poster

Šmoulokoleda

 • Česko

  Šmoulí Vánoce

 • USA

  The Smurfs: A Christmas Carol

 • Slovensko

  Šmolkovia – Vianočná koleda

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 22 min

Režie:

Troy Quane

Předloha:

Charles Dickens (kniha)
 • bartias
  ***

  Namodralý vánoční speciál je sešmoulený v šalamounském stylu protřelého taťky Šmouly. Děj opisuje klasický příběh pohádkové Vánoční koledy a digitální animace, která Šmouly vrátila na výslunní v celovečerním filmu, se objevuje jenom na začátku a na konci. Děcka jsou v pohodě, dospělí těch dvacet minut skousnou.(11.12.2011)

 • hous.enka
  ****

  Kdyby to celé bylo kreslené, dala bych plný počet. Tihle "noví" Šmoulíci se mi zkrátka nelíběj. Oproti Shrekovi a podobným vánočním speciálům se na Šmouly koukám jako na retro kreslenou pohádku mého dětství. Snad díky téhle stařecké senilitě dávám čtyři hvězdičky, protože nápad s Mrzoutem je sice očekávatelný, ale podařený.(1.12.2011)

 • PauloZ
  ***

  Dnes je opravdu už pravidlem, že každý úspěšnější animák je doplněn o nějaké ty kratší příběhy a ten vánoční je asi nejčastější. No a Šmoulové nejsou vyjímkou. Nenásilná a pohodová dvacetiminutovka zaměřená na Mrzouta a jeho hejt k Vánocům. Jako pozitivum beru kombinaci moderního 3D kabátu s tím klasickým plošným. Jinak osobně se mi moderní zpracování a vyzuální stránka šmoulů dosti zamlouvá. Jen škoda, že celovečerní filmy nezůstaly v animované rovině a mixují to s reálným světem.(7.11.2012)

 • tatanapope
  *

  Viděla jsem ,, Ducha Vánoc´´ v mnoha podobách, ale tahle patřila jednoznačně k těm nejslabším. Nemělo to šmrnc ani tu hloubku myšlenky, která by k tomu jednoznačně měla patřit a líbit se to bude snad jen dětem, které si na Šmouly potrpí, pro mě tak trochu kýč :/ Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015(17.12.2015)

 • SarumanKo
  **

  Šmolko Hundroš bol v detstve mojim najväčším obľúbencom. A tak mi je ľúto, že nejakého hollywoodskeho moralizátora napadlo prirovnať ho k Ebenezerovi Scroogeovi a vytvoriť tak 1348. variáciu na Vianočnú koledu, bez štipky invencie a s minimom humoru. Toto nechytí za srdce ani v najsilnejšom vianočnom opojení. (4/10)(24.12.2012)

 • - Film byl vydán jako bonus na DVD k filmu Šmoulové (2011). (slatkac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace