Vskutku velice originální úvod do této mrazivé a věhlasné severské kriminálky... Ehm, vrah se určitě řídil heslem 'Dycky Most!'(1.3.2019)

// Sofia Helin mi teď asi pár dní nedá spát, thats all I can say.(6.1.2018)

Co bychom si bez těch Seveřanů a jejich depresí počali? Most, který přes úžinu Öresund spojuje dánskou metropoli Kodaň se švédským přístavním městem Malmö. A přesně na linii značící hranici mezi oběma státy se jedné noci objeví mrtvá žena. A nebude jedna (brzy pochopíte). Hranice dvou států, dvě oběti, dva vyšetřovatelé. Oba totálně odlišní. Chladná a patologicky racionální Švédka a bodrý a lidský Dán. Výsledkem je žánrový klenot a televizní pojem, který mi dosud unikal. Vrah (zdatný manipulátor) je vždy o krok před policií, nedělá chyby a jsem rád, že mu budu s rozdílnou dvojicí v patách. Vedlejší postavy (kupříkladu sebestředný ambiciózní novinář) jsou rovněž zajímavé.(17.10.2019)

První díl zajímavě rozjíždí jeden z nejlépe hodnocených krimi seriálů poslední doby. Nechám se překvapit, co přijde dále. Zatím musím ocenit hlavně za seversky chladný pojetí :) Jestli si ho další epizody udrží, nemůžů odejít nespokojen.(7.2.2016)

Slušný rozjazd, slušné pedstavenie postáv, perfektne vymyslený hlavolam, kde tak trochu cítiť, že pôjde o niečo veľké a budú v tom zapletené nejaké veľké zvery. Striedame viacero dejových rovín, pričom nie je jasné, akými spôsobmi sa všetky pretnú. Tie charaktery vyšetrujúcich sú prezentované možno trochu extrémne, ale so Sagou bude asi ešte veľa srandy, keďže žiaden zmysel pre humor nemá. Martinove zdravotné patálie som trochu nepobral, sú aj iné prostriedky na to, aby som nemusel mať ďalšie dieťa...(15.11.2018)