poster

Láska a modřiny

 • Francie

  Love and Bruises

 • Slovensko

  Láska a modriny

  (festivalový název)

Drama

Čína / Francie, 2011, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Orvokki
  *

  Veľmi slaba dráma. Najprv som si myslela, že idiot je len Mathieu, ale než film skončil, študentka Chua mi bola nesympatickejšia každou scénou. Tieto vzorce správania nejak nechápem a celý dojem kazila aj kamera. Zaujímavý komentár: Renesco [20. Art Film Fest](22.6.2012)

 • danliofer
  ****

  V tomto psychologickém dramatu mi chybělo více záchytných bodů, aby se člověk mohl lépe ztotožnit s oběma hlavními představiteli. Trochu mě u něj napadl název jiného filmu (K)lamač srdcí -- možná tak trochu v nadsázce bych to použila pro hlavní představitelku... sama neukotvená, hledá záchytné body v druhých, aby byla buď opouštěna či sama opouštěla, aniž by někde opravdu zakotvila a našla konečně sama sebe... vše tak plyne od nikud nikam skrze mnoho slz a málo smíchu...(8.4.2012)

 • jhrasko
  *

  * Zaujímalo by ma, koľko strán mal scenár k tejto "dráme"?! Určite nie viac ako počet mojich hviezdičiek. *(8.1.2015)

 • xxmartinxx
  ***

  Tak strašně moc trpitelské, až je to k nesnesení. Ne ovšem tak, jak tvůrci chtěli, ale spíš otravností. Je pravda, že ačkoliv se zde mluví francouzsky, připomíná to spíš asijské filmy... 50 %(9.3.2012)

 • Renesco
  ****

  Hua navštěvuje na univerzitě přednášky, kde poslouchá, jak jsou dnes ženy emancipované a mají kontrolu nad svými těly. Mimo posluchárnu je ale stále různými technikami a různými muži fyzicky i psychicky "opanovávána", znásilňována, nucena pořezávat si ruce a mísit si krev s "osudovým" milencem, od něhož nedokáže odejít. Její city dokáží upozadit racionalitu, dát zapomenout na balík znalostí a emancipační věrouku z přednášek gender studies, na nichž je Hua ve škole pečená vařená. Je to film o binárních opozicích: o rozporu mezi vírou a skutkem, mezi univerzitními znalostmi a realitou a vlastně i o obecné nevraživosti mezi dělníky a intelektuály, která je lehce připodobněna ke vztahu západní společnost (primitivové co žijí v hnusu a lži) vs. komunistická Čína (o něco inteligentnější lidé co žijí v hnusu a lži). Styl filmu připomene francouzskou novou vlnu, hlavně díky promyšlené a významotvorné práci s prostorem (viděným i jen slyšeným).(5.4.2012)

 • - Film je natočen na motivy románu "Květina" spisovatelky Jie-Liu Falin. (Terva)

 • - Film se měl původně v překladu jmenovat Fena. (Terva)

 • - Snímek je v Číně zakázaný. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace