poster

Šmoulokoleda

 • Česko

  Šmoulí Vánoce

 • USA

  The Smurfs: A Christmas Carol

 • Slovensko

  Šmolkovia – Vianočná koleda

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 22 min

Režie:

Troy Quane

Předloha:

Charles Dickens (kniha)
 • Xeelee
  *

  Komerce, komerce k nám přichází, zpívejme přátelé... Je to skoro stejná sračka jako Shrekoleda. Příběh o ničem a pořád o tom samém. Prostě vánoční nalejvárna, která jednou za rok v nějaký podobě nesmí chybět. Pár scén se ale dalo přežít a hlavně nebyla větší část příběhu renderovaná ve 3D na počítači. Kresba byla podobná té ze seriálu, za což patří tvůrcům dík.(24.12.2012)

 • filmmovier
  ***

  Ano, další důkaz toho, že Šmoulové v kině fungovaly, protože tady je další vánoční příběh oblíbených postav. Jak šmouly nemusím, film mě bavil. A kupodivu se mi líbilo i tohle. Skvěle to naladilo na Vánoce, zase tam hrála ta jejich klasická koleda, počítačová animace se střídala s tou klasickou ruční a já se prostě bavil. Jen mi tam fakt chyběl Gargamel... Už mám hromadu vánočních věcí, které sleduji každý rok, tak teď je zas o jednu víc. Tohle se líbilo. Jsou ovšem lepší vánoční speciály. 70%.(15.1.2013)

 • bartias
  ***

  Namodralý vánoční speciál je sešmoulený v šalamounském stylu protřelého taťky Šmouly. Děj opisuje klasický příběh pohádkové Vánoční koledy a digitální animace, která Šmouly vrátila na výslunní v celovečerním filmu, se objevuje jenom na začátku a na konci. Děcka jsou v pohodě, dospělí těch dvacet minut skousnou.(11.12.2011)

 • hous.enka
  ****

  Kdyby to celé bylo kreslené, dala bych plný počet. Tihle "noví" Šmoulíci se mi zkrátka nelíběj. Oproti Shrekovi a podobným vánočním speciálům se na Šmouly koukám jako na retro kreslenou pohádku mého dětství. Snad díky téhle stařecké senilitě dávám čtyři hvězdičky, protože nápad s Mrzoutem je sice očekávatelný, ale podařený.(1.12.2011)

 • otík
  ***

  Podobně jako má Shrek svou Shrekoledu, mají Šmoulové svou Šmoukoledu. Tato krátká vánoční nadílka není nijak špatná, naopak místy to má pořádný šmrnc díky pár hláškám. A hlavně se divák může přesvědčit, jaký je propastný rozdíl mezi novou tragickou trojrozměrnou animací a starou dobrou klasikou 2D. Většina tohoto šmoulového bonusu je totiž ve staré animaci a je to paráda. Také samotný příběh není ke škodě a při své délce nestačí nudit. Stojí za pozornost. Hudba: Christopher Lennertz(26.12.2012)

 • - Film byl vydán jako bonus na DVD k filmu Šmoulové (2011). (slatkac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace