Dieren Bevrijdings Front

Dokumentární / Krátkometrážní
Nizozemsko / Itálie, 2003, 28 min

Barry Horne (a.z.)

Náučný video dokument o holandských skupinách Animal Liberation Front (ALF) a o ich kritike kožušinového priemyslu, priemyselného chovu a podobných obchodov, týkajúcich sa zabíjania zvierat. (whack)

Khalesi

A.L.F.- STE MOJI HRDINOVIA, MILUJEM VÁS! Dokument veľmi inšpirujúcou formou pojednáva hneď o dvoch organizáciách, ktoré si zaslúžia obdiv a rešpekt každého, kto je schopný používať mozog a má nejaké city. A.L.F. sú aktivisti, ktorí nelegálne vnikajú do objektov, kde sú týrané a vraždené zvieratá, kde krásne nevinné bytosti trpia v brutálnych podmienkach, aké si my nedokážeme predstaviť ani v najhorších snoch, a z týchto zariadení oslobodia stovky zúbožených tvorov, ktoré potom umiestnia na bezpečné miesta. Obvykle sa jedná o menšie súkromné farmičky, alebo niektoré divoké zvieratá vypustia do prírody. Počula som už aj názory, že ak sú tieto šelmičky celý život zvyknuté žiť v klietkach, tak vo voľnej prírode nie sú schopné prežiť. Moja odpoveď je, že silnejšie prežijú a tie, ktoré nie, zahynú aspoň ako slobodné, pretože aj týždeň slobodného života je viac, ako roky v odporných miniatúrnych kotercoch v spoločnosti človeka-najväčšej beštie na svete. Druhá organizácia, ktorá sa tu objavuje je E.L.F. Aktivisti sabotujú ťažobné firmy a ich stroje a budovy, útočia na hmotné statky a spôsobujú finančné škody, ktoré často krát vedú až k ukončeniu ťažieb, alebo aj zastaveniu činnosti postihnutej firmy. Všetky tieto akcie sú zamerané na ochranu Zeme a životov zvierat- nemých tvárí, ktoré nás milujú a ktorým prejavujeme len krutosť a bezcitnosť. YOU CAN MAKE A DIFFERENCE- A.L.F. NEEDS YOU ! A.L.F. VICTORY ! ()