Reklama

Reklama

Prověřte svůj mozek

(TV seriál)
  • Česko Otestujte svůj mozek (více)
všechny plakáty
Dokumentární
USA, 2011, 3x60 min

Obsahy(1)

Je váš mozek skutečně schopen zaznamenat veškeré změny, které se dějí přímo před vašima očima? A nebo je skutečnost zcela jiná? Tuto odpověď se pokouší nalézt tento třídilný naučný dokument, který za pomocí interaktivních experimentů a triků zobrazí skutečnost, jak doopravdy náš mozek zaznamenává realitu kolem nás. Nahlédneme za pomoci moderní techniky do vnitřních útrob a procesů našeho mozku, jakož i jeho chápání. To vše nám umožní nejen moderní věda, ale také testy, vytvořené za přispění předních vědeckých odborníků na slovo vzatých. Mezi nimi budou navíc iluzionisté, nebo policejní vyšetřovatelé. Pokusů se dobrovolně zúčasní náhodní lidé, ale také se setkáte například s lidmi, obdařenými vyjímečným mozkem. Součástí testů se navíc můžete stát i vy! Proto dávejte opravdu dobrý pozor! (CANNIBAL)

(více)

Recenze (28)

P/\/EL 

všechny recenze uživatele

ach ti svědkové, to zn. že stačí pár falešnejch svědků a výpovědí a i ti praví začnou mít problémy, inu, člověk je nedokonalý a paměť může být zrádná..nebo na výslechu vám nebudou vyšetřovatelé třeba věřit a nutit vám různé varianty a už tím vás mohou ovlivnit, vsadil bych se, že právo a ty věci kolem rozhodně s nejnovějšími poznatky až tak nepočítají.....dokument mohl jít jistě víc do hloubky, ale beztak nesmírně zajímavé.. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Takže jsem vlastně úplně blbej. No, ukázka pár "triků", kterých umě využívají iluzionisti a někdy i věštkyně (ha,ha). Ano, člověk se nechá dost snadno oblbnout. Tohle mě fakt nebere. Já vnímám svůj svět po svym, a i když to je nedokonalé, já jsem spokojen. Bohužel, mi je jasné, že třeba na "trik" s rukou bych naletěl velmi snadno. Jsem totiž dost senzitivní osoba. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Takové milé tříhodinové posezení, při kterém zjistíte, že jste totální debil a ztratíte o sobě poslední dobré mínění. Ne, až takhle zlé to nebylo. Naopak mě to docela překvapilo. Jeden díl byl o optických klamech a já snad všechny optické klamy už dříve viděl, takže tady jsem se neotestoval. Zrovna tady jsem si nejvíc věřil. Ale když už se člověk neotestuje, tak se alespoň dozví pár zajímavostí o tom pokladu, který nosí pod lebkou. Naopak jsem si vůbec nevěřil, že mám nějakou paměť, kterou bych se mohl chlubit. Překvapivě to nedopadlo až tak bledě. Dokonce ji mám lepší než průměrní Američané, což ve finále asi není žádný velký úspěch, když tak nad tím přemýšlím. Dokonce bych mohl svědčit o Brooklynské loupeži. Byl jsem tedy zvýhodněn, že jsem situaci viděl dvakrát. Třetí díl testuje pozornost, vlastně ani nevím jestli je třetí díl opravdu třetí díl. Tam to dobré nebylo. Pár kousků už jsem znal, takže tam jsem se nachytat nenechal, ale přiznám se, že všechny novinky mě více či méně dostaly. Celkově se jedná rozhodně o zajímavý dokument. V každém dílu vám na začátku slíbí, že po zhlédnutí budete v dané oblasti lepší. S tím nemohu souhlasit. Rozhodně se však dozvíte cenné informace, které v lepším případě ještě někdy využijete, nebo v tom horším s nimi alespoň někde u piva a rumu někoho oslníte. ()

Anrie 

všechny recenze uživatele

Fyzika je pro mě běžně utrpení, ale toto pojetí bylo zábavné a upoutalo to mou pozornost. Kdyby se takhle vyučovalo na škole, to by bylo jinčí kafe. Opravdu to člověka donutí se pozastavit i nad tím, že nás vlastně i oči klamou a že to, co vidíme, vlastně tak vypadat nemusí. Skvělá hodinka záhad a jevů. ()

Attta 

všechny recenze uživatele

Výborné, zábavné a plné zajímavých informací, které vám umožní se podívat jak fungují naše schopnosti vnímat a pootevřeou dveře k pochopení toho, jak fungují kouzelnické iluze a jiné věci. Pro diváky je zde připraveno několik testů, které prověří vaši bystrost a jesli jste schopni zvládat multitasking. Mě to zaujalo. (Zatím jsem viděl první díl.) ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama