zlaťáky - tento ,,modrý'' gejzír pomalu vysychá. Nechci bejt Mrzout a rozhodně netvrdím: Nemám rád Šmouly! Ale už toho bylo moc. Dnes se nám s nákupem dostalo do ruky vánoční dvd :-) Šmoulokoleda. Kreslené trpajzlíky vystřídali animovaní, kde na rozdíl i od ,,nového filmu'' je animované i celé okolí. Zápletka je vánoční a dětská a mně to celé nějak už nebavilo. A měl jsem dojem, že ani děti. Co bude příše oprášeno? Pif? Rahan? Soptík? Necháme se překvapit... Dávám dvě čepice. * *(9.2.2014)

• honajz

V moderní 3D animaci dvacetiminutový příběh na vánoční téma, kdy Mrzout nechtěl s ostatnímu slavit Vánoce. U animovaných filmů je to již tradicí, že vznikne i vánoční speciální díl.A tak není divu, že to potkalo i znovuvzkříšené - tentokrát do 3D - Šmouly. I když touto technikou je pouze úvod a závěr příběhu, jinak je animovaný tradičně ve 2D. To, když Mrzout po vzoru Dickensenovy Vánoční koledy prožije s duchy Vánoc neklidnou noc. V českém dabingu zůstalo tradiční televizní obsazení, i písničky jsou přezpívány do češtiny. Jinak příběh je mírně podprůměrný a celkové vyznění takové všelijaké.(12.4.2012)

Jeden z rady vanocnich specialu, ktery ma snad kazdy znamy animak (Shrekoleda [2007], Mamuti vanoce [2011] apod.). Vpodstate na vsechny se dobre diva. Tenhle je zajimavy tim, ze do 22 minut napasovali klasickou "Christmas Carol" od Dickense. A je to moc fajn. Smoula Mrzout se na tohle dokonale hodi. Skoda ze je to takovy trochu podvod na divaky (uz obalem DVD), kdy nas tahaji za nos na radoby "nove" Smouly ve stylu celovecernich snimku, ale dockate se "jen" mixu, kdy jsou zhruba 2/3 animovany klasicky. Nastesti 2D verze je stale pekna a jen tak se neomrzi, ale trochu to pusobi, jak kdyby si studio ulehcovalo praci. Ale nebudu Mrzout, pohadka je to hezka :)(16.1.2014)

Namodralý vánoční speciál je sešmoulený v šalamounském stylu protřelého taťky Šmouly. Děj opisuje klasický příběh pohádkové Vánoční koledy a digitální animace, která Šmouly vrátila na výslunní v celovečerním filmu, se objevuje jenom na začátku a na konci. Děcka jsou v pohodě, dospělí těch dvacet minut skousnou.(11.12.2011)

Šmoulí vánoční koledě jsem udělila shodné hodnocení jako té Zemeckisově, čtyři hvězdičky. Shodou okolností jsem je obě viděla v jeden den s jen pár hodinovým odstupem. Na Šmoulokoledě se mi navíc hodně líbilo střídání těch "starých" animovaných a "nových" 3D postaviček a chytře zvolená role Mrzouta. Uvítala bych však větší zapojení mých oblíbených záporáků Gargamela a Azraela..(23.12.2011)

• - Film byl vydán jako bonus na DVD k filmu Šmoulové (2011). (slatkac)