Priemerne spracovaný krimi thriller o brutálnej vražde troch chlapcov, ktorých vražda nebola nikdy definitívne vyriešená. Prvá polovica bola nudnejšia ako tá druhá, kde na diváka čakalo aspoň pár zvratov a odhalených klamstiev. Najviac tu chýbala tvrdšia dramatizácia a väčší chlad pri niektorých scénkach. Často som mal pocit, že sa tu city diváka až moc šetria.Tiež tej vyšetrovacej a súdnej motanice bolo viac než dosť, niekedy to schádzalo do zbytočnej neprehľadnosti. Len priemer. 60/100(2.9.2015)

Jedného dňa zmizne za záhadných okolností dvojica malých chlapcov. Po niekoľkých hodinách boli ich rituálne zavraždené telá objavené v močiari lesa Robina Hooda. Z ohavného činu, ktorý otriasol celou amerikou i svetom, je za pomoci svedectva spomalene mysliaceho teenegera a malého chlapca, obvinená trojica dospievajúcich mladíkov, uctievajúcich samotného Satana. Je to ale dostatočný dôkaz nato, aby boli z tohto skutku uznanými za vinných? (film podľa skutočnej udalosti). Prvá polovica žiadna sláva. Necítil som žiadne mimoriadne emócie, ba dokonca som mal miestami pocit, že sledujem TV film. Napriek hereckému obsadeniu "pravej blondínky" či zopár iných známych hercov, nenadobudol som pocit presvedčenia, že to prežili. Tobôž nie na prvý pohľad "udriemaného" sudcu. Akonáhle sa však v druhej časti snímku začalo rozmotávať klbko intríg, klamstiev a poloprávd, "Devils Knot" rozhodne zvýšil moju pozornosť. Je to ale skôr zásluhou zobrazenia právnickej práce (vypočúvanie podozrivých, svedkov, spochybňovanie dôkazov a pod.) než mimoriadnym napätím či atmosférou. Nepríjemné pocity nespravodlivosti sa dostavili až v samom závere pri odkrývaní faktov z prípadu.(6.6.2014)

Egoyanov pokračuje v tradícii svojich uznávaných Svetlých zajtrajškov. V prípade Diablovho uzla je síce omnoho konvenčnejší a priamočiarejší, ale bez jeho filmu by som sa o tomto ťažkom wtf súdnom omyle nikdy nedozvedel a v dobe kauzy som prípad nezaregistroval. Egoyan ale na druú stranu netlačí na pílu, nepodvoľuje sa očakávaným klišé typu napádanie vyšetrovateľov miestnym sfanatizovaným obyvateľstvom, z Diablovho uzla sa nestane inak vydarený Čas zabiť. Možno škoda, že sa v závere nevenuje udalostiam z roku 2011, na druhú stranu tak neriskuje pátos, ktorému sa mu darí celý film vyhýbať. Aj Amíci teda majú svoju kauzu Cervanovú. Škoda nevyužitosti Eliasa Koteasa a Bruce Greenwood aj na ploche pár minút stvárnil ako zaujatý sudca možno najmenej sympatickú postavu svojej kariéry.(12.8.2017)

• chelseaman22

VOTUM: Jakmile máte skvělé obsazení se slibnou zápletkou a zároveň čekáte téměř kvartál na anglické titulky, tak vás fakt, že to vlastně nemá kloudný konec dosti raní! Po úvodní hodině jsem vystřízlivěl a přestal doufat. Místo napětí jsem dostal soudní síň a Colina Firtha, jehož roli jsem prakticky nepochopil. Reese věčně jen řvala a mně se věru brzy začalo stýskat po tom špuntovi chrchlajícím Elvisovo hity. Inu takhle zabitý konec jsem ještě neviděl - jen podtrhl zbytečnost lopotění se s něčím, co se mělo tvářit jako pseudo zajímavé (dokonce horší, nežli Zmizení). 30%(26.6.2014)

Bylo, debilo. V zemi zvané Memphiss, kolébce to demokracie se stala neplecha veliká. Kdosi tři kloučky nezletilé nepěkným způsobem ze světa sprovodil. Ochránci pořádku ovšem viníky, satanistické to zrůdy, briskně odhalili a díky justičnímu postupu osvědčenému v Salemu i odsoudili. Vždyť každý (i retardovaný) obyvatel planety Memphiss ví, že vraždy veškeré mají na svědomí intoxikovaní nezletilci se zálibou v hudbě hlučné (je to hnus, po Slayer se nám poblil pes). Chodí v černém a mají oděvy s nápisy děsivými. Upálit! Nemajíc sdostatek dřeva pro upálení, rozhodl místní tribunál, že očkování proti životu a podobné tresty budou postačující odplatou...Zazvonil zvonec, a satanu díky nebyl konec. https://www.youtube.com/watch?v=7lxvos06PDE(29.8.2018)