poster

Souboj o vše (TV film)

 • USA

  Joe and Max

 • Německo

  Joe & Max

 • Slovensko

  Súboj o všetko

Drama

USA / Německo, 2002, 106 min

 • Marigold
  ****

  Sice typický televizák (efekty, režie, hudba, vše tak trochu televizně přiškrcené), nicméně výborný, a to zejména díky skvělému hereckému výkonu Tila Schweigera a opravdu špičkovému příběhu, v němž se typické schéma boxerského filmu prolíná s dramatickou rovinou politickou a kde jsou neustále konfrontovány malé světy přátel Maxe Schmelinga a Joea Louise s jejich nesmiřitelnou mýtologizací ze strany národních ideologií. Bouřlivá doba konce třicátých let nabízí opravdu živné podhoubí pro excelentní drama, nicméně filmu by skutečně neškodilo více místa pro psychologii obou soupeřů. I tak je Souboje o vše neobyčejně působivým a zajímavým příběhem dvou malých částeček v bouři světových dějin.(24.9.2005)

 • T2

  Rozpočet $8miliónov(24.11.2009)

 • JANARYBA
  *****

  Skoro jsem už chtěla přepnout tv, když jsem zjistila, že jde o boxerský film, ale to by byla velká chyba...zase střípek do historického puzzle a tenhle "kousek" se skutečně vydařil. Začíná těsně před druhou světovou válkou a mapuje americko-něm. vztahy během ní i po válce, očima boxera, který měl svůj vlastní etický kodex ..Til Schweiger mě jako boxer rozhodně přesvědčil (na rozdíl od jeho cyklisty ve Phantomschmerzen).(19.3.2010)

 • Djkoma
  ***

  Stylizací opravdu excelentní film, který boxerské zápasy ukazuje lehce komorně a velmi přitažlivě. Bohužel jsi myslím, že pro úplnost filmu by se nějaké minuty navíc rozvíjející děj a postavy ještě hodili.(5.6.2005)

 • NinadeL
  *****

  Ačkoli se jedná o nepříliš bombastickou produkci, je tu hodně faktů, díky kterým jsem ochotná jít na maximum. Z hlediska filmu samotného je tu výborná hudba, samotný soundtrack se dá poslouchat i bez obrazového vjemu velice dobře. Výprava je velice slušná a Til Schweiger je dokonalý. A samozřejmě je tu připomenuta nejdůležitější česká herečka a producentka, jejíž sláva rezonovala celou Evropou - Anny Ondra. Pravda, Peta Wilson se na ní příliš nehodila, je neodpustitelné, že je vyšší než Til ;) Ale na druhou stranu Jenn Sky nebyla k mání, a když už musela být její role zúžená na roli manželky, Peta předvedla své maximum. Tam, kde vůbec netušili, že Max nějakou partnerku měl, se situace v informovanosti dost zlepšila a to je důležité. Nyní je tady načase Anny znovu dostat ze stínu souboje o vše, souboje mezi Německem a Amerikou. Škody, které napáchal první lajdácký film o Maxovi a Joeovi, Ring of Passion s Britt Ekland, byly částečně napraveny. Uvidíme, jestli se ještě dál dostane třetí kousek Max Schmeling se Susanne Wuest.(7.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace