Epizoda 10 (S02E10) (epizoda)

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Švédsko / Dánsko / Německo, 2013, 1 h

 • whack
  ***

  "Kodanský summit o klíme sa skončil. Veľa ministrov životného prostredia zomrelo. Zabili sme ich my. Prečo? Už nemôžeme čakať. Čas sa kráti. Nemôžeme dovoliť, aby sa naši politici stále stretávali bez toho, aby to prinieslo nejaké výsledky. Všetci vieme, že neodvratne smerujeme k ekologickej katastrofe, a tí, ktorí majú moc to zmeniť, nerobia vôbec nič. Žiadna krajina nechce ako prvá začať dodržiavať klimatické záväzky, všetky riešenia sa odkladajú na neurčito. Postarali sme sa o to, aby títo politici zmizli, aby ich nahradili nové tváre, noví ministri. Nezopakujte tie isté chyby. Sledujeme vás."(5.6.2017)

 • MovieMan7
  ***

  Mám být upřímný? Díl pěkně na hovno, až neobyčejné množství dobrých/špatných náhod (Victoria je zrovna na záchodě/Pernille je nakažena 10 sekund před tím, než měla vypadnout). Nebo proč zabil Martin Jense tak primitivně? A proč ho Sága udala, když předtím řekla, že je její jediný kamarád? A také pochybuji, že se dozvíme, kdo zabil Gertrud. Ale abych tady zase nedávál jen mínusy, zápletku to mělo. 51%(14.2.2019)

 • castor
  ****

  Most se právem stal velkým televizním pojmem a žánrovým klenotem. Napětí mezi Sagou a Martinem roste, závěr bude mít po Martinově (dost amatérském a naivním) kroku směrem k Jensovi dalekosáhlé následky na jejich přátelství. Ještě ale musí ochránit účastníky evropského summitu, na kterém má být vypuštěn virus, který začne být infekční, jakmile začne jeho nositel krvácet. Zmutované buňky vytvářejí aerosol. Když se dostane do kontaktu se vzduchem, začne se šířit a je extrémně smrtelný. O čemž se přesvědčí jedna z důležitých postav (pasáž na dámských toaletách silná). Desátý díl rozmáchlý, otázek ale zůstalo docela dost a nemyslím si, že na všechny dostaneme odpověď.(21.11.2019)

 • Deivy
  *****

  Potreboval by som objasniť jednú vec. SPOLIER tejto epizódy, pred koncom zastrelili Oliverovu manželku s tým, že epidémia neprepukla, že zomrela len Viktória + Perille. Nezostalo to tým neobjasnené? Kto ju zastrelil? Kto za tým teda bol? Vlastne to skončilo tým, že musia Oliverovu ženu nájsť a nič. Čiže našli jej telo alebo ako to uzavreli? Toto by ma zaujímalo. Možno mi uchádza nejaká drobnosť. Ďakujem vopred. D.(5.2.2018)

 • Hillock
  ***

  Panenko skákavá, říkám si, jestli mám vůbec začít sledovat třetí řadu, když jsem se v tomto finále dozvěděl, že jedna z hlavních postav přišla úplně o všechno, a přesto ji scénáristé nechali žít, i když se zřejmě v žádné další sérii neobjeví. Tenhle díl mě spíš utvrdil v tom, že je lepší páchat zlo a být spokojený, než být slušňácký a mít v životě hovno.(14.3.2019)