Reklama

Reklama

The Stand

(seriál)
Trailer 1
Dobrodružný / Drama / Fantasy
USA, (2020–2021), 8 h 30 min (Minutáž: 49–65 min)

Tvůrci:

Josh Boone

Předloha:

Stephen King (kniha)

Hrají:

James Marsden, Jovan Adepo, Whoopi Goldberg, Amber Heard, Brad William Henke, Daniel Sunjata, Owen Teague, Greg Kinnear, Marilyn Manson (více)
(další profese)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Po tom, čo je svet v troskách následkom umelo spôsobeného moru, nasleduje medzi preživšími bitka biblických rozmerov. Osud ľudstva spočíva na krehkých pleciach 108-ročnej Matky Abagail (Whoopi Goldberg) a hŕstky preživších. Ich najhoršie nočné mory stelesňuje muž so smrteľným úsmevom a nevýslovnými silami Randall Flagg (Alexander Skarsgård), hanebný temný muž. (Weezy22)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (25)

Petroff 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Proč, proč, proč? Proč je ze soudce Farisse soudkyně? Proč je z Ralpha Brentnera nějaká (zcela anonymní) paní Brentnerová? Proč se tohle muselo měnit, i když ty postavy tam byly jen ukázaný? Ale to bych se mohl ptát, proč nebyl Harold ze začátku špekoun a proč Nick působí tak nějak jinak, než jsme si ho asi všichni představovali? Proč nemá Tom blond vlasy? Mohl bych se ptát, proč je Larry černoch, když měl jen tak naschvál znít při zpěvu. Proč scénáristi hodili matku Abagail do důchoďáku, když měla mít ještě docela dost důležitý a vyčerpávající poslání (mrk, mrk, čtenáři - kuřata, lasičky... dvoudenní cesta). Popeláč je strašně okleštěnej a jeho setkání s Prckem (posléze pak "vlčím mužem" - ehm) úplně vynechaný. Vše je točeno tak šíleně moc zkratkovitě, že mě po ukončení show hodně moc zajímají reakce lidí, kteří nečetli a není to jedna z jejich nejoblíbenějších knih vůbec. Já si připadám, že kdybych ten příběh a jeho postavy neznal prakticky nazpaměť, tak jsem z toho zmatenej jak Harold, když se mu nabídne Nadine (taky trestuhodně nerozvedeno). Nadine by neměla bejt takhle radikální (jako byla na konci 4.epizody), ona je spíš oběť a uvnitř to celou dobu dobře ví. Randall Flagg, Richard Fry, Osamělý Chodec, Velký Pěšák, Dlouhán, Robert Franq, Ramsey Forrest, taková a další jsou jeho jména. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slabá, předloze nevěrná adaptace prohazujicí významy některých scén, aby vyhovovaly multikulturní nenáboženské době. Nepřehledně strukturované vyprávění zabíjí vztah k jednotlivým postavám a jejich interakce mohou dávat smysl jen někomu kdo četl předlohu. Ten někdo ale bude znechucený tím jak odbytý úvod je. Nejméně zajímavá pasáž z Boulderu má nejvíce prostoru. Z Popeláka, asi nevýživnější postavy v knize, je jednorozměrná karikatura. Některé postavy jsou zcela zbytečné, protože výstřihli scény které je dělali užitečnými. Poslední díl, jen zabírá místo, věci které se tam dějí ani nejsou v knize. Pár věcí je fajn, ale ve finále jde o velké zklamaní. P.S: Všimněte si, že nikdo ve filmu nenosí roušku ani respirátor. ()

Reklama

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velice kvalitně natočený seriál, který má velkou výhodu. Že dopředu víte, že nehrozí umělé natahování. Ano, byla jsem skeptická. Stejná televize, která sice dokonale začala Pod kupolí, ale ještě dokonaleji i zabila? Čili mi udělalo radost, že tentokrát to "King klan" jistí z více stran. Každý díl byl perfektní. Leč musím uznat, že kdybych nečetla předlohu, tak jsem na začátku trochu zmatená. To je potom lepší podívat se na první tři díly hned za sebou a potom už pohoda. Ano, je to kvůli způsobu vyprávění, který je ze začátku plný flashbacků. Což by jinak asi ani nešlo natočit a já to chápu. Jenom jsem byla zvědavá, jak se s tím tvůrci poperou a musím uznat, že na jedničku. ***** Hned jak začal první díl, mi bylo líto, že seriál nemá úvodní znělku. Poslední dobou se k tomu tvůrci vracejí a já jsem vděčná. Nakonec ale? Tady je na konci dílu a musím říct, že jsem se vždycky koukala až do konce. Vždy hraje jedna pecka lepší než druhá. ***** Možná je nakonec i lepší, že seriál nenatočila kabelovka. Protože v knize jsou scény, jejich už jenom opis mi způsobil pocity nechutenství. Takže jo, byla jsem ráda za proškrtání scén Plecháče, a "loutkového divadla" a tomu, co mu předcházelo ohledně Nadine. Mrzí mě jenom jedna věc a to vážně hodně. Upozadění Nicka na úkor Harolda především, protože to byl právě on, kdo je pro mě hlavní postava a právě on byl pro mě nejdůležitější postava. Všechno jsem to protrpěla právě s ním a když přišel jeho čas, chvíli jsem to rozdýchávala. V téhle adaptaci mi přišel jako "ten v rohu, kterej nemá co říct". A Flagg, kterej se nechoval jako ultimátní padouch (to spíš jenom v první polovině, když jenom v pozadí tahal za nitky), ale jako malej kluk, kterýmu někdo šlápl do báboviček na pískovišti (druhá polovina). ***** Ale když se na to podívám jako na celek, bez znalosti knihy, The Stand byla skvělá jednohubka. A když ohlédnu právě od těch věcí a faktů způsobených přečtením předlohy, které nutí porovnávat, řadím mezi top seriály, které za to skutečně stojí. ***** A těch chvilku pauza a potom devadesátková verze ;) PS: až dočtu Temnou věž, podívám se na devátý díl znovu. ()

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Očekávaní byly ambivalentní, ale nakonec jo - je to tam. Josh Boone je skutečnej fanoušek Kingovo tvorby a je to na výsledku vidět. Naprosto perfektně zfilmovaná nezfilmovatelná předloha, která v některých směrech dost mění formu (struktura vypravování, vizuál většiny postav ad.) ale látka zůstává věrná knize jak jen to jde. Tuna odkazů na kingverse, do nichž spadá i důvod několika změn (viz RF působící víc jako Široplášť než jako šílenec a pekelnej buran s ďábelským úsměvem vystupující v knize - což je propojení, s nimž King při psaní předlohy samozřejmě ještě nepočítal, vzhledem k tomu, že kingverse vybudoval komplexně až s Temnou věží) je pak nádhernou třešničkou na dortu pro znalce Kingovo tvorby. Moc nedokážu určit, jak budou tuhle minisérii vnímat lidi co nic od Kinga nečetli - dovedu si představit zmatek a nezaujetí ale i údiv a uznání. Jako člověk, který The Stand považuje za jedno z Kingovo největších mistrovských děl (a lidi co v tom vidí jen "náboženskou agitku" tímto svým povrchním výrokem akorát potvrzují, o jak komplexní, hluboké a nejednoduché dílo se jedná), jsem nicméně výsostně spokojen. A co se týče techničtějších záležitostí, tak tam si není vůbec na co stěžovat - vypadá to krásně (kamera, efekty), zní to krásně (hudba, songlist, zvuk) a herci jsou naprosto skvělí (ač jsem castingu zezačátku vůbec nevěřil, nakonec jsem uznale pokýval hlavou - i ta Whoopi jako Matka A. prostě byla skvělá, ale naprosto fenomenální byl Owen Teague v roli Harolda). Myslím, že nekonzervativní fanoušci předlohy můžou být spokojení, King také a ostatní nechť zkusí vstoupit do kola Ka a uvidí, zda se začnou točit s ním anebo vypadnou. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

já jsem plus mínus spokojenej.Knížku sem nečetl a původní minisérii sem neviděl,přesto jsem se v tomhle "novém" zpracování nijak neztrácel.Chvílemi to sice dost smrdí zkratkovitostí a je celkem jasné,že více jak pětiset stránková kniha bude jinde (stejně jako jakákoliv jiná kniha vs.filmové/seriálové zpracování),ale finální výsledek mě neurážel a bavil mě,jakkoliv není bez chyb...70% ()

Galerie (22)

Související novinky

Hvězdy přejí Stephenu Kingovi

Hvězdy přejí Stephenu Kingovi

07.06.2014

Post-apokalyptickou hororovou fantasy The Stand (česky Svědectví) se u Warner Bros. snaží zadaptovat pěkných pár let. V minulosti se kolem ní točili David Yates (Harry Potter a Fénixův řád), Ben… (více)

Affleck a Damon: další parádní spolupráce?

Affleck a Damon: další parádní spolupráce?

26.10.2011

Jen předevčírem jsme psali, že Ben Affleck je hlavním kandidátem na režii adaptace postapokalyptického eposu Stephena Kinga The Stand. Teď se náhle vynořil další projekt, který zní jako něco, co by… (více)

Ben Affleck a Kingův konec světa

Ben Affleck a Kingův konec světa

24.10.2011

Příběh o tom, jak se „z mizerného herce stal prvotřídním režisérem“, už nebudeme opakovat. Ben Affleck momentálně natáčí špionážně-rukojemnické drama Argo, ale studio Warner Bros. už má pro něj… (více)

Reklama

Reklama