Neveselé vyprávění, z něhož je předem vyloučen happy end, neboť vychází z reálných událostí. V rámci svých možností (a svého úhlu pohledu) se snaží co možná nejlépe popsat všechno, co souviselo - nebo co MOHLO souviset se smrtí tří malých chlapců. Nemusí mít nutně pravdu - ne ve všem, neboť pravda zůstala skrytá pod silnou vrstvou vědomé i nevědomé manipulace na straně jedné i trestuhodné liknavosti a nedbalosti na straně druhé ... obětovaná víceméně vykonstruovanému procesu. Procesu, který nese všechny známky neblaze proslulých honů na čarodějnice, pro něž by v civilizované společnosti už dávno nemělo být místo. Jenomže určitá schémata lidského úsudku jsou, zdá se, neměnná - fungují bez ohledu na místo a čas ... a záleží jenom na okolnostech, zda naleznou vhodnou oběť. Ten příběh má ohromný potenciál - zvolil náležitý způsob prezentace, provedl vhodný výběr představitelů jednotlivých postav a ponechal jim adekvátní prostor ... až na jednu jedinou výjimku: Jak přitom mohl zapomenout na NI ... na děvčátko, které ztratilo bratra ?!? Jakoby téměř neexistovalo, jakoby jeho žal nestál za to, aby se jím filmaři zabývali ... jakoby nestál za to, aby se jím KDOKOLI zabýval ... včetně jeho matky, pohroužené do vlastní bolesti. Nechápu to ... protože tenhle zdánlivě podružný detail jednoznačně shazuje upřímné snažení všech zúčastněných ... 3,5*(7.9.2018)

Rád bych dal lepší hodnocení, ale na úkor námětu mě dost zklamal způsob vyprávění filmu. Tam, kde má šokovat, ani nenaznačí a když dojde k soudním scénám, chce se Vám spát. Po filmu jsem se nemohl zbavit dojmu, že ač se jedná o velice zajímavé téma, a respektuji to, proč to režisér natočil tak, jak to natočil, pořád mně přijde, že podobné téma si zasloužilo lepší atmosféru, větší temnotu a trošku brutálnější obsah. Ne na úkor námětu, jako spíš na úkor oné atmosféry, která zde prakticky neexistovala. Jediné, co mi po filmu zbylo byl zájem se o tomto případě dozvědět něco více. Film ale v podstatě řekl všechno. Působil objektivně, vyšetřování (které ve filmu vlastně ani neexistuje tak, jak ve filmech obecně známe a přijímáme) vyprávěl s chirurgickou přesností. A když byl prostor pro spekulace, tak vlastně ani neváhal. O to absurdnější je, že jej v USA odložili jako nevyřešený.(31.8.2018)

Velice silný skutečný příběh. Od začátku až do konce si to drží své tempo a nesnaží se to hrát na nějaký strhující thriller, což je dobře. Vše je potom velmi dobře uvěřitelné. Herecké výkony jsou velmi kvalitní a hudba je parádní. Hltáte každou novou informaci v případu a čekáte, jak se to vyvrbí, a když vám na konci řeknou, jak vše "dopadlo", tak zůstanete sedět s lehce pootevřenou pusou. Skvělý kousek, že kterého jde strach.(18.4.2015)

• Lenulinka

Reese byla skvělá, ale to je tak vše. Kromě námětu mě nic neupoutalo. Bylo to nezáživné, nudné, zvláštní, podané "tak nějak neurčitě", ale přitom zřejmě. Na druhou stranu jsem se s případem seznámila až díky filmu a četla jsem rozsáhlé články na toto téma. Dle mého názoru byla opravdu ignorována důležitá fakta, a ztracené důkazy jsou také zvláštní. Nicméně tento případ zůstane asi mezi těmi bohužel nevyřešenými.(12.6.2014)

Priemerne spracovaný krimi thriller o brutálnej vražde troch chlapcov, ktorých vražda nebola nikdy definitívne vyriešená. Prvá polovica bola nudnejšia ako tá druhá, kde na diváka čakalo aspoň pár zvratov a odhalených klamstiev. Najviac tu chýbala tvrdšia dramatizácia a väčší chlad pri niektorých scénkach. Často som mal pocit, že sa tu city diváka až moc šetria.Tiež tej vyšetrovacej a súdnej motanice bolo viac než dosť, niekedy to schádzalo do zbytočnej neprehľadnosti. Len priemer. 60/100(2.9.2015)

• - V případu tzv. Trojky ze Západního Memphisu se na obranu odsouzených postavil i herec Johnny Depp. (nicolcat)

• - Případ dostala na veřejnost televize HBO, která chtěla v roce 1994 natočit o domnělých vrazích dokument. Během filmování se ale ukázalo, že důkazy příliš nesedí, a tak dramaturgové scénář filmu změnili. Okamžitě se zvedla za podpory zmíněných celebrit vlna podpory. (nicolcat)

• - Všichni tři odsouzení teenageři se museli po propuštění naučit žít mimo vězeňské zdi. "Celou noc jsem byl vzhůru. Snažil jsem se zjistit, jak funguje iPhone," řekl Echols agentuře AP. "Nejdřív mi tam vyskočilo něco o soudci Davidu Laserovi. Pak hned nějaké sprosťárny. Musím se to naučit," smál se v lobby luxusního hotelu, kde oslavoval s rodinou a lidmi, kteří ho celou dobu podporovali. (nicolcat)