Jedného dňa zmizne za záhadných okolností dvojica malých chlapcov. Po niekoľkých hodinách boli ich rituálne zavraždené telá objavené v močiari lesa Robina Hooda. Z ohavného činu, ktorý otriasol celou amerikou i svetom, je za pomoci svedectva spomalene mysliaceho teenegera a malého chlapca, obvinená trojica dospievajúcich mladíkov, uctievajúcich samotného Satana. Je to ale dostatočný dôkaz nato, aby boli z tohto skutku uznanými za vinných? (film podľa skutočnej udalosti). Prvá polovica žiadna sláva. Necítil som žiadne mimoriadne emócie, ba dokonca som mal miestami pocit, že sledujem TV film. Napriek hereckému obsadeniu "pravej blondínky" či zopár iných známych hercov, nenadobudol som pocit presvedčenia, že to prežili. Tobôž nie na prvý pohľad "udriemaného" sudcu. Akonáhle sa však v druhej časti snímku začalo rozmotávať klbko intríg, klamstiev a poloprávd, "Devils Knot" rozhodne zvýšil moju pozornosť. Je to ale skôr zásluhou zobrazenia právnickej práce (vypočúvanie podozrivých, svedkov, spochybňovanie dôkazov a pod.) než mimoriadnym napätím či atmosférou. Nepríjemné pocity nespravodlivosti sa dostavili až v samom závere pri odkrývaní faktov z prípadu.(6.6.2014)

Kdo nemá dítě asi nepochopí ten pocit co museli prožívat rodiče chlapců pohřešovaných a následně nalezených a pak celý ten proces kde se viník našel rychle a snadno...kdo chce psa bít tak si vždy hůl najde a tady to je dobrý příklad jak se dá očividná lež respektive nedůslednost vzít jako nezvratitelná pravda a důkaz k obvinění tří chlapců a tím dodat lidem klid.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.(26.2.2015)

Filmový obrázek o skutečné kauze, která nadobro změnila hned několik životů. Byl to tehdy velký případ. Zavraždění tří osmiletých chlapců v hlubokých devadesátých letech ve Spojených státech, kteří měli nohy k rukám svázané za zády vlastními tkaničkami. Viníci? Podle poroty tři dospívající hošani, kteří nosili černé oblečení, poslouchali heavy-metal a říkali, že jsou Satanisté. A to jim sťalo hlavu. První desítky minut jsou mrazivé, i když víme, co nás čeká, úvod je rozhodně (filmově) působivý. Z kriminálního dramatu se ovšem nakonec stane soudní klasika, která je monotónní a řada momentů působí až rušivě. Režisér Atom Egoyan mě už několikrát nepříjemně překvapil, rozuměj nudil (Pravda nebo lež, Pokušení, Sladké zítřky), čímž potvrdil, že ho mnozí naprosto nezaslouženě přeceňují. Tady je to podobné. Colin Firth se drží zpátky, moc se neprojevuje, a ač se snaží, jeho postava není zajímavá, naopak je tak trochu nadbytečná. Za překvapivě krátký provaz nakonec tahá i oplácaná mamina Reese Witherspoon, která po rozdání karet prakticky nemá moc co hrát. Scénář vykresluje i některé další postavy docela ploše, takže jejich osud diváka příliš nezajímá. S ohledem na silné téma je to minimálně škoda!! Přesto je to režisérův (zase tolik jsem jich neviděl) nejlepší dítko, a to je samo o sobě slušná poklona.(1.8.2014)

Egoyanov pokračuje v tradícii svojich uznávaných Svetlých zajtrajškov. V prípade Diablovho uzla je síce omnoho konvenčnejší a priamočiarejší, ale bez jeho filmu by som sa o tomto ťažkom wtf súdnom omyle nikdy nedozvedel a v dobe kauzy som prípad nezaregistroval. Egoyan ale na druú stranu netlačí na pílu, nepodvoľuje sa očakávaným klišé typu napádanie vyšetrovateľov miestnym sfanatizovaným obyvateľstvom, z Diablovho uzla sa nestane inak vydarený Čas zabiť. Možno škoda, že sa v závere nevenuje udalostiam z roku 2011, na druhú stranu tak neriskuje pátos, ktorému sa mu darí celý film vyhýbať. Aj Amíci teda majú svoju kauzu Cervanovú. Škoda nevyužitosti Eliasa Koteasa a Bruce Greenwood aj na ploche pár minút stvárnil ako zaujatý sudca možno najmenej sympatickú postavu svojej kariéry.(12.8.2017)

Myslím, že zrovna tenhle příběh se dal zpracovat o dost lépe, ale na druhou stranu jsem měl po dlouhé době dobrý pocit z Reese Witherspoon, která mi většinou moc nebaví. Colin Firth je výborný jako vždy, ale tenhle film mohl být mnohem chladnější a ještě krutější. I přesto docela dobře ukazuje, jak je spravedlnost ne to, co má být, ale to, co někdo chce.(24.6.2014)

• - Trojica z Memphisu si odsedela vo väzení 18 rokov a 78 dní. (Game90)

• - Film se natáčel v Morow, v Cartersville a v Atlantě v Georgii. (rafix)

• - Hudbu k filmu nahrál Pražský filharmonický orchestr. (BrianStorker)