"Bez kyslíka by ľudia vymreli do štyroch dní. To ale neznamená, že ho mám rada."(30.7.2018)

Nový prípad, starí známi. A ten prípad je, minimálne na prvý pohľad, absolútne odlišný od toho minulého a záverečná scéna nám ukáže, že by mal byť taktiež poriadne zamotaný a motivácie páchateľov sa zdajú byť zatiaľ absolútne nepochopiteľné, čo je rozhodne veľké plus. Len sa obávam, že spätosť Martina s minulosťou môže byť tak trochu nadbytočná, očakával som, že Jens je mŕtvy a budeme mať od neho svätý pokoj. Nebudeme.(17.11.2018)

Spoilery! Opět převážně seznamovací díl. Přeci jen jsme svědky menšího časového skoku. Většina stopáže je věnována seznámení diváků s novinkami v osobních životech dvou hlavních vyšetřovatelů, což je to, co mě z celého seriálu zajímá nejméně. Martin nám vlivem lehce traumatické události prošedivěl a opět řeší píčoviny v manželství. Saga vším prošla bez jediné výrazné změny a snad jen ten asperger se jí lehce prohloubil. Zápletka této série vypadala zprvu velmi slabě, ale konec nastínil velmi příjemný zvrat s plicním morem a celkem jsem se s výběrem seriálu nechtíc trefil tématem do státy organizovaného zločinu, který se děje tam venku. Tudíž jsem rozhodně v očekávání, jako cigánka před osmým dítětem, co nám přivanou následující díly. Lepší 3 kousky.(7.4.2020)

Jako bychom Martina a Sagu vůbec neopustili. Přitom je to třináct měsíců od tragických událostí z konce první série. Jemu přibyly šediny, jí zůstalo velmi přímé jednání, ač tedy občas položí i nějakou osobnější otázku. A dokonce s někým (pár dní) bydlí. „Náš“ most spojující dánské hlavní město Kodaň se švédským přístavním městem Malmö je opět v centru dění, narazí do něj totiž námořní loď. Bez posádky, se spoutanými lidmi v nákladovém prostoru. Švédy i Dány. A s podlomeným zdravím. Vyšetřování se ujme Saga, jelikož ale případ zasahuje do pravomocí sousedního státu, opět se schází s Martinem, kterého stále sžírají démoni minulosti. A soudě podle množství postav a nových událostí, bude to opět solidně zamotané a napínavé.(11.11.2019)

• Hillock

Přímočará autistická Saga a prošedivělý tatík Martin opět v akci.(5.3.2019)