Preferisco il paradiso (TV film)

Svätý Filip Neri

Drama / Historický / Životopisný

Itálie, 2010, 2x110 min

Scénografie:

Cosimo Gomez

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Veľmi pozitívne a optimistické spracovanie života jedného svätca. Prvý diel hovorí o jeho príchode do Ríma a postupnom založení jeho komunity zameranej na starostlivosť o pútnikov a výchovu detí bez rodičov v snahe zachrániť ich od škodlivých vplyvov, ktoré život na ulici prináša. Druhý diel hovorí o snahe zachrániť túto komunitu pred vplyvom konzervatívnych cirkevných predstaviteľov požadujúcich jej rozpustenie. Herci sú výborní, hudba ujde, kostýmy, kulisy a atmosféra doby sú spracované kvalitne. Dej je rozsiahly, striedavo veselý (predsa len ten Filip Neri sa snažil viesť ľudí k smiechu a šťastiu) aj vážnejší (vzhľadom na špinu a krutosť tej doby), je tu viacero pekných myšlienok na zamyslenie. Najväčšou slabinou je ale prehnaná naivita niektorých scén (zázraky) a častí príbehu, ktoré sú síce pekné, ale nereálne a ich naivita je až na pousmiatie... Ale aj napriek slabinám je to celkom príjemný duchovný film s niekoľkými myšlienkami na zamyslenie (a niekoľkými odkazmi na starší film o Filipovi Nerim - Buďte dobrí, ak môžete, z roku 1983).(23.2.2014)

• apolite

Zaujímavé je, že keď Neri umrel, našlo sa v jeho posteli plno hodín.(18.9.2012)

Pekný a dojímavý film o tom ako sa máme správať jeden k druhému. ,,Na to aby sme sa rešpektovali nieje potrebná prísna regula.Ja som si vybral svoju cestu. Dobročinnosť.´´(8.6.2017)

Pekné.(18.11.2012)