01:07:05(31.7.2018)

Saga je double autistka a konečně jí to někdo natřel. Sice pozdě, ale přece. Její kolega mi mluvil z duše, že společnost asi potřebuje takové policisty bez emocí, v podstatě jako roboty. Jenomže ona je taková i v soukromém životě. Martinova dcerka se jí zeptala, jestli ji má ráda a dočkala se odpovědi, že neví, že ji ještě dostatečně nezná. Taková odpověď malé holce je dostatečně zvláštní. Pravdomluvnost za každou cenu se vždy nevyplácí. Chlapi, když vaše partnerka byla v jináči a přibrala dvacet třicet kilo a zeptala se vás, jestli jí to stále sluší, kdo z vás se odvážil odpovědět: "No, víš, zlato, nerad ti to říkám, ale vypadáš jako velryba, tak snad se po porodu pustíš do cvičení a tu svou tlustou prdel budeš mít opět jako dvě broskve."(10.3.2019)

Vyšetrovateľom to ide a tak aj ďalšiu bunku identifikujú veľmi skoro a zachránia rukojemníčku. O tom, kto ťahá za nitky ale nikto nemá ani páru. Dejová línia so zanedbanou 45-kou získala vďaka poslenému záberu na zaujímavosti a onedlho sa zrejme dozvieme skutočné súvislosti s prípadom. Stále však cítiť, že to najlepšie máme ešte len pred sebou. Saga narazila svojou mechanickosťou nepekne na kolegu, ktorý by rád tímu dokázal, že na to má a už to raz pekne posral a v tomto smere asi ešte nepovedal posledné slovo.(18.11.2018)

Martin ve snaze najít vnitřní klid nadále pokračuje v návštěvách ve vězení s vrahem svého nejstaršího syna. Skutečně mu to pomůže? Vyšetřovací tým má plné práce s dalšími kroky skupiny v černých oblecích a zvířecích maskách. Přeživší útoku z minulého dílu Laura se snaží na místě činu rozpomenout, zatímco její expřítelkyně přichází na osudovou návštěvu do nemocnice. Návštěvu bude mít v hotelu i Saga – stejně nepříjemnou.(14.11.2019)

Tento díl potvrdil, že už jsme s definitivní platností ve starých dobrých kolejích. Jsem rád, že když už musíme trpět časté exkurze hlavních hrdinů do jejich osobních životů, tak se nejedná povětšinou o scénky vatové a bezúčelné, nýbrž s nimi mají autoři vždy další plány. Mé podezření divného manžílka od hanebně sexuálně zanedbávané ženy se prohlubují. Stejně tak ve mne vzbuzuje vydatné podezření i otec od lesbické dcery. Saga konečně pochopila, že kromě dostupného sexu není na partnerským soužitím prakticky nic zajímavého a není nad svůj klid. Kterého se jí ovšem moc nedostalo skrz zatím asi nejpůsobivější cliffhanger dosavadního seriálu. Návštěvy Jense jsou stále působivé a vypadá to, že se odehraje přesně to, co jsem předesílal - tedy, že Jens bude z vězení spoluvyšetřovatelem a bude si dlouho chvíli krátit rozlousknutím zločinů. Slabší 4 fíky.(15.4.2020)