Souboj o vše (TV film)

• Německo

Joe & Max

Súboj o všetko

USA / Německo, 2002, 106 min

Sice typický televizák (efekty, režie, hudba, vše tak trochu televizně přiškrcené), nicméně výborný, a to zejména díky skvělému hereckému výkonu Tila Schweigera a opravdu špičkovému příběhu, v němž se typické schéma boxerského filmu prolíná s dramatickou rovinou politickou a kde jsou neustále konfrontovány malé světy přátel Maxe Schmelinga a Joea Louise s jejich nesmiřitelnou mýtologizací ze strany národních ideologií. Bouřlivá doba konce třicátých let nabízí opravdu živné podhoubí pro excelentní drama, nicméně filmu by skutečně neškodilo více místa pro psychologii obou soupeřů. I tak je Souboje o vše neobyčejně působivým a zajímavým příběhem dvou malých částeček v bouři světových dějin.(24.9.2005)

Rozpočet $8miliónov(24.11.2009)

Skoro jsem už chtěla přepnout tv, když jsem zjistila, že jde o boxerský film, ale to by byla velká chyba...zase střípek do historického puzzle a tenhle "kousek" se skutečně vydařil. Začíná těsně před druhou světovou válkou a mapuje americko-něm. vztahy během ní i po válce, očima boxera, který měl svůj vlastní etický kodex ..Til Schweiger mě jako boxer rozhodně přesvědčil (na rozdíl od jeho cyklisty ve Phantomschmerzen).(19.3.2010)

Stylizací opravdu excelentní film, který boxerské zápasy ukazuje lehce komorně a velmi přitažlivě. Bohužel jsi myslím, že pro úplnost filmu by se nějaké minuty navíc rozvíjející děj a postavy ještě hodili.(5.6.2005)

Ačkoli se jedná o nepříliš bombastickou produkci, je tu hodně faktů, díky kterým jsem ochotná jít na maximum. Z hlediska filmu samotného je tu výborná hudba, samotný soundtrack se dá poslouchat i bez obrazového vjemu velice dobře. Výprava je velice slušná a Til Schweiger je dokonalý. A samozřejmě je tu připomenuta nejdůležitější česká herečka a producentka, jejíž sláva rezonovala celou Evropou - Anny Ondra. Pravda, Peta Wilson se na ní příliš nehodila, je neodpustitelné, že je vyšší než Til ;) Ale na druhou stranu Jenn Sky nebyla k mání, a když už musela být její role zúžená na roli manželky, Peta předvedla své maximum. Tam, kde vůbec netušili, že Max nějakou partnerku měl, se situace v informovanosti dost zlepšila a to je důležité. Nyní je tady načase Anny znovu dostat ze stínu souboje o vše, souboje mezi Německem a Amerikou. Škody, které napáchal první lajdácký film o Maxovi a Joeovi, Ring of Passion s Britt Ekland, byly částečně napraveny. Uvidíme, jestli se ještě dál dostane třetí kousek Max Schmeling se Susanne Wuest.(7.2.2009)