Most - Série 3 (série)

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Švédsko / Dánsko / Německo, 2015, 10 h

Sofia Helin, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Maria Kulle, Dag Malmberg, Sarah-Sofie Boussnina, Nicolas Bro, Katrine Greis-Rosenthal, Olaf Johannessen, Adam Pålsson, Michael Slebsager, Louise Peterhoff, Reuben Sallmander, Rasmus Hammerich, Anna Björk, Ann Petrén, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström, Anton Lundqvist, Sonja Richter, Asbjørn Krogh Nissen, Marall Nasiri, Smilla Bak, Holly Lars Bjarke, Melinda Kinnaman, Joakim Gräns, Lil Terselius, Gunnel Fred, Boris Glibusic, Josephine Højbjerg, Sandra Stojiljkovic, Carl Munk Lægaard, Christopher Læssø, Peter Hald, Henrik Söderlind, Besir Zeciri, Catherine Hansson, Stefan Marling, Ida Engvoll, Björn Granath, Per Lasson, Christine Albeck Børge, Tina Gylling Mortensen, Anders Hove, Vesta Viola Blomberg Book, Kristian Fjord, Bo G. Andersson, Signe Dahlkvist, Anders Blentare, Kirsten Olesen, Magnus Skog, Andras Sunyi, Demis Tzivis, Åsa Widéen, Camilla Marienhof, Petrine Agger, Karen Helene Haugaard, Bodil Lassen, Rushy Rashid Højbjerg, Katja Holm, Christopher Dane, Lado Hadzic, Thomas Magnussen, Malte Frid-Nielsen, Stephanie Nguyen, Gunilla Vestin Wallin, Rebecca Nordén, Klas Karterud, Morten L. Olsen, Sanna Persson Halapi, Fredrik Dolk, Josephine Raahauge, Peter Hallin, Tim Rosell, Harald Leander, Sven Ole Schmidt, Biljana Stojkoska, Karin Lithman, Tom Ahlsell, Michael Brostrup, Anna Azcárate, María Árnadóttir, Henrik Larsen, Robert Reinhold

Anders Landström

Emil Stenberg

Komentáře uživatelů k sérii (42)

Chvíli mi to trvalo, než si zvyknu na nového parťáka. Přeci jen ten první dánský vyšetřovatel byl hodně fajn a zároveň dost zvláštní. U tohoto mi to chvíli trvalo, ale někdy v půlce seriálu přišel zlom a emoce se okamžitě probudily. Vyšetřování vražd je tu ale místy dost nepřehledné. A to i přesto, že jsou řádně rituální a brutální. Dokonce zachází hodně osobně do života Sagy, která v této sérii dostává náklad ze všech stran a nutno dodat, že po psychologické stránce tu herečka Sofia Helin předvádí asi nejnáročnější hereckou postavu v kriminálkách, kterou jsem vůbec kdy viděl. Ke konci jsem nicméně opravdu přemýšlel nad tím, že jsem spíš zklamaný, než potěšený touto sérií. Třeba jsem hledal souvislosti se samotným mostem. Závěrečný díl ale všechno zachránil tím, že se stal nejlepším dílem z celé série a tak u mě i třetí série zakotvila v solidní čtyřhvězdičkové lajně.(29.11.2017)

,,PROČ BYCH MĚL TRPĚT, KDYŽ NETRPÍ TI, CO JSOU ZA TO ZODPOVĚDNÍ?“... /// Celkem dost postav (kam se sere Temnej případ). Samozřejmostí je všudypřítomná severská ponurost, ze který i ti, kteří nikdy nic v knižní podobě nepřelouskali, pochopěj, vo co přicházej. Bron nebude nikdy fenoménem jako třeba Temný případ. V mnoha věcech ho ovšem předčí. Nejen skromností… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu zjistit, jak vypadá severskej rapl. 2.) Spojuje nás most. Mám začít vraždit? 3. Thx za titule „jaCUBE“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(30.8.2016)

Po druhé sérii Mostu, kde vyšetřovatelská dvojice čelila vysoce sofistikovanému spiknutí mezinárodní teroristické organizace, která má celosvětové cíle, se v třetí řadě vrátil seriál ke svým počátkům. Kriminalisté opět stojí tváří v tvář šokující sérii vražd, za kterými stojí makabrózní vyšinutý jedinec, který si vyřizuje účty se světem a všemi, kteří mu domněle či skutečně ublížili. Ten koncept funguje i napotřetí a musím přiznat, že mě samotného překvapuje, jak skvěle seriál šlape. Problémem je překombinovanost a zahlcenost množstvím postav, což je sice jev, který doprovází seriál od počátku, ale právě ve třetí sérii eskaluje. Trošku jsem se ztrácel v tom množství severských jmen. Seriálu pomohla výměna na mužském postu ústřední dvojice. Stejně jako Saga, si i její nový partner nese břímě minulosti a bojuje s vnitřními démony. Ale právě to je kořením, které pomáhá odvádět pozornost od málo pravděpodobných, ba nereálných momentů. Diváka musí fascinovat pachatel, který bez mrknutí oka zvládá roli porodníka, špičkového snipera, svářeče, zápasníka, kutila všeho druhu, umělce i designéra, člověk se potom nemůže divit, proč si severské státy vedou tak úspěšně, když mají mezi sebou takové šikuly. Z reálného života Most určitě není, ale přesto dokáže zachytit spoustu skutečných problémů současného Švédska. Navíc, a to především, seriál prakticky neustále udržuje diváka v napětí a v příhodných chvílích odvádí pozornost jinam. Za sebe bych se nebránil ani čtvrté sérii. Celkový dojem: 90 %.(22.5.2016)

Ve chvíli, kdy Sága stála u železničních kolejí, jsem ani nedýchal... Změna parťáka nevadila, přesto věřím, že tandem S + M se vrátí. Atmosféra je opět tajemná. Napětí je skvěle vystavěné.(21.9.2016)

V tretej sérii mi spočiatku chýbal Kim Bodnia, ale neskôr som bez mučenia musel uznať, že jeho náhradník bol porovnateľne dobrý. Čo mi prekážalo viac, bol odklon Sagy postihnutej Aspergerovým syndrómom, do polohy takmer nervnej, panike prepadajúcej ženy. Už mi prekážalo aj to, že všetky tri série odohrala v rovnakých kožených nohaviciach a kabáte, čím mi pripomenula jedného ošumelo odeného poručíka losangelskej polície. To sú však maličkosti oproti tomu, že desať dielov tretej série poskytlo rozkošatený, množstvom osôb zaľudnený a primerane napínavý príbeh. Tú prekomplikovanosť som so zaťatými zubami znášal a ani neohrozila môj záverečný štvorkový rezultát.(22.5.2016)

Výborný, novej partner se zajímavě vyvine, Saga taky, plus propletenost zločinů a vazeb..., no, nemaj to v tej Skandinávii lehký, ale kulturně, sociologicky, psychologicky atd. je to všechno hodně poučný.(1.12.2016)

Třetí série podle mě ještě o kousek překonává obě série předtím. Nový parťák Sagy mi přijde výrazně lepší.(21.9.2016)

Blondka k sobě dostala nového parťáka, který je chápavý a kdykoliv k dispozici. ッ Thure Lindhardt & Sofia Helin k sobě dokonale pasují. Snad ještě bude nějaké další příště...(27.4.2016)

Stejný problém jako v první sérii, skvělý seriál, ve kterém je první objevení vraha na scéně tak neobratné, že je okamžitě jasné, že je vrahem...(20.2.2016)

Ze začátku jsem nemohl seriálu odpustit, že se zbavilo Martina, který mi přišel jako skvělý kontrast k Saze Norén, ale případ mě dovedl natolik strhnout, že jsem jim tuhle skutečnosti i odpustil. Navíc její nový kolega, Henrik, je natolik zajímavou postavou, že vás docela brzy dokáže strhnout na svou stranu. Děj se nám komplikuje, vztahově to není nudné a prostor pro pokračování rozhodně je. Jsem zvědavý, co bud dál.(16.11.2017)

I potřetí je to trefa do černého. Zase trochu na jinou notu, ale pořád pecka.(3.1.2017)

Myslela jsem si, že bez Kima Bodnii to nebude ono, ale jeho "náhradník" neméně sympatický a charismatický Thure Lindhardt mě přesvědčil o opaku.. Mezi ním a Ságou to funguje a jsem moc ráda, že Sága vždy vyfasuje takového parťáka, který stojí za ní! Mnozí si stěžují na komplikovanost a rozvětvenou dějovou linku seriálu.. Pro mě je to nevýslovný klad! Konečně nějaká novota, která serál odlišuje od již tak okoukaných amerických krimi! Když už totiž konečně začnu konspirovat jedním směrem, zjistím vzápětí, že to byla absolutně slepá slepá ulička a musím začít spolu se Ságou a Henrikem od začátku.. Pro mě, jako naprostého milovníka kriminálek, je nejenom takhle série, ale celý serál, třešničkou na třešničce třešničkového dortu!! PS: Doufám, že rok 2018 mě potěší a přijde 4. řada!(13.9.2016)

Z ponuré, syrové a drsňácké atmosféry seriálu "Most" jsem byla nadšená. Řady S01 a S02 byly naprosto dokonalé. S řadou S03 jsem měla zpočátku problém.. Saga Norén je výtečně napsaná i zahraná postava, ale aby skutečně vynikla její charakteristika, potřebuje kolem sebe také silné hráče.. V prvních pár dílech mi silně chyběl Martina Rohde :-( Naštěstí nová kolegyně dříve skončila, než začala a jen co se nový parťák trošku rozehrál, padl mi k Saze možná ještě lépe.. Zapeklitost a barvitost vražd byla super, ale pointa trošku zklamala.. Už to bylo až moc překombinované.. Jinak vedlejší postavy boží jako vždy.. Správní slizouni :-D(26.5.2017)

Napětí by se dalo krájet, ale místy ho je už trochu moc. Opět je to trochu moc překombinované a trochu moc dějových linek, přičemž tu se Sagy matkou bych klidně zrušila. Její jedinou funkcí je totiž odstavit Sagu mimo. Proč ale tak složitě? Zpočátku mi tady dost chyběl Kim Bodia, protože má strašně sexy hlas:-)). Musím ale přiznat, že jeho náhradník byl zvolen dobře, takže jsem po pár dílech na Kima zapomněla. 70%(24.4.2016)

Třetí série opět nabízí fungující psychologii mezi hlavními postavami, vyšetřování samo je relativně záživné, tentokrát hodně temné (trochu se nabízí srovnání s první sérií True Detectiva). Nový vyšetřovatel se hodně povedl a snad ve všem překonává tak trochu vyhaslého Martina. Naneštěstí mě ale vůbec nebavila linka s matkou Ságy. Koneckonců s tou souvisí i to, že se Sága začne projevovat emocionálně a to mi přijde trochu škoda. Přeci jen první série stála hlavně na její emoční disfunkci. Celkově se ale jedná o sérii, která nabízí řadu fungujících situací a překvapivých zvratů - 77 %.(4.3.2016)

Začíná to mít sestupnou tendenci. Zatímco první byla fakt dobrá (až na ten závěr), druhá byla zbytečně překombinovaná a tahle třetí je zase překombinovaná a navrch přináší mizernou náhradu za Martina Rhodeho.(19.6.2017)

Třetí série je lepší než druhá, srovnatelná s první řadou. Nový parťák Sagy nemá charisma Martina, ale je to tak zajímavá postava, že mi to vůbec nevadilo. I v této sérii je spousta nelogičností a neuvěřitelností, ale příběh a atmosféra to vykompenzují. Naštěstí na rozdíl od některých csfd uživatelů nejsem tak bystrý, abych po prvním setkání s postavou vraha hned věděl o koho se jedná, takže jsem si seriál fakt užil.(9.10.2016)

7/10(12.6.2017)

Myslím, velmi slušně dělané, i když už dost překombinované. Poslední díl tomu ovšem nasadil korunu a snížil hodnocení celé série.(23.5.2016)

Třetí série je perfektní. Saga Norénová (naprosto vynikající Sofia Helin), ve třetí sérii Mostu opět hlavním hybatelem a ústřední postavou. Tato, jak sama říká: ´"mimořádně efektivní" vyšetřovatelka jedná stále jako android (kam se hrabe Sheldon Cooper) a její "totální upřímnost", bez ohledu na situaci a city ostatních, je zajímavým námětem k sebezpytování. Nicméně ,je tu snaha..,. Rozhodně však nemění svůj oděv, ani skvělou barvu Porsche, podtrhující odstín severských krimi, posledních let. Celkově skvělé. ...PS: o to víc, že výborně natočeno dvěma režiséry, kteří toho úspěšného za sebou nemají zrovna moc.(9.6.2016)

<< předchozí 1 2 3