Animal Liberation 2 - The Sequel

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Velká Británie, 1995, 24 min

Dokument bol vyrobený rôznymi dobrovoľníkmi na doplnenie prvého dielu Animal Liberation - The Movie (1993). Jeho cieľom je ukázať, ako sa hnutie za oslobodenie zvierat vyvíjalo v 90. rokoch 20. storočia. Každý rok sú desiatky miliárd zvierat týraných a zabíjaných v pokusných laboratóriách, chovných farmách, veľkochovoch, bitúnkoch, alebo pri lovoch, pytliactve, či rybárstve. Mnohí ľudia sú ochotní prekročiť zákon pri ochrane týchto zvierat, stovky z nich bolo uväznených. Formou priamej akcie zachránili mnoho tisícov zvierat, zatvorili viacero pokusných laboratórií a podobných zariadení. Tento informatívny dokument vysvetľuje dôvody existencie tejto formy ochrany zvierat. (whack)

whack

Zábery z niekoľkých živších protestov a akcií, pri ktorých boli aktivistami z Animal Liberation Front (ALF) zachránené najmä kone, psy a norky z pokusných zariadení, kožušinových fariem a veľkochovov, s pohotovým vysvetľujúcim komentárom rozprávačky. Nie je tam čo nepochopiť, páči sa mi tento jednoduchý, no výstižný spôsob podania informácií, ako aj celý obsah. ()

Khalesi

Nejaké úspechy a pár akcií ALF. Kiežby ich bolo viac. V dokumente je vidieť aj následky zlého zaobchádzania a vivisekčných praktík, ale aj to, že sa niektoré-šťastnejšie zvieratá dokázali znova vrátiť k životu, ktorý im je prirodzený a snáď aj šťastne dožili. Díky ALF! ()