poster

Zúčtování s minulostí

 • Německo

  Was tun, wenn's brennt?

 • slovenský

  Čo robiť, keď horí?

 • anglický

  What to Do in Case of Fire

Komedie / Drama

Německo, 2001, 101 min

 • slunicko2
  **

  Komedie nebo psychologická studie? 1) Zajímavý scénář se rozplizl ve snaze o psychologické sondy, aby to bylo zábavné a současně akční. No, není to ani zábavné, ani akční. Tito rebelové z umělé hmoty (Radek99) mě fakt nenadchli. 2) Na zblonďatlého Tila Schweigera je sice navzdory jeho věku (38) hezké pokoukání, ale tato třešnička na dortu sama o sobě nezasytí.(26.11.2011)

 • Malarkey
  ***

  Když tenhle film vzniknul, v České republice kdejakej odborník, nadodborník a pododborník, zkráceně nedodělek, tvrdil, že německá kinematografie stojí za hovno. Jenže to se nedostal k takovému filmu, jako je třeba tohle. Zajímavý nápad a návrat Německa do blízké minulosti mě totiž dost zaujal, ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že to všecko mohlo být daleko zajímavější. Mimochodem, Til Schweiger byl dycky pekelnej bourák.(2.11.2012)

 • DruidKarel
  *****

  1099. hodnocený film: Bláznivá německé komedie, kde se banda pankáčů bouří proti režimu. Til Schweiger mě vážně baví a je zde spouta jiných vtipných rolí. Není to jen hloupá komedie, kde jde o to, jak zabít čas, ale tahle komedie myslí i na diváka. Ukazuje mu spoustu vtipných momentů, dobré herecké výkony, vtipnou zápletku i povedené rozuzlení. 5* si tenhle film ode mě zaslouží. 5*(26.9.2011)

 • gudaulin
  ***

  Hezký případ filmu, kde scénárista a režisér zjevně předpokládají, že mám mít sympatie s jejich hrdiny, kdežto mě je tak nějak sympatičtější ta druhá strana barikády v podobě policejního komisaře, který je líčen málem jako poloviční fašista. Můžu mít - a tím neříkám, že mám - sympatie se squattery nebo profesionálními demonstranty za lepší svět, ale když někdo nastraží nálož, není to už skutek, který bych označoval za přijatelný. To už je zkrátka zločin se vším všudy, zvlášť, když je nastražená tak zákeřně jako v tomto filmu. To totiž není demonstrační záležitost, ale vyloženě likvidační podlý útok. Stejně tak ta atmosféra příjemné nostalgie je veskrze falešná, do jedné vody v řece se zkrátka vrátit nedá. V tom je daleko upřímnější s velkými rozpaky přijímaný kousek Sněženky a machři po 25 letech. Neuráží mě to sice, protože jde konec konců o komedii, které se dá leccos odpustit (ale i tak by scénář mohl být trochu chytřejší a líp ošetřit lehkost, s jakou partička bývalých anarchistů obehrává policii ve stylu kde se vzali, tu se vzali, pronikli do nejstřeženější policejní centrály v zemi). Navíc je to obsazené v celku charismatickými a kvalitními herci, kteří se podílejí na úspěchu německé nové vlny. A do třetice, tahle bolavá historie není součástí našich dějin, takže mě ty logické a morální kotrmelce nebolí tak jako v případě některých českých filmů. S tímhle kouskem by se mohl bez problémů ztotožnit vysloužilý člen Frakce Rudé armády nebo rudých brigád v Itálii a tvrdit, že přesně takhle to cítil. Anebo ještě spíš nějaký salónní levičák, který v pohodlí spřádá sny o světové revoluci a budování pozemského ráje. Přitom problém není v tom, o čem film pojednává, jako spíš v povrchnosti přístupu. Takový Klub rváčů dokázal anarchistické představy a ideály revolty, opovrhování autoritou a neohraničené svobody podat nepoměrně provokativněji a chytřeji. Celkový dojem: 50 %.(9.2.2012)

 • Bohemák
  ****

  Nemůžu hodnotit nízko, protože se jedná o docela osvěžující podívanou, i když to rozhodně není komedie k popukání. Velmi naivní dílko, ale má to co říci o změně životních hodnot, když jde mládí do háje. Několik mých přátel mělo taky kdysi pocit, že jsou "hrozní rebelové", ale byli neuvěřitelně směšní a otravní. Ale sranda s nimi byla a taky mám pocit, že jsem byl tenkrát "proti všemu špatnýmu".(14.2.2011)

 • - Když Nele (Nadja Uhl) říká, že bomba neměla nikoho zabít, jelikož jejich "Gruppe 36" nebyla jako RAF, Tim (Til Schweiger) odpovídá, že ona v RAF byla. Nadja Uhl si ve filmu Baader Meinhof Komplex (2008) zahrála členku druhé generace RAF, frakce rudé armády. (jirka.jindra11)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace