Ruby Sparksová

Romantický / Komedie / Fantasy

USA, 2012, 100 min

Paul Dano je ksicht. Veľmi sa mi páči, že akúkoľvek úlohu dostane, tak sa jej vie zhostiť po svojom a vždy priniesť, nový a zaujímavý výkon. Ruby Sparks nie je výnimkou. Nie je sympatický natoľko koľko by si zaslúžil a zároveň k nemu prechovávame porozumenie a určitý obdiv. Film síce ide po línií romanticky divných klišé filmov, ale akosi mi to prišlo stráviteľnejšie ako väčšina. Páčilo sa mi to. Síce nie natoľko aby som si to hneď pozrel druhý krát alebo odporúčal film kade tade, ale v tej nálade akú som dnes mal mi sadol dokonale. A dôvod? Zoe a jej prirodzenosť. Pekné kočírovanie medzi realitou a fantáziou. Medzi tým, čo sa dá a tým čo nie je možné. Ak príde film naplnený nádejou v nemožné a pritom nezabudne byť ľudský a plný pekných momentov, tak si zaslúži minimálne uznanie, maximálne obdiv. A už po druhý krát ma vo filme Big Sur nadchol.(22.8.2014)

Autorský horor obalený do hávu romantické komedie. Možností pro mnohem propracovanější hru mezi fikcí a realitou se nabízí nespočet, Ruby Sparks se však svým předvídatelným závěrem nakonec od žánrového středoproudu přece jen nevzdálí. Což ale díky několika originálním momentům, vřelému humoru a sympatickým postavám nemusíme brát nutně jako negativum.(5.2.2013)

Keď už bola vôľa kopírovať Stanger than Fiction, mohol sa toho chytiť nejaký poriadny cynický moralizátor. Takto je to celé na polceste. Nápad, že "čo by sa stalo, ak by sme mohli manipulovať s partnerom, aby robil, čo chceme" je naplno využitý len v jednej jedinej scéne, zvyšok je klasická indie romantická komédie ozvláštnená o úvahy o Salingerovi, písaní a sebaláske. Radšej by som to videl ako temnú satiru. 7/10(6.3.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,540,106Tržby Celosvetovo $8,300,000▐ Prvá tretina filmu veľmi dobrá, roztomilá, hravá, potom akoby začal príbeh strácať pôdu pod nohami a už nevedel kam skôr skočiť a čím praštenejším upútať. /40%/(22.1.2013)

Milé. Sic Zoe Kazan nemá ani zďaleka toľko charizmy ako Zooey Deschanel, tak sa zo svojou ulohou popasovala skvelo. Druhy palec hore jej dávam za scénar, ktorý šmakuje a nekopčí. Scéna "so strojom" má neskutočné grády a dáva človeku uvedomiť, že v láske nie je všetko slniečkovo romantické (ako zborne tvrdí mainstream). 80%(28.11.2012)