Snajpr

The Lookout

Krimi / Akční / Thriller

Francie, 2012, 85 min

• Lukoboss

To byla taková změť příběhů zbytečně překombinovaných, že to je škoda. Francouzský kriminálky mívají svoje kouzlo, ale tady toho bylo moc. A přitom se to na začátku vůbec nezdá - bankovní loupež, vyšetřování, pátrání... ale pak najednou doktor, kterej má svou úchylku, jedna část skupiny, druhá část skupiny, ten proti tomu, jeden proti druhýmu, všichni proti všem. Myslím, že si tvůrci moc neujasnili, co a o čem chtějí vlastně točit. A to je zásadní kámen úrazu, kterej filmu škodí.(15.7.2014)

Pořád jsem se nemohla rozhodnout, nakolik ohodnotit tenhle režisérský počin Michele Placida, ale rozhodně tenhle temným zabarvením natočený film nebyl špatný. Komisař Mattei v podání Daniela Auteila má těžkou hlavu -přepadení banky, kdy práci policie zhatí evidentně špičkový snajpr a dilema, za jakých okolností zemřel jeho syn na misi v Afghánistanu? Co když všechno souvisí se vším, zvláště, když snajpr vlastně vůbec neexistuje...slušná krimi, s dobrými akcemi i hudbou.(12.11.2013)

Francouzi kriminálky umí. Tentokrát nabídli příběh o několika vrstvách, které se postupně slévají do jednoho celku. Akční stránka není vůbec od věci, přičemž úvodní přestřelka mě ne přímo nadchla, ale určitě intenzivně upoutala mojí pozornost. Atmosféra je pro Francouze typicky studená a výborně zahrál nejen Auteuil, ale i Mathieu Kassovitz. Podle hodnocení jsem příliš nečekal, ale dostal jsem víc než slušný 80% krimi-thriller.(6.1.2014)

• Hapretor

Nudné, dějově hodněkrát ohrané. SPOILER ALERT: Od jednoho snajpra se dostanem k psychopatovi, co vězní a týrá ženy, zjistíme, že syn hlavního detektiva byl taky psycho, všichni pachatelé se znají, vše je nějak propojené, každý má temnou minulost, záleží jen, kdy vyjde na povrch, završeno emotivním koncem. Překombinované a ohrané. Už v půlce filmu to bylo na mě moc informací. Navíc Auteuil vypadal velmi unaveně.(26.10.2013)

Na francouzské poměry je to hodně, hodně slabé, je to téměř na dvé hvězdičky. Daniel je univerzál, ale přece jen si myslím, že mu nejvíc sedí právě kriminálky, o to víc je škoda, že se upsal Cattanimu do filmu, jemuž podráží nohy scénář, během bezmála devadesáti minut je divák seznámen s tolika událostmi, že je nestačí vstřebat, navíc ani jedna není rozpracována podrobněji a některá z nich vykazuje známky hlouposti.(7.5.2016)

• - Když Mattei (Daniel Auteuil) odhazuje ve scéně ve výtahu zbraň, je vidět, že v ní nemá zásobník. Stejně tak policita ve scéně, kdy je zatýkán Vincent Kaminski (Mathieu Kassovitz). (JohnSmith)