Šmoulokoleda

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 22 min

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Kdyby to celé bylo kreslené, dala bych plný počet. Tihle "noví" Šmoulíci se mi zkrátka nelíběj. Oproti Shrekovi a podobným vánočním speciálům se na Šmouly koukám jako na retro kreslenou pohádku mého dětství. Snad díky téhle stařecké senilitě dávám čtyři hvězdičky, protože nápad s Mrzoutem je sice očekávatelný, ale podařený.(1.12.2011)

Takový milý šmoulí filmek, půl hraný, půl kreslený. Abych pravdu řekla, raději jsem mám tu kreslenou verzi, na hranou verzi si nemůžu zvyknout, ale koukat se na to dá. Ti Dickensovší tři duchové vánoc mají asi dost velkou popularitu, protože to rádi využívají ve filmech. Kéž bych to viděla ještě před Vánoci, určitě by mi to zvedlo vánoční náladu. A hlavně tam nebyl žádný Santa !!!!!!(6.1.2012)

Ano, další důkaz toho, že Šmoulové v kině fungovaly, protože tady je další vánoční příběh oblíbených postav. Jak šmouly nemusím, film mě bavil. A kupodivu se mi líbilo i tohle. Skvěle to naladilo na Vánoce, zase tam hrála ta jejich klasická koleda, počítačová animace se střídala s tou klasickou ruční a já se prostě bavil. Jen mi tam fakt chyběl Gargamel... Už mám hromadu vánočních věcí, které sleduji každý rok, tak teď je zas o jednu víc. Tohle se líbilo. Jsou ovšem lepší vánoční speciály. 70%.(15.1.2013)

• tatanapope

Viděla jsem ,, Ducha Vánoc´´ v mnoha podobách, ale tahle patřila jednoznačně k těm nejslabším. Nemělo to šmrnc ani tu hloubku myšlenky, která by k tomu jednoznačně měla patřit a líbit se to bude snad jen dětem, které si na Šmouly potrpí, pro mě tak trochu kýč :/ Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015(17.12.2015)

Namodralý vánoční speciál je sešmoulený v šalamounském stylu protřelého taťky Šmouly. Děj opisuje klasický příběh pohádkové Vánoční koledy a digitální animace, která Šmouly vrátila na výslunní v celovečerním filmu, se objevuje jenom na začátku a na konci. Děcka jsou v pohodě, dospělí těch dvacet minut skousnou.(11.12.2011)

• - Film byl vydán jako bonus na DVD k filmu Šmoulové (2011). (slatkac)