poster

Šmoulokoleda

 • Česko

  Šmoulí Vánoce

 • USA

  Smurfs: A Christmas Carol, The

 • Slovensko

  Šmolkovia – Vianočná koleda

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 22 min

Režie:

Troy Quane

Předloha:

Charles Dickens (kniha)
 • Big Bear
  **

  AHOLD - Albert, se rozhodl totálně zrecyklovat 30 let staré Šmouly. Po opětovné Šmoulo mánii (jednu jsem zažil i já), kdy dítka zase sbírala plastové figurky s ftaláty i bez, plyšáky, magnetky i samolepky a řetězci cinkaly zlaťáky - tento ,,modrý'' gejzír pomalu vysychá. Nechci bejt Mrzout a rozhodně netvrdím: Nemám rád Šmouly! Ale už toho bylo moc. Dnes se nám s nákupem dostalo do ruky vánoční dvd :-) Šmoulokoleda. Kreslené trpajzlíky vystřídali animovaní, kde na rozdíl i od ,,nového filmu'' je animované i celé okolí. Zápletka je vánoční a dětská a mně to celé nějak už nebavilo. A měl jsem dojem, že ani děti. Co bude příše oprášeno? Pif? Rahan? Soptík? Necháme se překvapit... Dávám dvě čepice. * *(9.2.2014)

 • SarumanKo
  **

  Šmolko Hundroš bol v detstve mojim najväčším obľúbencom. A tak mi je ľúto, že nejakého hollywoodskeho moralizátora napadlo prirovnať ho k Ebenezerovi Scroogeovi a vytvoriť tak 1348. variáciu na Vianočnú koledu, bez štipky invencie a s minimom humoru. Toto nechytí za srdce ani v najsilnejšom vianočnom opojení. (4/10)(24.12.2012)

 • hous.enka
  ****

  Kdyby to celé bylo kreslené, dala bych plný počet. Tihle "noví" Šmoulíci se mi zkrátka nelíběj. Oproti Shrekovi a podobným vánočním speciálům se na Šmouly koukám jako na retro kreslenou pohádku mého dětství. Snad díky téhle stařecké senilitě dávám čtyři hvězdičky, protože nápad s Mrzoutem je sice očekávatelný, ale podařený.(1.12.2011)

 • filmmovier
  ***

  Ano, další důkaz toho, že Šmoulové v kině fungovaly, protože tady je další vánoční příběh oblíbených postav. Jak šmouly nemusím, film mě bavil. A kupodivu se mi líbilo i tohle. Skvěle to naladilo na Vánoce, zase tam hrála ta jejich klasická koleda, počítačová animace se střídala s tou klasickou ruční a já se prostě bavil. Jen mi tam fakt chyběl Gargamel... Už mám hromadu vánočních věcí, které sleduji každý rok, tak teď je zas o jednu víc. Tohle se líbilo. Jsou ovšem lepší vánoční speciály. 70%.(15.1.2013)

 • PauloZ
  ***

  Dnes je opravdu už pravidlem, že každý úspěšnější animák je doplněn o nějaké ty kratší příběhy a ten vánoční je asi nejčastější. No a Šmoulové nejsou vyjímkou. Nenásilná a pohodová dvacetiminutovka zaměřená na Mrzouta a jeho hejt k Vánocům. Jako pozitivum beru kombinaci moderního 3D kabátu s tím klasickým plošným. Jinak osobně se mi moderní zpracování a vyzuální stránka šmoulů dosti zamlouvá. Jen škoda, že celovečerní filmy nezůstaly v animované rovině a mixují to s reálným světem.(7.11.2012)

 • - Film byl vydán jako bonus na DVD k filmu Šmoulové (2011). (slatkac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace