Šmoulokoleda

Troy Quane

Předloha:

Charles Dickens (kniha)
  • Xeelee

Komerce, komerce k nám přichází, zpívejme přátelé... Je to skoro stejná sračka jako Shrekoleda. Příběh o ničem a pořád o tom samém. Prostě vánoční nalejvárna, která jednou za rok v nějaký podobě nesmí chybět. Pár scén se ale dalo přežít a hlavně nebyla větší část příběhu renderovaná ve 3D na počítači. Kresba byla podobná té ze seriálu, za což patří tvůrcům dík.(24.12.2012)

Ano, další důkaz toho, že Šmoulové v kině fungovaly, protože tady je další vánoční příběh oblíbených postav. Jak šmouly nemusím, film mě bavil. A kupodivu se mi líbilo i tohle. Skvěle to naladilo na Vánoce, zase tam hrála ta jejich klasická koleda, počítačová animace se střídala s tou klasickou ruční a já se prostě bavil. Jen mi tam fakt chyběl Gargamel... Už mám hromadu vánočních věcí, které sleduji každý rok, tak teď je zas o jednu víc. Tohle se líbilo. Jsou ovšem lepší vánoční speciály. 70%.(15.1.2013)

Namodralý vánoční speciál je sešmoulený v šalamounském stylu protřelého taťky Šmouly. Děj opisuje klasický příběh pohádkové Vánoční koledy a digitální animace, která Šmouly vrátila na výslunní v celovečerním filmu, se objevuje jenom na začátku a na konci. Děcka jsou v pohodě, dospělí těch dvacet minut skousnou.(11.12.2011)

Kdyby to celé bylo kreslené, dala bych plný počet. Tihle "noví" Šmoulíci se mi zkrátka nelíběj. Oproti Shrekovi a podobným vánočním speciálům se na Šmouly koukám jako na retro kreslenou pohádku mého dětství. Snad díky téhle stařecké senilitě dávám čtyři hvězdičky, protože nápad s Mrzoutem je sice očekávatelný, ale podařený.(1.12.2011)

Podobně jako má Shrek svou Shrekoledu, mají Šmoulové svou Šmoukoledu. Tato krátká vánoční nadílka není nijak špatná, naopak místy to má pořádný šmrnc díky pár hláškám. A hlavně se divák může přesvědčit, jaký je propastný rozdíl mezi novou tragickou trojrozměrnou animací a starou dobrou klasikou 2D. Většina tohoto šmoulového bonusu je totiž ve staré animaci a je to paráda. Také samotný příběh není ke škodě a při své délce nestačí nudit. Stojí za pozornost. Hudba: Christopher Lennertz(26.12.2012)

• - Film byl vydán jako bonus na DVD k filmu Šmoulové (2011). (slatkac)