Alfasamice

(amatérský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie
Česko, 2011, 3 min

Pořad o ženách, pro ženy a tvořený výhradně ženami. Internetový seriál uveřejňovaný po 250ti shlédnutí. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Já teda nevím, kolik toho děvčata natočila, ale našel jsem pouze tři díly. Jediný důvod proč jsem se na to chtěl podívat je fakt, že si budu moci v klidu odškrtnout celou filmografii Rosany Zvelebilové, dát ji sbohem jednou provždy a tajně doufat, že si konečně už našla pořádného chlapa a nemá čas na blbosti typu zaplavování Československé „filmové“ databáze podobnými shorty… ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Horší než idiot je sebevědomý idiot. Platí to zatím spíše pro samotný "pořad", než pro Zvelebilku - chuť zkoumat další její tvorbu ovšem nemám. ()

roorybacky

Očividně zcela nepochopeno, anebo hodnoceno pouze po prvním díle, který sám o sobě nemusí každého přesvědčit o do očí bijící nadsázce celého "pořadu". Tak jako tak je zdejší hodnocení na pováženou. Otevřený výsměch všemožným ženským pořadům i jejich divačkám, který vůči nim není urážlivý, ale naopak vkusný a především nesmírně trefný a vtipný svým absurdně suchým humorem působícím zcela nenuceně. Dobrou chuť! ()

Aelita

"Když se setmí: Pokud vás manžel miluje, nebuďte tvrdohlavá, vzdávejte mu čest každý den, nebuďte umíněná. Když se setmí, rozsviťte lampu, běžte do ložnice, upravte postel a utřete prach. Každou noc, když spočine v posteli, skloňte se k jeho nohám a vzdejte mu poctu. Nikdy nezapomeňte,když ho postihnou křeče, lehce ho namasírovat. Po rozednění nezůstávejte v posteli příliš dlouho, vstaňte ještě před svým manželem a připravte pro něj vodu, aby si mohl umýt tvář. Potom uvařte a připravte misku s jídlem. Postarejte se o to, aby ve vodě nebyl žádný prach. Jestliže víte, že má nějakou schůzku a ještě nevstal, něžně ho vzbuďte, aby se mohl najíst. Seďte poblíž něho, zatímco jí, pro případ, že by něco postrádal, nedejte mu důvod, aby si o to musel říkat. Buďte pozorná, dokud se nenají, potom se můžete najíst i vy. Nejezte dřív než on, není to slušné a nebude se mu to líbit. Jestliže je váš manžel v královských službách, připravte mu jeho pouzdro s betelem a tabákem. Vždy na něho čekejte a poslužte mu jako příteli. Pokud budete sloužit svému muži bez selhání, budete také vy prosperovat a stoupne vaše cena v očích jiných. Skutečná dáma vždy ukazuje svoji přirozenost, nikdy se nevzdávejte svého dobrého chování. Není dobré být napůl mužem a napůl ženou a nikdo vás za to nebude obdivovat" (thajský poeta Suthom Phu, 18.-19. století). ____ Ukázky z programu kurzu pro ženy a pro muže: 1. Kurz „jak se stát opravdovou ženou“ Orientační běh: Jak dojít do obchodu nejjednodušší cestou a koupit pouze to, co je potřebné. Dokážeš to sama! Diskuze a skupinová terapie pro ženy závislé na telefonu. Jak žít bez sluchátka? Současná ohrožení: Pozor – logika útočí! Šokující odhalení: Přednáška s ilustracemi na téma „tvůj pes a tvůj manžel opravdu nejsou totéž“. Být partnerkou: Seminář pro zkušené ženy na téma „jak sdělit, o co mi jde, pomocí jedné jediné věty“. (Práce s psychoterapeuty.) 2. Kurz „jak se stát opravdovým mužem“ Toaletní papír: opravdu vyrůstá na úchytech? (Diskuze.) Rozdíl mezi košem na špinavé prádlo a podlahou. (Praktická cvičení s pomocí fotek a nákresů.) Špinavé nádobí: dokáže samo létat a doletět do dřezu? (Panelová diskuze s odborníky.) Dálkový ovladač televize – jeho ztráta. (Linka pomoci a skupinová terapie.) Umění nacházet ztracené věci: Otevřené fórum na téma „strategie hledání na správných místech a prohledávání domu s doprovodem rytmického pokřikování“. Jak si pamatovat důležité termíny a jak informovat o zpoždění. (Vzít s sebou vlastní kalendář a mobil.) Lze sedět potichu, když manželka řídí auto? (Cvičení na simulátoru.) „Jsem dospělý“: základní rozdíly mezi tvojí matkou a tvojí manželkou. (Praktická cvičení a hra na role.) Jak být ideálním partnerem na nákupech. (Relaxační cvičení, meditace a dýchací techniky.) Techniky přežití: jak žít celý život v omylu. (Individuální psychoterapeutická podpora.) (Polsko, 20. století) ____ To je jen vnější obal života. Podstata a vnitřek spolužití dvou pohlaví zůstaly stejné jako v pravěku. ____ Jedna hvězdička dohromady za tři zhlédnuté díly za ten sociologický studijní materiál o gama samičkách. () (méně) (více)

• Ocenění na soutěžích amatérského filmu: 2011: Humor v amatérském filmu (HAF) 3.cena (Rosana)