Kim Jong-uk chatgi

김종욱 찾기

Finding Mr. Destiny

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2010, 112 min

Po herecké stránce není co vytknout. Téma při hledání své první lásky hlavní hrdinka nalezne tu opravdovou bylo zpracováno už tolikrát, že by se od něj mělo upustit tak na deset let. Pokud se nejedná o jeden z Vašich prvních jihokorejských snímků, tak se budete stoprocentně nudit. Snímku totiž chybí originalita. Některé "životní situace" jsou Korejci natolik využívány až zneužívány, že prostě ztratily ten prvek překvapivosti a zábavnosti. Tento snímek je bohužel na nich celý postavený.(25.3.2012)

Plně souhlasím s Pethushkou...zkraje trošičku chaotické, ale brzy se dostanete do děje , který se nese v pohodovém sledování..a agentura na hledání ztracené první lásky není vážně špatný nápad...jenže když jste trošku svérázná dívka, co nikdy nedočte knihu na konec a nesní poslední sušenku...bojí se jít na konec bez závěru, protože to může zanechat jizvy, ale potom zase nemůže nic nového začít...Radši si tohle dílko pusťte.A nezapomeňte - první láska nemusí být nutně ta první osoba !(18.4.2012)

Začátek mi přišel trošku zmatený a neuspořádaný. Po několika minutách jsem se ale do děje dostala a od té doby jsem se nenudila. Pobavilo mě několik vtipných scén. Hlavní hrdinka a hrdina byli vlastně sami o sobě dost zábavní. Nutno dodat, že herci byli zvoleni skvěle. Kromě neobvykle zpracovaných flashbacků, tu ale postrádám originalitu. Závěrečná písnička opravdu stojí za poslech. 4*(13.4.2012)

• Lacike

Zaujimavy ustredny napad je az prilis nudne spracovany. Filmu chyba poriadna sviznost. Namiesto toho je riedky ustredny napad natolko roztahany, ze som mal pocit, ze film ma dvojnasobnu stopaz. Nezachranili to ani inak sympaticky herci, pretoze chemia medzi nimi prilis nefunguje. A aj prakticky vsetky pokusy o vtipne sceny išli mimo mna. Skoda. Tesil som sa, ale film je pre mna jedno velke sklamanie.(17.6.2012)

Je to celkom dobrá romantická komédia. Má dobrý príbeh o režisérke, ktorá potrebuje nájsť svoju prvú lásku, aby sa mohla pohnúť vo svojom živote ďalej a tak jej rodina požiada o pomoc práve vzniknutú malú firmu, ktorá sa na hľadanie prvých lások špecializuje. Šéf tejto firmy, ktorý je aj zároveň jedným z dvoch zamestnancov po nej spolu s režisérkou pátrajú, ale spoločne strávený čas ich zblíži a navyše to ich osoby výrazne ovplyvní. Spracovanie na mňa pôsobí dosť zvláštne, ale nie je zlé, som s ním aj celkom spokojný. Ešte spočiatku to moc nádejne nevyzerá, úvodná dvadsaťminútovka pôsobí pomerne neprehľadne, hlavne tie scény z Indie mi skôr prekážali a navyše aj obe hlavné postavy ma zaujali len minimálne, obzvlášť muž, ale keď už film získa svoju hlavnú zápletku, tak sa to už dosť vylepší, po chvíli si ma získala ženská polovička z hlavnej dvojice, časom som už začal fandiť aj mužovi, ktorý už prestane byť tak neznesiteľným, ako spočiatku, jediným problémom je, že prakticky všetko dobré sa už dalo niekde vidieť a to nové, ako spomienky na Indiu, alebo aj agentúra zase pre film ani nemajú až tak veľký význam a film by sa mohol zaobísť aj bez nich, ale neprekáža mi to, hlavne, že s výnimkou toho úvodu sa na to celý čas príjemne pozerá, viacero situácií je zaujímavých, takže som spokojný. Čo sa týka humoru, tak moc nefunguje, možno až na dve, tri výnimky, ale zase nepôsobí až tak silene, takže neprekáža ani vtedy, keď sa práve nedarí. A romantická stránka zase funguje skôr až v druhej polovici, ale ani dovtedy nie je zlá. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborná Im Su-jeong v hlavnej úlohe, aj keď toto je asi jej najslabší výkon, moc mi nesedel Gong Yu, ale časom som si našťastie zvykol a potešia aj vedľajšie postavy, ako Cheon Ho-jin alebo Jeon Su-kyeong. Réžia je len mierne nadpriemerná, dalo sa z toho získať aj viac, ale s technickou stránkou som nadmieru spokojný, vizuál pôsobí dobre. Síce Finding Mr. Destiny pôsobí až moc neoriginálne, ale aj tak nemôžem hodnotiť horšie, až na úvod som sa stále dobre bavil. 72%(15.6.2012)