StreetDance 2

Street Dance 2

Drama / Hudební / Romantický

Velká Británie, 2012, 85 min

• Payushka

U podobných moderních tanečních filmů nejvíce zamrzí skutečnost, že možná jsou zcela špatně odvyprávěné, možná nestojí herecké výkony ani za ten strávený čas v kině… Ale stejně se najde někdo, kdo vám bude argumentovat: “Ale vždyť tam jsou krásné taneční výkony. A láska!” Ne, bohužel, tohle opravdu nestačí. Pokud se vám líbí nějaké to street tanyny, zajděte si na pořádný battle. V kině nestačí jen pěkné pohyby.(30.5.2012)

• UniqueNett

StreetDance 1, StreetDance 2, StreetDance 159. A pořád dokola jedno a to samé. Tancujou, milujou se, tancujou, hádají se, tancujou a nakonec se zase milujou. A u toho ještě tancujou. Už mě to nebaví, postrádá to nápad. Nehodnotím, nechce se mi. Stejně jako se mi nechce, dívat se na další taneční film.(6.2.2013)

Když se film blýskne náročnými a propracovanými tanečními choreografiemi má vyhráno bez ohledu na jednoduchý příběh se kterým si scénář nedal velkou práci a potýkal se s obehraným schématem od začátku do konce. Všechno už bylo k vidění v jiných tanečních filmech. Asi je výhodou, že jsem neviděl jedničku. Když na mě ve dvojce vybalili náročné taneční sestavy bylo jasné na čem film přišel stavět. Nemá v podstatě co jiného nabídnout a čím jiným zaujmout. A to víte, že dojde na lásku a amatéři porazí v kontestu špičkové profíky. A kdo má tanec v krvi si film užije mnohem víc a vlastně ví na co se do kina vydal. Nemůže být v tom případě zklamán. Hvězdičky si budete odčítat nebo přičítat podle toho, jak moc vám přijde spojení salsy a streetdance vkusné. 60%(4.5.2012)

Viděl jsem, co jsem očekával: výborná choreografie, příběhová vata pěkně přeslazená a nechutná - spokojenost. Tanečky v tomto snímku opět trumfly všechny předešlé filmy na podobné téma. Kombinace streetu a salsy (ať už to bylo cokoliv) vypadá opravdu dobře a je to příjemné osvěžení. Soundtrack je dokonce našlapaný více než je obvyklé. Nicméně více než 3* dát nemohu, jelikož bych tím urazil "normální" filmy. Ale autoři si zaslouží pořádně nakopat do držky za to, co předvedli na mapě Evropy a následném představení ČR, to vypadalo spíš na Maďarsko a proč proboha naši zemi "reprezentoval", nějaký míšenec?(26.7.2012)

Scénář doslova jak přes kopírák, ze začátku z náborů se dalo leccos vytěžit. Hlavní postavy nic moc, ale Manu a Eddie to zachraňujou. A ten malej prcek, kterej dost válí. Od filmu se nedá čekat nic jiného než přehlídka tanečních kreací a nějaké to moderní zremixování hudby. Taneční kreace už nic moc nového a nebyly dvakrát zajímavý. Poslední choreo bylo ovšem spolu s latinským remixem dost povedený. Naštěstí. Hudba? Skoro nulová komerce, což oceňuju, ale celkově byl prostě první díl lepší.(26.1.2013)

• - V momentě, když jede Ash (Falk Hentschel) do Prahy i z Prahy, objevuje se česká vlajka ve špatném provedení, kdy je bílá barva vzájemně prohozena s červenou. (Hades.ka)