Snajpr

Le Guetteur

The Lookout

Krimi / Akční / Thriller

Francie, 2012, 85 min

Pořád jsem se nemohla rozhodnout, nakolik ohodnotit tenhle režisérský počin Michele Placida, ale rozhodně tenhle temným zabarvením natočený film nebyl špatný. Komisař Mattei v podání Daniela Auteila má těžkou hlavu -přepadení banky, kdy práci policie zhatí evidentně špičkový snajpr a dilema, za jakých okolností zemřel jeho syn na misi v Afghánistanu? Co když všechno souvisí se vším, zvláště, když snajpr vlastně vůbec neexistuje...slušná krimi, s dobrými akcemi i hudbou.(12.11.2013)

• tahit

Nic nadprůměrného, i když to sází na dobré herce. Nemusím ani dodávat, že francouzský kriminální film na gangsterské téma už není to, co býval. Kam se poděl ten pověstný galský esprit sedmdesátých a osmdesátých let? Čekal jsem více od kriminálního dramatu, a ono nic. Dějová stavba od prvního okamžiku spoléhá spíše na akci a střílečky. Postavy se zbytečně větví na dvě linie zločinů. Přitom sadistický doktor i bývalý odstřelovač jsou ledabyle načrtnuti. To děj dost oslabuje. Další z filmů, na který honem rychle zapomenu.(15.11.2013)

Protipól amerického Snajpera. Cítiť európske poňatie založené viac na psychológii postáv ako na bezbrehej akcii. Mathieu Kassovitz prekvapivo herecky prevalcoval Auteuila. Nebudem riešiť pravdepodobnosť takéhoto príbehu, či spájanie už videných scén z iných filmov. Dej sa posúva bez hluchých miest, muzika ho podporuje na 100%, akcia nechýba, záver nezmrvený. U mňa 85%.(10.11.2013)

• Hapretor

Nudné, dějově hodněkrát ohrané. SPOILER ALERT: Od jednoho snajpra se dostanem k psychopatovi, co vězní a týrá ženy, zjistíme, že syn hlavního detektiva byl taky psycho, všichni pachatelé se znají, vše je nějak propojené, každý má temnou minulost, záleží jen, kdy vyjde na povrch, završeno emotivním koncem. Překombinované a ohrané. Už v půlce filmu to bylo na mě moc informací. Navíc Auteuil vypadal velmi unaveně.(26.10.2013)

Francouzi kriminálky umí. Tentokrát nabídli příběh o několika vrstvách, které se postupně slévají do jednoho celku. Akční stránka není vůbec od věci, přičemž úvodní přestřelka mě ne přímo nadchla, ale určitě intenzivně upoutala mojí pozornost. Atmosféra je pro Francouze typicky studená a výborně zahrál nejen Auteuil, ale i Mathieu Kassovitz. Podle hodnocení jsem příliš nečekal, ale dostal jsem víc než slušný 80% krimi-thriller.(6.1.2014)

• - Když Mattei (Daniel Auteuil) odhazuje ve scéně ve výtahu zbraň, je vidět, že v ní nemá zásobník. Stejně tak policita ve scéně, kdy je zatýkán Vincent Kaminski (Mathieu Kassovitz). (JohnSmith)