Ruby Sparksová

Romantický / Komedie / Fantasy

USA, 2012, 100 min

Zajimavy namet a hodne dobre zpracovany, trefne vystizny. Jiste, je to romantika, ale jina, hodne jina. Nejlepsi pasaze jsou, kdyz Calvin zacne Ruby menit k obrazu svemu, kdyz se mu neco prestane libit...protoze, co kdyz, kdyz zustane sama sebou... a prestane ho mit rada... Smekam pred hlavni predstavitelkou, ktera je i autorem scenare(17.11.2012)

Woody Allen se nám vrátil! Teď píše pod pseudonymem Zoe Kazan a jde mu to jako za mlada. Ruby Sparks je osvěžující komedie o komplikovanosti vztahů, jaká tady už dlouho nebyla. Kouzelný scénář, špetka fikce, trocha citových bolístek a skvělí herci. A ten sladký závěr, nádhera. Doporučuji všem allenofilům.(16.1.2013)

• Fr

,,NEMŮŽU SE ZAMILOVAT DO SVÉ POSTAVY.“ … ,,PROČ NE?“ … ,,PROTOŽE NENÍ SKUTEČNÁ.“ … ,,VÍŠ TO JISTĚ?“ … ,,ANO. JE TO JEN VÝPLOD MÉ FANTAZIE!“ …. /// Po několika mokrejch snech se to konečně stalo: MÚZA SE ZHMOTNILA! Romantická rozplavba v bazénu – jasan, Calvin nepíše pro mě, ale pro holky. A i když voceňuju jeho smysl pro představivost, chemie je tady – mezi nima – tolik, asi jako v mateřským mlíku (…zapomeň perníková mámo!). Calvin se nemůže vyrovnat s realitou, Calvin se vyrovnává s realitou, jeho okolí se nemůže …. jeho okolí se vyrovná… a tak to furt pokračuje a já čekám, až mě zasáhne ona romantická realita. Hovno – vlastně NIC! (za to hovno se omlouvám, já jsem prostě zvyklej na slovo Ruby odpovídat ….). Spisovatel nebo kouzelník? Je to láska, takže kouzlo! (dobrá, dám vám ještě šanci, už jsem zažil divnější věci). Furt musím myslet na to, proč to nefunguje? (né to… to mezi nima a mnou…blbče!) Základem je bejt kapku za vodou a mít talent vymejšlet píčoviny (něco z toho bych snad i splňoval…). Že bych nevěřil, že jde stvořit dokonalá ženská? Nebo mě sere úvaha, že z Calvina v dospělosti bude stejně zábavnej chlápek jako Dodge? Komedie? Vy teda máte zvrácenej smysl pro humor (hej Joe, nemáš tam něco míň morbidního? Na tohle jsem ještě nedospěl…). Příběh vypadá zajímavě a přináší spoustu podnětů, ale ve finále vyjde na stejno, jestli píchat na (při) konci světa, nebo se svou fantasií. A že se ve finále snažej ze mě vydolovat to, co tam celej film nebylo? JDI DO PRDELE! (Souhlas! Jo, a abys věděl – Tvoji knihu bych si nikdy nekoupil! A psa mám taky hezčího!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ráno mívám mokrou postel a nevím, jestli nemám začít psát (možná bych doporučil nejdřív investovat do urologa…). 2.) Zjistím, že lásku u ,,Fr“ rozdává jiná holka (dyť to říkám: na Ruby odpovídám…). 3.) Thx za titule ,,MEVRT“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(23.10.2012)

Dlouhou dobu jsem film sháněla a těšila se na něj. Měla jsem obrovská očekávání a přesto jsem nečekala tolik, moje očekávání byla překonána. Tenhle typ filmů prostě miluju, připomnělo mi to trochu můj jeden z nejoblíbenějších snímků 500 dní se Summer. Romantika, ale ne přehnaná, humoru akorát. Prostě vše jako šité na míru divákovi jako jsem já. Oba hlavní hrdiny jsem doteď nezaregistrovala, ale to byl chyba, v Ruby Sparks jsem poznala dva skvělé herce. Hlavně tedy Zoe Kazan (která mi připomíná Zooey Deschanel) jsem si zamilovala ihned díky její bláznivosti a energii. Ta pointa byla opravdu jen třešničkou na dortu. Hned po prvním zhlédnutí putuje Ruby do mých TOP10! :))(29.12.2012)

V první řadě bych chtěl poděkovat uživateli larelay za její komentář, který ve mě vzbudil zvědavost a donutil mě se na tento film podívat. A k filmu: Z mého pohledu asi nejlepší romantická komedie (která svým vážným tématem zachází až do dramatu) kterou jsem kdy viděl. Stále ještě tuhle dokonale natočenou a zahranou pecku vstřebávám, přesto s chutí používám takhle silná slova. Je až k nevíře jak dokonale vyvážený tenhle film je. Za mě 100%(30.10.2012)

• - Psík Scotty je plemeno psa Border teriéra. Toto plemeno sa vyznačuje svojimi priateľskými a spoločenskými vlastnosťami, no vo filme je spomenuté, že Scotty má strach z ľudí. (Spranger)

• - Pracovným označením filmu bol názov He Loves Me. (MikaelSVK)

• - Predstavitelia Ruby (Zoe Kazan) a Calvina (Paul Dano) tvoria pár aj v súkromí. (milealelia)