Ruby Sparksová

Romantický / Komedie / Fantasy

USA, 2012, 100 min

Díky ústřednímu duu (pře)milé a sympaticky nevlezlé, ale vzhledem k námětu "pozor co si přeješ, mohlo by se ti to vyplnit" v indie romantickém provedení je až překvapivé, jak moc je to ve výsledku předvídatelné a nehravé. A že to samé hravě i nápaditě zpracovat lze, dokázal již svého času Richard Matheson v The Twilight Zone s epizodou A World of His Own.(23.6.2013)

Ze začátku byl tenhle film zajímavý. Místy až dost. Postupem času se z něj ale vytrácelo to nadšení. A to jak z ústředních hlavních rolí, tak z nápadu jako takového. To, že je příběh tak trošku fantasy, a že je tenhle romantický příběh, tak trošku pseudo, jsem ze začátku vůbec nevnímal. Postupem času jsem to ale začal vnímat úplně jinak. Závěr by nakonec vůbec ani být nemusel. Každopádně za ten nápad a za to, že jsem poznal Zoe Kazan ty tři hvězdičky musím dát.(13.1.2014)

Kuba se me pred dvema tydny ptal, kdo reziroval Little Miss Sunshine a ja odpovedel: nikdo. Dnes bych mohl rict: ty dva, co rezirovali Ruby Sparks. Trailer se myslim snazi k LMS odkazovat, ale Ruby je jiny druh filmu. Je to, priznejme se bez muceni, takova hipserska vztahovka, ale jeste nez se vam protoci oci, musim rict, ze to je skvele napsana vztahovka (se) zrzkou modrokou. Obcas az hrozive presna (metapohadka a o moznosti uskutecneni toho, o co nam casto ve vztahu jde - totalni kontrolu).(9.8.2012)

I kdybych si mohl vymyslet ideální partnerku a mohl ji ovládat klapáním stroje, tak bych si stejně nepomohl. Žena je totiž složitý tvor, který se neustále vyvíjí a mně se v pozici triviálního trubce celkem líbí. Jenže Calvin s Ruby jsou mladí, tak by si svůj vztah/nevztah mohli pořádně užít, ale místo toho jsem musel sledovat Calvinovy mladické chyby a to mne moc nebavilo. Ovšem jeden velký klad tento snímek rozhodně má - vykopal pro mne letitý hit Plastica Bertranda a na ten se bude moc dobře pařit - http://www.youtube.com/watch?v=32SkxLCZz_o.(1.7.2014)

O tom, že to čo si človek vysníva a prípadne aj splní, nemusí byť nutne pre neho aj to najlepšie. Ďalšia z dlhého radu veľmi príjemných, pozitívne naladených romantických komédií. Navyše snímok oproti iným filmom podobného razenia disponuje pomerne originálnym, umným námetom, ktorý je šikovne rozvinutý do pútavejšieho scenára, čo je samozrejme veľkou výhodou. 75/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(9.2.2016)

• - Psík Scotty je plemeno psa Border teriéra. Toto plemeno sa vyznačuje svojimi priateľskými a spoločenskými vlastnosťami, no vo filme je spomenuté, že Scotty má strach z ľudí. (Spranger)

• - Autorka scénáře Zoe Kazan se při psaní inspirovala mýtem o Pygmalionu a filmem Purpurová růže z Káhiry (1985). (Zdroj: Cinema) (Terva)

• - V jedné hodině a třiadvacáté minutě se Ruby (Zoe Kazan) doma převléká a má modrou podprsenku, přestože měla v předchozí scéně u bazénu růžovou, pruhovanou. (Megalomaniac)