Most - Série 2 (série)

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Švédsko / Dánsko / Německo, 2013, 9 h 34 min

Carl Sundberg

Sofia Helin, Kim Bodnia, Dag Malmberg, Rafael Pettersson, Lars Simonsen, Puk Scharbau, Sarah Boberg, Freja Frost Barlach, Anton Frost Barlach, Elliot Metzdorff, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström, Klas Karterud, Vickie Bak Laursen, Julia Ragnarsson, Johan Hedenberg, Lotte Andersen, Tova Magnusson, Sven Ahlström, Peter Christoffersen, Eva Melander, Håkan Bengtsson, Klaus Tange, Ole Ernst, Karin Bertling, Marijana Janković, Kaya Brüel, Daniel Adolfsson, Alexander Öhrstrand, Andreas Ahlm, Simon Åhlander, Fredrik Hiller, Danica Curcic, Ronja Svedmark, Stephanie León, Jakob Oftebro, Maria La Cour, Justus Ragnarsson, Linda Elvira, Anna-Sara Kennedy, André Andersson, Nike Nylander, Isak Moritz, Michael Moritzen, Julie Wright, Siw Erixon, Mats Blomgren, Magnus Bruun, Eva Westerling, Lotte Munk, Özlem Saglanmak, Camilla Bendix, Dar Salim, Morten Lützhøft, Claes Bang, Eva Fritjofson, Maria Winther Nørgaard, Lene Axelsen, Sven Strömersten-Holm, Waheid Mahmoud, Nick Lorentzen, Ditte Lill Mortensen, Søren Rytter, Tine Götzsche, Anders Holmberg, Olle Palm, Caspar Phillipson, Adam Brix, Claes Elfsberg, Anne Hauger, Christoffer Svane, Robert Follin, Mikhail Belinson, Niels Anders Thorn, Kenneth Milldoff

Komentáře uživatelů k sérii (28)

Druhá séria umne využila úspech prvej a vytvorila tak dva bezproblémovo spojiteľné celky. U jednotlivých sérií Mostu, ako aj u filmov typu Sedem mám problém, keď si predstavujem koľko času, plánovania, príprav a realizácie si také komplikované zločiny vyžadujú a či je vôbec v ľudských silách to zvládnuť. U druhej série už tento problém bol zreteľnejší,ale Sofia Helin s Kimom Bodniom väčšinu prekryli svojimi kvalitnými hereckými kreáciami.(22.5.2016)

I ve druhé řadě se Sága s Martinem skvěle doplňují. Autoři dokáží znovu stupňovat napětí. Pernilino zadržení delegátky na toaletě je jedna z nejpůsobivějších scén...(21.9.2016)

Ač se celou dobu zdá, že druhá série za předchozí trochu pokulhává, poslední díl přesvědcí o tom, že tomu tak rozhodně není. Ještě u předchozího dílu se zdálo, že hlavní záporák z první série nemá vetší význam pro hlavní děj, že ústřední linka tolik nepřekvapí, ale opak je pravdou. Poslední díl mě hodně a hodně překvapil, zhola jsem nečekal takový konec (z části otevřený). Asi to ovšem bude bohužel bez jedné z ústředních postav. Za hlavní klad dávám skvěle fungující chemii mezi Sagou a Martinem, zvraty ve vyšetřování a to že se nešetří úmrtími postav (někdy možná až moc) ve stylu GOT (i těch nevedlejších). Hlavním pílířem je pro mě však porád Saga, ta je pořád sama sebou v tom zlém slova smyslu - budete jí pořád milovat za to jak je jiná, chladná, odměřená, přímá a nejde jí být dobrou partnerkou ve vztahu a nakonec ani... 84% a veliká natěšenost na 3. sérii.(10.2.2016)

Líbilo se mi, jak tvůrci přišli s trochu jiným přístupem a seznámili nás s prvotními pachateli hned na začátku... Helin a Bodnia hrají v této sezóně snad ještě lépe než v té první a ačkoliv se mi zápletka první série asi líbila víc, finále je nakonec možná velkolepější... Co dodat - jestli jste ještě tuto sérii neviděli, rychle to běžte napravit...(7.4.2016)

-5* po zkouknutí třetí a zatím poslední série můžu bez pochyb ohodnotit 5 hvězdičkami tento severský kriminální seriál. Výběr hlavních i vedlejších postav je výborný a jejich charaktery jsou důkladně vystiženy. Napětí se dá krájet a nedočkavě jsem se vždy těšil na další díl. K tomu všemu děj osvěžuje správná dávka "humoru", který vyplývá především z chování asociální Sagy. První série byla nečekané překvapení a další pokračování na ni navazuje velmi slušně. I když jsem měl párkrát námitky k logice chování postav v ději, tak si všechny série zaslouží plný počet hvězd. Doufám, že se ve 4. sérii už konečně objeví Martin ;-) ... a neobjevil, ale i tak to bylo napínavé do posledního konce. Pokud 4. sérii můžu brát podle všech indicií za konečnou, tak můžu ji označit za hezkou tečku za parádní kriminální sérií. Jediné co snad ji můžu vytknout je snad trošku přehnaná míra náhod, ale to jí rád odpustím a dávám za 5*[ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](10.3.2018)

Druhá série mi přišla o něco lepší v tom smyslu, že už člověk postavy zná a že je docela zvědavý na to, jak se bude jejich osud dál vyvíjet. A popravdě i celkový příběh je docela dobrý a odhalení toho, kdo za všechno může, se mi líbilo něco více než u první série. Nutno ale říct, že už se mi nelíbí to, kam se dostalo finále, i když musím uznat, že to je docela pořádná rána. Skoro škoda, že seriál ještě dál pokračuje.(14.11.2017)

Nejvyšší bodování si s přehledem udržela i druhá řada, co jiného totiž udělit dalším deseti dílům, kde se nenašla ani jedna nudná minuta!!(6.7.2016)

Musím přiznat, že se jedná o jeden z nejlepších detektivních seriálů, které jsem za poslední dobu viděla.. Ponurá atmosféra, chladné končiny, zamrzlé vztahy, mrazivé napětí.. Myslím, že velmi věrohodně napsán scénář, kde detektivové jsou schopni zakopnout při nahánění vrahů.. Výrazné (a od prvního okamžiku oblíbené) hlavní postavy - vřelého obtloustého milého Dána, který má srdce na dlani a rád se rozmnožuje, musí mít rád každý.. A jeho ledový silně asociální protipól krásné Švédky, která myslí i jedná jako Sheldon v sukni, bude diváka fascinovat.. Velmi lidské, křehké, výstižné, syrové, brutální, tmavé - všechna tato přídavná jména seriál vystihují.. Doporučuji všem, kteří žerou thrillery na pokračování ;-) S02: Tempo nepolevuje a stále baví *****(15.2.2017)

Detektivní příběh druhé série je výrazně propracovanější a preciznější, než děj série první. Žádné velké nelogičnosti se neobjevují, dokonce diváka překvapí pár zajímavých zvratů a nečekaných vyvrcholení. Na druhou stranu Martinova linka začíná být dost otravná, Sága ztrácí své kouzlo a spolu s divákem se příběhem spíš jenom tak plácá. Celkově tuto sérii hodnotím jako relativně slabší, přeci jen tam takového toho konverzačního balastu bylo trochu moc. V třetí sérii snad vypilují jak příběh, tak charaktery hlavních postav. Celkově to za druhou sérii vidím na 74 %.(22.2.2016)

Určitě slabší než S1. Vztah Martina a Sagy je už dost podivný, hlavně jejich osobní život mi docela lezl na nervy. Detektivní linka je opět promakaná, nicméně trpí posledním dílem, který asi měl šokovat, ale je prostě nadbytečný.(12.6.2017)

Opět sledujeme to zvláštní propojení a spolupráci dvou naprosto rozdílných detektivních přístupů a povah, Ságy a Martina. Byť se už nejedná o takovou ryzí dokonalost, jako tomu bylo u první série, stále můžeme sledovat ojedinělé krimi, které Vás přinutí pouštět si další a další a další díl..pro mě jen škoda, že ne zcela svou vinou v závěru této série a do 3. vydání vypadá role pro mne takřka nepostradatelného svérázného detektiva Martina...............moje hodnocení = 8 z 10.(4.11.2016)

7/-0(12.6.2017)

Vysoká kvalita. Snad jen, že další a další vrstvení a proplétání postav a pohnutek ztěžuje celkový přehled. Sága vynikající.(27.7.2016)

Po první sérii roste můj obdiv příběhové výstavby daného případu, nad podmanivostí fragmentů scénáře pak vyloženě žasnu (viz hned zkraje: troskotající loď - hora mrtvé a neřízené oceli, která se blíží k Mostu, v podpalubí 7 spoutaných lidí na pokraji agónie, nicméně ke stopovému kontaktu s vyšetřovateli ještě stihne dojít..). Pro "námořnost" této série též vystupuje skvělá práce mistra zvuku. Jinak škoda slabého dirigentského výkonu při nahrávání hudby v této sérii, který je dobře patrný v dané interpretaci jinak jednotného (a jednoduše parádního) soundtracku. Jo a ještě jeden vrtoch aktuára Roubínka: bytost Mete s bonusem svého dabingu ...Ježiši Kriste! CO JE TOHLE ZA ČLOVĚKA?(25.5.2016)

Skutečně velkolepé finále...(7.7.2016)

Minimálně stejně dobré jako 1. řada. Dokonce mi připadalo, že je zápletka kompaktnější a že se mi líp sleduje děj. Jen mi připadlo, že se na závěr nevyřešilo vše a některé otázky zůstaly nezodpovězeny.(5.12.2016)

Druhá serie pojednává o pátrání po skupině, která má na svědomí sedm mrtvých na lodi, která najela na mělčinu těsně před mostem - ano TÍM mostem. Postupem času začíná mrtvých, které má na svědomí tato skupina přibývat. Tato série je co do rozsáhlosti ještě mnohem širší, charakterů jsou zde desítky a samozřejmě, jak jinak, se jejich životy nějak dotýkají v rámci tohoto vyšetřování. Kulminovalo to opět moc pěkně, ale za závěr série by zasloužili scénáristi dvojnásobnou facku, nebudu spojlerovat, ale myslím, že kdo viděl, souhlasil by se mnou. Herecky je to opět vynikající, hodně rozmýšlím o zvýšení na pět hvězd. Ale jo, celkově hodnotím s odstupem za 88%.(28.2.2016)

Druhá řada je stejně dobrá jako ta první. Perfektně zamotaný příběh, který graduje velkým a emotivním finále. Martin a Sága se skvěle doplňují a táhnou už tak výjimečný seriál. Bravo(21.7.2017)

Podle mého nejlepší krimi seriál . Go Saga, go! A druhá série je stále výborná.(10.7.2016)

Saga se stala mou nejoblíbenější detektivní postavou - její autismus je ukázán se všemi klady, které může mít a její přímost je důsledná do posledního dechu. Sága se velmi snaží naučit se to, co jí nebylo dáno do vínku - empatii, mezilidské citové komunikaci, vhodnosti uplatňovat pravdu bez ohledu na okolnosti a nejde jí to, ani nemůže. Ale pozor, není to člověk bez citu, naopak! Její opravdovost si musíte zamilovat, její logiku a efektivnost pak obdivovat. Postava Sagy je hold lidské odlišnosti.(17.4.2016)

<< předchozí 1 2