• bart_
  *****

  Asketické stanovisko čerpající z banální otázky 'Jaká je cena lidského života' je zde podána s co nejvíce bezprostřední grácií. Děj stále nabírá na napínavějších obrátkách.(6.3.2019)

 • Anderton
  ****

  Sage to poriadne páli a tak sa aj zápletka s únosom uzavrie po dvoch častiach. Samozrejme bez toho, aby bol dolapený vrah. Inak jeden záber doslovne odkazuje na Se7em a ak sa trochu bližšie pozrieme aj na to, čo vieme o vrahových motiváciách tak aj celá séria. A možno aj preto je seriál tak populárny. Každopádne pribúdajú nové dejové línie, tá policajná o krytí kolegov je trochu klišé, ale snáď sa v celkovej mozaike ukáže ako odôvodnená.(15.11.2018)

 • castor
  ****

  Jakou cenu má lidský život? Dál je ve hře splacení vysokého výkupného čtyřmi realitními magnáty z obou zemí. V opačném případě zařve další bezdomovec. Ten každopádně ovládá morseovku, takže vyšetřovatelé přeci jenom nějaký trumf v rukávu mají. Rozjíždí se další vedlejší linie skrze dívku prchající od matky. Útočiště nachází v bytě podivínského mladíka, který má s aktuálním děním evidentně něco společného. Hlavním tvůrcem seriálu je Švéd Hans Rosenfeldt, který rovněž napsal americkou verzi. V případě té severské sakra dobře věděl, co dělá. Vsadil totiž na správně temnou a nekompromisní atmosféru a solidně napsané postavy. A já už se přeci jenom lépe orientuju.(31.10.2019)

 • Hillock
  ****

  Je to čím dál tím lepší. Po zhlédnutí prvního dílu jsem nečekal, že mě tenhle seriál může chytit za šourek.(1.3.2019)

 • Frajer42
  ****

  Spoilery! Luxusní uzavřené a skvěle vypointované vyústění epizody "Jakou cenu má lidský život?" Naprosto skvěle zde bylo ukázáno smýšlení společnosti v podobě ceny lidského života. Zatímco zaplatit 5 milionů za život bezdomovce se zdá být hodně peněz a nikomu za to nestojí, tak 20 milionů jako posmrtná pomsta nevěrnému manželovi se zdá být skvělou investicí. Kromě toho, že je seriál skvěle napsaný a napínavý jako kšandy prostorově výrazného žrouta, tak nám přináší navíc jakýsi myšlenkový přesah. Ať už se jedná o hru s penězi, nebo o otevření otázky bezdomovců, tedy rozvíření diskuzí o nich (a zajištění potenciální pomoci), pravda dosti nevybíravým způsobem (jejich odstraněním), ale je to jediný způsob, jak si dnes reformátor získá trošku pozornosti. Ani se mi nechce věřit, že to má pod režisérskou taktovkou žena. Moc se mi líbí nová mrazivá linka u ochotného pohostinného samuraje a jsem zvědavý, jak se vším bude souviset. Konečně se hrdinové po skvělém nápadu s morseovkou, seznámili blíže s člověkem, který by mohl mít co do činění s celou severskou taškařicí. Zatím to odnesly jen koule a pochroumané ego.(30.3.2020)