Wasting Away

Komedie

USA, 2007, 90 min

Príjemná a láskavá komédia o tom, že aj zombie sú len "ľudia", ktorí túžia po kúsku pokoja a svojej zemi zasľúbenej. Wasting away disponuje celkom originálnym nápadom spočívajúcim v tom, že partička mladých sa po transformácií cíti síce trošku divne, ale inak sa ich vnímanie sveta a hlavne samých seba až tak nezmenilo. Len všetci ostatní ľudia sa v ich očiach chovajú ako motorové myši a z im neznámeho dôvodu pred nimi buď utekajú alebo na nich agresívne útočia. Výnimku tvoria ľudia podgurážení, s ktorými sa dokonca dá aj normálne pokecať. Čoskoro však začne v našich hrdinoch hlodať podozrenie - veď posúďte sami - je normálne, aby človek nezomrel ani po početných strelných ranách a s dierou v bruchu o veľkosti rugbyovej lopty? A čo končatiny oddelené od tela, ktoré sa stále pohybujú? A čo tá náhla chuť na surové mäso? Tu rozhodne nie je niečo s kostolným poriadkom. Čo s nimi asi tak môže byť? Žeby požili sérum super vojaka? :) Keby všetky indie filmy vyzerali aspoň takto, svet by bol oveľa krajším miestom :)(13.4.2010)

• vitekpe

Mozna na nejakej vecirek pro zhuleny teenagery ok, ale ja to za strizliva nedal. Nema to drive... 2-(31.7.2016)

Tohle byl totálně originální nápad. Škoda, že z toho tvůrci nevytřískali víc. Jako milovník zombie filmů musím varovat před hledáním napětí v tomhle bijáku. Spíš se objeví spoustu vtipnejch situací a to včetně parodie na hollywoodský patosy. Pravda je, že si při tom musíte ledacos domejšlet a úplně se oddat naivitě, se kterou je celej film natočenej. Jen musím varovat před tím, že možná pro vás už nikdy nebude jakejkoliv zombie film takovej, jako bejval dřív. Nezapomenete totiž na to, že je tady i jiná - zombícká perspektiva, přes kterou vypadá svět rozhodně zajímavě:).(7.9.2012)

Nemal som veľké očakávania, práve naopak, čakal som podpriemerné béčko. Ale prekvapilo ma to v tom lepšom, ja som sa skvelo bavil. Nečakajte inteligentné vtipy a narážky, ide skôr o ľahkú oddychovku a dosť svojský pohľad na zombies.(2.2.2018)