Ha-shoter

• Slovensko Policajt (festivalový název) (více)
všechny plakáty

Policajt Yaron je veliteľom skupiny elitných policajtov patriacej k izraelskej protiteroristickej jednotke. Zbožňuje svoju jednotku, chlapské kamarátstvo, svoje svalnaté telo, svoju krásu. S manželkou čakajú dieťa. Stret s radikálnou, násilnou a neobyčajnou skupinou ho stavia do konfrontácie s izraelskými triednym systémom a vojnou zúriacou v jeho duši. (MFF Cinematik Piešťany)

rivah

Povlovně vyprávěný příběh kamarádů z protiteroristické skupiny a jejich rodin se náhle láme v morálně nejednoznačné drama. Mimořádně zralý debut leccos napovídá o rozrůzněné izraelské společnosti. 90%. ()

Fr

,,DNES JE NAŠE NOC.“..... /// Chlapci z jednotky. Yaron masíruje těhotnou manželku a vůbec všichni jsou jedna rodina (kurevský překvapení!). Taky maj průser a Ariel (ne vole, ta mořská víla ne!) má (navíc) raka. Metroušové s vypracovanejma tělama (kromě Ariela – to je ten s tím rakem) jsou mi servírování cca jednu nudnou hodinu. Pak přichází na scénu skupinka revolucionářů, parta nedonošenců s levicovejma názorama (..a přitom chytrej kluk, řek by někdo… - ne milá holka ne, já bych řekl – píča! Ale mě tady nikdo neposlouchá! ,,Milé děti, život prostě není fér!“) A nakonec (uff, konečně!) se jejich cesty (překvapivě?) protnou… Izrael současnosti, ztvárněnej osobou, která má k zachycení reality života a emocí stejně daleko jako já na hrad (prostě jsem ty podpisy nesehnal, no…). Abych nekecal – v závěru se mi líbí onen celkem reálnej pohled na podobný aktivisty (revolucionáře). To bylo fajn, ale jinak - A.C.A.B.! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem Vanunu... Zpívám a hraju na klávesy, ale jsem i tanečník, básník a myslitel. 2.) Chystám se vyrazit bojovat za rovnoprávnost chudejch v Židovským státě. 3.) Thx za titule ,,L I B E R“ a ,,PEPU“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

sochoking

Film zobrazuje protiteroristickú jednotku a ja musím priznať, že na partiu drbnutejších vidlákov sa len tak naraziť nedá! V súkromí to boli skôr dospelé deti, aspoň teda podľa tohto filmu mi to tak prišlo. Luxusne ma dorazila scénka, kedy hlavný hrdina balí mladú 15- ročnú servírku, ukazuje jej kvér a vystatuje sa, aký je borec! To sa musí vidieť na vlastné oči! No a hlavný terorista Nathaniel vyzerá ako upír z Twajlajtu ! Vlastne v celom filme je dosť dych vyrážajúcich momentov a nielen preto sa oplatí naň pozrieť. O záverečnej scéne si ale neviem čo mám myslieť. Kto vie, či by bola tak isto luxusná, keby tá mladá puša neotvorila tie dvere... ()

warrenur

Zvlastny film. V tej policajnej parte, boli podobne charaktery ako v podobnom kusku od talianov, A.C.A.B. Maju sice svoje sukromne zivoty, avsak clenovia jednotky su ich skutocnou rodinou. Tej je povrchne venovana asi prva polovica filmu. Potom nastane razny strih a divak sleduje par mladych vypatlanych idealistov, chystajucich sa na "hrdinsky" teroristicky cin. Clenovia jednotky sa ukazu opat az v samom zavere, ked maju na nich vyletiet. Jednoduche, priamociare, sem-tam detinske. Najkladnejsie hodnotim asi az samy zaver s rukojemnikmi, kedy blondata koza (ktora nam i ukaze svoj chutny zadok) hadze idealisticke traktaty a kedy ich zapalane odhodlanie cinom jedneho z nich zacne kolisat a clovek konecne citi nejaku atmosferu a vnima ich psychicke rozpolozenie. Inak je tempo filmu hodne pozvolne, co sem-tam nudi. Jeden z kladov filmu vidim i v prikladnej intimnej starostlivosti jedneho z elitnej jednotky o tehotnu manzelku, napriek jeho uletenemu spravaniu. Nie je jasne, ci je psychicky v poriadku. Ako celok ma film nepresvedcil. Uvazujuc nad slabou trojkou dam radsej dvojhviezdie. Istotne som videl zaujimavejsie a poutavejsie snimky z podobnym dejom a presvedcivejsimi hercami. Myslim, ze film bude nadhodnocovany, hlavne z dovodu jeho povodu. ()