poster

Láska a modřiny

 • Francie

  Love and Bruises

 • Slovensko

  Láska a modriny

  (festivalový název)

Drama

Čína / Francie, 2011, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jhrasko
  *

  * Zaujímalo by ma, koľko strán mal scenár k tejto "dráme"?! Určite nie viac ako počet mojich hviezdičiek. *(8.1.2015)

 • xxmartinxx
  ***

  Tak strašně moc trpitelské, až je to k nesnesení. Ne ovšem tak, jak tvůrci chtěli, ale spíš otravností. Je pravda, že ačkoliv se zde mluví francouzsky, připomíná to spíš asijské filmy... 50 %(9.3.2012)

 • danliofer
  ****

  V tomto psychologickém dramatu mi chybělo více záchytných bodů, aby se člověk mohl lépe ztotožnit s oběma hlavními představiteli. Trochu mě u něj napadl název jiného filmu (K)lamač srdcí -- možná tak trochu v nadsázce bych to použila pro hlavní představitelku... sama neukotvená, hledá záchytné body v druhých, aby byla buď opouštěna či sama opouštěla, aniž by někde opravdu zakotvila a našla konečně sama sebe... vše tak plyne od nikud nikam skrze mnoho slz a málo smíchu...(8.4.2012)

 • Renesco
  ****

  Hua navštěvuje na univerzitě přednášky, kde poslouchá, jak jsou dnes ženy emancipované a mají kontrolu nad svými těly. Mimo posluchárnu je ale stále různými technikami a různými muži fyzicky i psychicky "opanovávána", znásilňována, nucena pořezávat si ruce a mísit si krev s "osudovým" milencem, od něhož nedokáže odejít. Její city dokáží upozadit racionalitu, dát zapomenout na balík znalostí a emancipační věrouku z přednášek gender studies, na nichž je Hua ve škole pečená vařená. Je to film o binárních opozicích: o rozporu mezi vírou a skutkem, mezi univerzitními znalostmi a realitou a vlastně i o obecné nevraživosti mezi dělníky a intelektuály, která je lehce připodobněna ke vztahu západní společnost (primitivové co žijí v hnusu a lži) vs. komunistická Čína (o něco inteligentnější lidé co žijí v hnusu a lži). Styl filmu připomene francouzskou novou vlnu, hlavně díky promyšlené a významotvorné práci s prostorem (viděným i jen slyšeným).(5.4.2012)

 • Vesecký
  **

  Zklamání. O čem to vlastně bylo. Chua přiletěla do Paříže nejen studovat, ale pokračovat ve vztahu k jakémusi mládenci, ale ten ji tvrdě odmítne. Pak se zuby nehty drží hejska odněkud z Arábie, pro něhož je nejdůležitější šukání - záhy se ukazuje, že pro Chua taky - a to ukazují celý film. Mezitím spousta nedorozumění a konfliktů, z nichž by normálně muselo být každému z nich jasné, že tenhle vztah nemá budoucnost. Mathieu žárlí, někdy zbytečně, někdy oprávněně, pak se dívenka vrací do Pekingu, chvíli dělá tlumočnici, opět se sblíží se svým bývalým milencem, sex, návrat do Francie pro věci, zase sex s Mathieuem a nakonec nevíme, jak to dopadlo. Ve filmu není ani jedna kladná postava. Mezitím dost rušivé trhané záběry ručními kamerami, hrůzná hudba z diskoték... Sliboval jsem si víc.(25.2.2018)

 • - Film je natočen na motivy románu "Květina" spisovatelky Jie-Liu Falin. (Terva)

 • - Film se měl původně v překladu jmenovat Fena. (Terva)

 • - Snímek je v Číně zakázaný. (Terva)