poster

Most - Série 1 (série)

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Švédsko / Dánsko / Německo, 2011, 9 h 31 min (Minutáž: 57–58 min)

Hrají:

Sofia Helin, Kim Bodnia, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Emil Birk Hartmann, Rafael Pettersson, Anette Lindbäck, Said Legue, Kristina Brändén Whitaker, Sarah Boberg, Christian Hillborg, Magnus Krepper, Kristian Lima de Faria, Maria Sundbom, Magnus Schmitz, Ellen Hillingsø, Yaba Holst, Jörgen Thorsson, Anton Frost Barlach, Freja Frost Barlach, Lars Simonsen, Julie Carlsen, Tove Wiréen, Fanny Ketter, Carl Martin Norén, Ole Boisen, Sofie Stougaard, Elliot Metzdorff, Henning Valin, Dietrich Hollinderbäumer, Iggy Malmborg, Morten Hauch-Fausbøll, Gabriel Flores Jair, Mia Blihagen, Miodrag Stojanovic, Morten Suurballe, Pia Örjansdotter, Claes Elfsberg, Nina Gyllensköld, Rasmus Haxen, Dulfi Al-Jabouri, Sadi Tekelioglu, Hadi Ka-Koush, Maja Herrström, Josefin Iziamo, Fredrik Gunnarsson, Tuvalisa Rangström, Milo Randowo, Melvin Krajnc Randowo, Sten Erici, Peter Secher Schmidt, Kim Sønderholm, Sita Verma, Josef Harringer, Linda Ritzén, Maj-Britt Mathiesen, Nils Peder Holm, Nicolaj Kopernikus, Lennart R. Svensson, Lea Maria Høyer Stensnæs, Toke Græsborg, Mats Eklund, Rasmus Hammerich, Sune Svanekier, Zeev Sevik Perl, Thomas Chaanhing, Helle Jensen, Jens Bo Jørgensen, Malin Levanon, Rasmus Troedsson, Lotten Roos, Christian Fiedler, Raymond Nederström, Janne Lindqvist, Stig Engström, Henrik Petersen, John Martinus, Joen Højerslev, Frederik Nilsson, Tony Lundgren, Peder Holm Johansen, Ellen Nyman, Veronica Sinclair, Clas Göran Söllgård, Kenneth M. Christensen, Bo Christer Hjelte, Jimmy Lindström, Nanna Nore, Patrik Karlson, Emilie Strandberg, Lars Erik Jansson, Kevin Dahlskog, Hanna Johansson, Dimitris Papadopoulos, Melinda Persson, Ella Södergren, Elisabeth Falk, Troels Munk, Malin Morgan, Christina Schollin, Malou Reymann, Pernille Albæk Andersen, Emil Ahlqvist, Lars Pihl, Claus Damgaard, Jakob Worm, Nynne Bojsen, Mikkel Trier Rygård, Nima Nabipour, Signe Mathilde Sørensen, Vibeke Ankjær, Birgit Thøt Jensen, Märta Lundin, Rita Angela, Mads Rømer Brolin-Tani, Kenneth Carmohn, Jimmy Sjökvist

Producenti:

Anders Landström

Scénografie:

Olle Remaeus
(další profese)

Komentáře uživatelů k sérii (33)

 • choze
  ****

  Kvalitní severská krimi. Vyblitý vizuál mě dost štval, ale děj a postavy byly dobré (Saga zábavná, Martin velký sympoš) a líbilo se mi, jak vrah nastavoval zrcadlo nejen jednotlivcům jako v Saw, ale celé společnosti. A speciálně jsem si užil to zhasínání mostu na začátku každého dílu.(29.6.2018)

 • nascendi
  *****

  Po tom, ako som zhliadol všetky tri série, pričom niektoré aj opakovane, môže bez výčitiek svedomia dať plný počet hviezdičiek iba prvej sérii. Nie snáď preto, že by bola dokonalá, bezchybná, ale preto, že ma ako diváka, nesledujúceho seriály ohromila a nič na mojom prvotnom dojme nezmenilo ani objavenie niektorých nelogickostí a hluchých miest.(22.5.2016)

 • Padme_Anakin
  *****

  "Sága Norénová, policie Malmö." Tahle zvláštní, komplikovaná a jistým způsobem okouzlující osůbka má pro mě přímo magickou přitažlivost. Přikovala mě k obrazovce a nepustila, nedovolila mi odejít, jíst, pít, nic z toho, co běžně u seriálů, kterým se obvykle vyhýbám, dělám. Sága mě fascinuje a baví. Její převlékání triček, pracovní nasazení, logické úvahy, odzbrojující upřímnost a v emočně vyhrocených situacích naprosto zmatený výraz v očích miluju. Luxusní záležitost, skvěle natočená, výborně zahraná a hudební podmaz bezchybný.(21.9.2018)

 • easaque
  *****

  5* po zkouknutí třetí a zatím poslední série můžu bez pochyb ohodnotit 5 hvězdičkami tento severský kriminální seriál. Výběr hlavních i vedlejších postav je výborný a jejich charaktery jsou důkladně vystiženy. Napětí se dá krájet a nedočkavě jsem se vždy těšil na další díl. K tomu všemu děj osvěžuje správná dávka "humoru", který vyplývá především z chování asociální Sagy. První série byla nečekané překvapení a další pokračování na ni navazuje velmi slušně. I když jsem měl párkrát námitky k logice chování postav v ději, tak si všechny série zaslouží plný počet hvězd. Doufám, že se ve 4. sérii už konečně objeví Martin ;-) ... a neobjevil, ale i tak to bylo napínavé do posledního konce. Pokud 4. sérii můžu brát podle všech indicií za konečnou, tak můžu ji označit za hezkou tečku za parádní kriminální sérií. Jediné co snad ji můžu vytknout je snad trošku přehnaná míra náhod, ale to jí rád odpustím a dávám za 5*[ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](10.3.2018)

 • kaylin
  ****

  Velmi dobrá série, která dovede zaujmout každého, kdo má rád detektivky. Tahle je severská, tak je i docela drsná, ale především má velmi dobře vystavěné postavy. Oba dva ústřední detektivové jsou prostě dobří, dokonale se k sobě nehodí a dokonale jim to funguje. Jen ten děj mě dovedl ve svém odhalení trochu lehce zklamat. Čekal jsem, že to bude ještě o něco promakanější a překvapivější. I tak ale seriál snadno udrží divákovu pozornost.(13.11.2017)

 • venison
  *****

  Musím přiznat, že se jedná o jeden z nejlepších detektivních seriálů, které jsem za poslední dobu viděla.. Ponurá atmosféra, chladné končiny, zamrzlé vztahy, mrazivé napětí.. Myslím, že velmi věrohodně napsán scénář, kde detektivové jsou schopni zakopnout při nahánění vrahů.. Výrazné (a od prvního okamžiku oblíbené) hlavní postavy - vřelého obtloustého milého Dána, který má srdce na dlani a rád se rozmnožuje, musí mít rád každý.. A jeho ledový silně asociální protipól krásné Švédky, která myslí i jedná jako Sheldon v sukni, bude diváka fascinovat.. Velmi lidské, křehké, výstižné, syrové, brutální, tmavé - všechna tato přídavná jména seriál vystihují.. Doporučuji všem, kteří žerou thrillery na pokračování ;-) S01: Příjemné překvápko od prvního okamžiku *****(15.2.2017)

 • viperDavid
  *****

  První série pro mě zatím byla úplně best. Hodně to bylo tou novotou, ale taky strašně zajímavě zahrané a neotřelé i když jde jen o kriminálku. Obě dvě hvězdy k sobě perfektně sedí. Nádhera(7.7.2018)

 • angloumene
  ****

  Most je pro mě trochu rozporuplná detektivka. Na jednu stranu divák najde pár nelogičností (hlavní zabiják dokáže hlídkovat u své oběti 24 hodin denně a navíc není ostatním nijak nápadný a další) na stranu druhou nabízí skvělou, napjatou atmosféru. A co je nejdůležitější jedna z hlavních postav, detektivka Sága, je nejlépe ztvárněný detektiv vůbec. A to za to prostě stojí! :) Celkově to za první sérii vidím na 81 %.(22.2.2016)

 • herr_carter
  *****

  K první sérii tohoto dnes již pomali legendárnímu severskému seriálu asi není co dodat - je to nebroušený diamant ! Seveřané zase ukazují, že točit drsné krimi bez pozlátka jim rozhodně není cizí. Úvodních asi 4-5 epizod rozplétá příběhy několika (jak se zdá) na sobě nezávislých osob a příběhů, které se pak ve finále všechny protknou v dokonalou souhru. Máte rádi tématiku dokonalého zločince? Pak by pro Vás minimálně 1.série Mostu měla být povinností..................moje hodnocení = 9,5 z 10.(4.11.2016)

 • Hanys_
  *****

  Návyková severská krimi (škoda že se tenhle tým asi nikdy nechytne knih od Jo Nesba), která boduje hodně silnou detektivní linkou a nakonec i tou šáhlou dvojkou detektivů (ikdyž Saga mi dobrou polovinu série spíš pila krev). Dost zvratů, silný závěr (ikdyž ne úplně originální). Jo takhle nějak má vypadat špička evropské seriálové tvorby.(6.6.2017)

 • Chmur
  *****

  Myslím, že v seriálu je opravdu hodně nelogičností v pátrání a postava Ságy mi, ač ji mám rád, nepřipadá moc uvěřitelná. Výše uvedené nedostatky Most kompenzuje neskutečně silnou mrazivou atmosférou, zajímavým a hodně napínavým příběhem a gradací posledních dílů. Po posledním díle mi rozhodně nebylo dobře na duši. Dostavil se pocit prázdnoty míseny s pocity klaustrofobie a lítosti k jedné původně vedlejší postavě.(27.8.2016)

 • Se7enteen
  *****

  9/10(12.6.2017)

 • crozet
  *****

  Bravurní a precizně zpracované televizní dílo, které vás přišpendlí na gauč a v mezičase na něj budete mimoděk myslet třeba i v práci. Je to důsledkem vysoké úrovně, dosažené ve všech hlavních filmových disciplínách. Podmínkou a nositelem těchto superlativů pak samozřejmě je dialekticky vystavená ústřední dvojice, jejíž proměnlivá kombinace lidskosti a robotismu, obyčejnosti a rarity, emoce a racionality, komunikace a autismu, mužství vs ženství představuje most mezi divákem a tragédií i specifikem sdělovaného obsahu. No a obligátně nemohu nedodat, že i přes příslušnou roli autistky se Sofia Helin opět načas stala mojí platonickou láskou.(26.5.2016)

 • hEROic
  *****

  Byl jsem skeptický, ale zbytečně. Opravdu je to pecka! Postupné okrývání případu se spoustou slepých odboček funguje na jedničku. Hlavní hrdinka je navíc takový Sheldon v ženském provedení, takže síla. Za mě první série 90%.(25.8.2018)

 • Eluin
  ****

  Moc prima, moc dobré, vynikající charaktery. Jedinou vadou na kráse je až přespříliš překombinovaná zápletka.(6.6.2016)

 • markotter
  ****

  Od teď každýho vyšetřovatele budu poměřovat se Sagou Norenovou - a to bude pro ostatní hodně vysoko nasazená laťka. Kvůli Sáze (ale i Martinovi) jsem se na to koukal jako u vytržení a ani mi nevadil překombinovaný děj a mnoho postav, u kterých jsem někdy nepochopil, jaký tam mají smysl. Ale ony měly, jen to za těch 10 dílů člověk prostě zapomněl. Těším se na 2. řadu.(22.11.2016)

 • pekas
  ****

  Saga je živel a Martin hodně rozporuplný. Zahráli to oba moc dobře. Komu nevadí, že do kriminálky dostali i docela slušné vykreslení postav, nebo se mu líbí Dánština se Švédštinou, pošmákne si. Seriál je hodně reálný, žádní superpoldové a supermozky se nekonají. V seriálu se postupem času ukáže docela dost postav, kolem pátého šestého dílu jsem trochu začal pochybovat, zda to nebude moc roztahané. Ale brzy to začalo mít spád a osmý s devátým dílem byly už dost napínavé. Jen desátý díl už mi přišel trochu navíc a pozor spoiler: hodně podobný jednoumu nejmenovanému filmu s Bradem Pittem a Morganem Freemanem. No ke škatulkám zde bych se nebál přidat i Drama. Na plný kotel to není, ale silná čtyřka rozhodně. 80%(28.2.2016)

 • waska
  *****

  Naprosto perfektní seriál ve všech směrech. O hlavních hrdinech netřeba mluvit, Sága je jedinečná !(12.5.2017)

 • haffen
  *****

  Prvá séria 90%. Vážne neviem čo bolo lepšie. Postavy, vyšetrovanie, alebo samotný psychopat. Od ôsmeho dielu to naberá slušné otáčky.(5.5.2016)

 • iz67
  *****

  Jak napsáno o celém seriálu, první série je prostě to nejlepší, co se v krimi dá najít.(26.6.2017)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace