Námořní loď se dostane mimo bezpečné vody a narazí do öresundského mostu. Když námořní police vstoupí na její palubu, nenajde ani stopy po posádce, ale v nákladovém prostoru objeví spoutané tři švédské a dva dánské občany. Vyšetřování se ujme Saga Norénová z kriminálky ve švédském přístavním městě Malmö. Případ zasahující do pravomocí švédské i dánské policie je pro ni příležitostí se po letech znovu vidět s dánským kriminalistou Martin Rohdem, který se stále pokouší vyrovnat se s vraždou svého syna. Saga požádá, jestli by společně mohli vyšetřovat nový případ, čehož se Martin chopí jako příležitosti, jak se svým démonům postavit čelem. (Česká televize)

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jako bychom Martina a Sagu vůbec neopustili. Přitom je to třináct měsíců od tragických událostí z konce první série. Jemu přibyly šediny, jí zůstalo velmi přímé jednání, ač tedy občas položí i nějakou osobnější otázku. A dokonce s někým (pár dní) bydlí. „Náš“ most spojující dánské hlavní město Kodaň se švédským přístavním městem Malmö je opět v centru dění, narazí do něj totiž námořní loď. Bez posádky, se spoutanými lidmi v nákladovém prostoru. Švédy i Dány. A s podlomeným zdravím. Vyšetřování se ujme Saga, jelikož ale případ zasahuje do pravomocí sousedního státu, opět se schází s Martinem, kterého stále sžírají démoni minulosti. A soudě podle množství postav a nových událostí, bude to opět solidně zamotané a napínavé. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nový prípad, starí známi. A ten prípad je, minimálne na prvý pohľad, absolútne odlišný od toho minulého a záverečná scéna nám ukáže, že by mal byť taktiež poriadne zamotaný a motivácie páchateľov sa zdajú byť zatiaľ absolútne nepochopiteľné, čo je rozhodne veľké plus. Len sa obávam, že spätosť Martina s minulosťou môže byť tak trochu nadbytočná, očakával som, že Jens je mŕtvy a budeme mať od neho svätý pokoj. Nebudeme. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! Opět převážně seznamovací díl. Přeci jen jsme svědky menšího časového skoku. Většina stopáže je věnována seznámení diváků s novinkami v osobních životech dvou hlavních vyšetřovatelů, což je to, co mě z celého seriálu zajímá nejméně. Martin nám vlivem lehce traumatické události prošedivěl a opět řeší píčoviny v manželství. Saga vším prošla bez jediné výrazné změny a snad jen ten asperger se jí lehce prohloubil. Zápletka této série vypadala zprvu velmi slabě, ale konec nastínil velmi příjemný zvrat s plicním morem a celkem jsem se s výběrem seriálu nechtíc trefil tématem do státy organizovaného zločinu, který se děje tam venku. Tudíž jsem rozhodně v očekávání, jako cigánka před osmým dítětem, co nám přivanou následující díly. Lepší 3 kousky. ()