poster

Zombie Apocalypse

Horor / Akční / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2011, 86 min

 • Karamanlis
  ****

  Postapokalyptické zombie horory sú moja srdcovka a pri ich hodnotení zvyknem bývať blahosklonný, takže asyláckemu Zombie Apocalypse dávam s kľudným svedomím štyri hviezdy. Napriek tomu, že ide o dejovo nenáročný, akčno-hororový kúsok s miestami úsmevnými digitálnymi efektami (granát rozmetá celý blok a roztrhá hádam dvadsiatku nemŕtvych, no osobné auto, stojace asi meter od miesta jeho výbuchu zostane bez škrabnutia, no a zombie tiger to je kapitola sama o sebe...), ja som sa počas jeho sledovania celkom bavil a oceňujem aj slušné masky nemŕtvych a občasné snahy o nádielku gore. Ving Rhames to sedem rokov po Dawn of the Dead napriek pribúdajúcim rokom a kilogramom s oživlými mŕtvolami stále vie a tentokrát mu pri ich likvidácii zdatne sekundovala aj pohľadná čokoládová šermiarka Lesley-Ann Brandt. Vzhľadom k tomu, aké nechválne známe filmové štúdio má Zombie Apocalypse na svedomí som zákonite očakával megaprúser - ten sa však našťastie nekonal.(14.2.2012)

 • ricci.s
  ***

  Riadna blbinka :) Už od úvodných minút sa to nedá brať vážne. Skupinka ľudí verzus zombíci - to je celé. Proste si putujú, vždy ich napádajú desiatky mŕtvoliek, takže vytiahnu arzenál rozličných zbraní, a nasleduje sekačka s odpálenými hlavami a striekancami digitálnej krvi. Máme tu búchačky, kušu, luk, bejzbalku, mačetu, samurajský meč, kladivko, dokonca aj motorovú pílu. Masky celkom ušli, scenár radšej neriešim - je to totiž detské, primitívne, postupom času príliš ploché a jednotvárne. Celú dobu som bol na podpriemere, ale keď na konci vyskočila počítačová "číča", tak som tak vybuchol smiechom, že ten tretí bodík dať musím. Veď ako som už neraz spomenul, lepšia zábavná blbosť ako nudná blbosť, že...(30.10.2011)

 • SeBig
  ***

  Řekl bych že se Asylum docela předvedlo timto zombie filmem. Krev a výbuchy nemuseli být tak počítačoví ale příběh je docela dobrý menší putování městem který ovladli oživlé mrtvoli a hledání pomoci. Přidrsnělí Ving Rhames a krabák na scéně. Pár zajímavých věci se tam o zombie dozvíte jako že jsou dva druhy běžec a nemotora a další zajimavosti docela mě to i bavilo. I když konec nemusel být tak uspěchaný a soundtrack taky nebyl špatný. Zatim nejlepší výkon od Asylum který jsem viděl.(28.4.2012)

 • fmash
  **

  „Konec světa je občas krásný,“ povídá jedna buchta cestou do kýženého útočiště. Na tom si dal režisér záležet ze všeho nejvíc, totiž aby využil celkově nijak převratných schopností svého týmu k dosažení estetické líbivosti veškerých scén. Nebýt všudypřítomné (hlavně všude patrné) digitální postprodukce, bez které se neobešel jediný oblak kouře, jediný výstřel a jediná kapka krve, skoro ničemu bych se nebránil. Tolik obrazová stránka. Hudba příjemně minimalisticky slušivá. Navíc, a to je důležité, je to jeden z mála slabších filmů, kde se přeživší chovají velmi racionálně, nedělají všechno pro dosažení svého cíle v tlamách zombií a celkově se tu nezneužívá „co-to-ten-debil-kurva-dělá“ efektu. Je to jak příručka pro přežití, čímž se dostávám k jiné vadě, a tou není obecné, nýbrž velmi konkrétní opisování z různých her (hlavně Dead Nation), seriálů, filmů a knih. Ale to taky vem čert, včetně toho trapného tygra... byl by to slušný film, nebýt jiného závažného průseru, a tím je scénář, který průměrným hercům vkládá do úst nicotné dialogy, ale hlavně postrádá poutavý příběh, pokud za příběh nepovažujeme hodinu a půl chození po ulici, zombíci nezombíci. Škoda, pro mě 2½, ale nedoporučuju.(30.5.2012)

 • Pilda17
  **

  Zombie Apocalypse, není horor úplně z nejhorších, ale žádná sláva to také není. Natočeno v roce 2011 a i když se jedná o nízkorozpočtový snímek, tak efekty by mohly být daleko lepší. Bilo to občas do očí, až mi z toho bylo nevolno. Svěží jednohubka, která se jednou zvládnout dá, ale víckrát nikoliv.. 4/10 = 45%(7.7.2012)