Most (TV seriál)

Die Brücke - Transit in den Tod

Most

The Bridge

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Švédsko / Dánsko / Německo, 2011–2018, 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Sofia Helin, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Kim Bodnia, Puk Scharbau, Thure Lindhardt, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström, Maria Kulle, Julie Carlsen, Emil Birk Hartmann, Anette Lindbäck, William Legue, Kristina Brändén Whitaker, Lotte Munk, Vickie Bak Laursen, Daniel Adolfsson, Elliot Metzdorff, Mikael Birkkjær, Sarah-Sofie Boussnina, Thomas W. Gabrielsson, Sandra Yi Sencindiver, Julia Ragnarsson, Johan Hedenberg, Freja Frost Barlach, Lotte Andersen, Smilla Bak, Holly Lars Bjarke, Anton Frost Barlach, Kristian Lima de Faria, Olaf Johannessen, Christian Hillborg, Magnus Krepper, Rasmus Hammerich, Nicolas Bro, Maria Sundbom, Magnus Schmitz, Tova Magnusson, Adam Pålsson, Reuben Sallmander, Louise Peterhoff, Anna Björk, Ellen Hillingsø, Yaba Holst, Sven Ahlström, Ann Petrén, Sonja Richter, Klas Karterud, Dar Salim, Fredrik Hiller, Danica Curcic, Anton Lundqvist, Gunnel Fred, Melinda Kinnaman, Lil Terselius, Simon Åhlander, Ronja Svedmark, Stephanie León, Jakob Oftebro, Claes Bang, Claes Elfsberg, Ida Engvoll, Björn Granath, Catherine Hansson, Fredrik Gunnarsson, Eva Fritjofson, Victor von Schirach, Jörgen Thorsson, Peter Christoffersen, Marall Nasiri, Sofie Stougaard, Tove Wiréen, Fanny Ketter, Carl Martin Norén, Ole Boisen, Henning Valin, Boris Glibusic, Dietrich Hollinderbäumer, Iggy Malmborg, Morten Hauch-Fausbøll, Mia Blihagen, Miodrag Stojanovic, Morten Suurballe, Pia Örjansdotter, Nina Gyllensköld, Rasmus Haxen, Dulfi Al-Jabouri, Sadi Tekelioglu, Hadi Ka-Koush, Maja Herrström, Josefin Iziamo, Tuvalisa Rangström, Milo Randowo, Melvin Krajnc Randowo, Sten Erici, Peter Secher Schmidt, Kim Sønderholm, Sita Verma, Josef Harringer, Linda Ritzén, Maj-Britt Mathiesen, Nils Peder Holm, Nicolaj Kopernikus, Lennart R. Svensson, Lea Maria Høyer Stensnæs, Toke Græsborg, Mats Eklund, Sune Svanekier, Zeev Sevik Perl, Thomas Chaanhing, Helle Jensen, Jens Bo Jørgensen, Malin Levanon, Rasmus Troedsson, Lotten Roos, Christian Fiedler, Raymond Nederström, Janne Lindqvist, Stig Engström, Henrik Petersen, John Martinus, Joen Højerslev, Frederik Nilsson, Tony Lundgren, Peder Holm Johansen, Ellen Nyman, Veronica Sinclair, Clas Göran Söllgård, Kenneth M. Christensen, Bo Christer Hjelte, Jimmy Lindström, Nanna Nore, Patrik Karlson, Emilie Strandberg, Lars Erik Jansson, Kevin Dahlskog, Hanna Johansson, Dimitris Papadopoulos, Melinda Persson, Ella Södergren, Elisabeth Falk, Troels Munk, Malin Morgan, Christina Schollin, Malou Reymann, Pernille Albæk Andersen, Emil Ahlqvist, Lars Pihl, Claus Damgaard, Jakob Worm, Nynne Bojsen, Mikkel Trier Rygård, Nima Nabipour, Signe Mathilde Sørensen, Vibeke Ankjær, Birgit Thøt Jensen, Märta Lundin, Rita Angela, Eva Melander, Håkan Bengtsson, Klaus Tange, Karin Bertling, Ole Ernst, Marijana Janković, Kaya Brüel, Kirsten Olesen, Petrine Agger, Christopher Dane, Lado Hadzic, Stephanie Nguyen, Sanna Persson Halapi, Harald Leander, Anna Azcárate, Frederik Poulsen, Konstantinos Vlastaras, Ole Dupont, Asbjørn Krogh Nissen, Katrine Greis-Rosenthal, Alexander Öhrstrand, Andreas Ahlm, Maria La Cour, Justus Ragnarsson, Linda Elvira, Anna-Sara Kennedy, André Andersson, Nike Nylander, Isak Moritz, Michael Moritzen, Julie Wright, Siw Erixon, Mats Blomgren, Magnus Bruun, Eva Westerling, Özlem Saglanmak, Michael Slebsager, Camilla Bendix, Morten Lützhøft, Mads Rømer Brolin-Tani, Christopher Læssø, Peter Hald, Henrik Söderlind, Besir Zeciri, Joakim Gräns, Sandra Stojiljkovic, Katja Holm, Vesta Viola Blomberg Book, Carl Munk Lægaard, María Árnadóttir, Henrik Larsen, Robert Reinhold, Anders Blentare, Tom Ahlsell, Michael Brostrup, Karin Lithman, Josephine Højbjerg, Per Lasson, Christine Albeck Børge, Magnus Skog, Andras Sunyi, Demis Tzivis, Kristian Fjord, Morten L. Olsen, Stefan Marling, Malte Frid-Nielsen, Gunilla Vestin Wallin, Bo G. Andersson, Rebecca Nordén, Anders Hove, Signe Dahlkvist, Thomas Magnussen, Rushy Rashid Højbjerg, Carlos E. Campos, Åsa Widéen, Tina Gylling Mortensen, Camilla Marienhof, Karen Helene Haugaard, Bodil Lassen, Josephine Raahauge, Peter Hallin, Tim Rosell, Fredrik Dolk, Sven Ole Schmidt, Biljana Stojkoska, Maria Winther Nørgaard, Lene Axelsen, Sven Strömersten-Holm, Waheid Mahmoud, Nick Lorentzen, Ditte Lill Mortensen, Søren Rytter, Tine Götzsche, Anders Holmberg, Olle Palm, Caspar Phillipson, Adam Brix, David Barrera, Anne Hauger, Christoffer Svane, Kenneth Carmohn, Robert Follin, Mikhail Belinson, Niels Anders Thorn, Regitze Estrup, Anders Mossling, Lars Ranthe, Erik Lönngren, Lisa Linnertorp, Jesper Hyldegaard, Elliott Crosset Hove, Lena Strömdahl, Leonard Terfelt, Michalis Koutsogiannakis, Michael Asmussen, Nicolai Dahl Hamilton, Johannes Bah Kuhnke, Jakob Fahlstedt, Charlotte Fich, Sergej Merkusjev, Patricia Schumann, Fanny Bornedal, Iris Mealor Olsen, Linda Kunze, Alexander Behrang Keshtkar, Anders Nyborg, Kenneth Milldoff, Kola Krauze, Jimmy Sjökvist, Brian Hjulmann, Peter Damm-Ottesen, Tine Gotthelf, Anna Tulestedt, Ina-Miriam Rosenbaum, Amelia Høy, Sara-Marie Maltha, Selma Modéer Wiking, Mogens Holm, Paw Henriksen, Austa Lea Jespersen, Stine Prætorius, Michael Gade Thomsen, Viktor Melnikov, Dorte Højsted, Susanna Santrac

Komentáře uživatele Hillock k tomuto TV seriálu

• Epizoda 1 (S01E01) (epizoda) (2011)

Omylem jsem si stáhl tento seriál. Musím říct, že seveřané neumějí dělat skvělé kriminálky. Dost mě překvapuje vysoké hodnocení. No nic. Ještě dodám, že ta blondýna mi pije krev. Mluví jako nějaká autistka.(1.3.2019)

Tentokrát to bylo o chlup lepší. Pomalu si zvykám na tu autistickou vyšetřovatelku. V tomto díle mě nejvíce iritovala ježibaba, která chtěla srdce dobrovolného dárce orgánů v kómatu pro svého umírajícího starožitného manžela. Kdybych byl na místě otce toho dárce orgánů, tak poté, co by nakráčela do pokoje s tím svým arogantním ksichtem, hnal bych ji koštětem.(1.3.2019)

Je to čím dál tím lepší. Po zhlédnutí prvního dílu jsem nečekal, že mě tenhle seriál může chytit za šourek.(1.3.2019)

Martin je fakt divnej, když dokáže podvést svou sexy manželku a skočit do postele s ježibabou. Nám chlapům udělal ostudu.(3.3.2019)

Mám pocit, že autismus Sagy se zhoršuje.(3.3.2019)

V tomto díle se objevila postava jménem Sebastian Sanstrod. Jakmile promluvil, bylo mi to jasné. Prošedivělý, štíhlý pán. Myslím, že od filmařů nebylo prozíravé, když si mysleli, že diváci jsou hluší a nepoznají stejný hlas vraha a Sebastiana. To už pak není detektivka, když to divákům servírují na zlatém podnose. No, ale třeba se mýlím. Třeba je vrahem někdo jiný. Třeba jen já špatně slyším.(3.3.2019)

Krutopřísné finále.(4.3.2019)

• Epizoda 1 (S02E01) (epizoda) (2013)

Přímočará autistická Saga a prošedivělý tatík Martin opět v akci.(5.3.2019)

• Epizoda 3 (S02E03) (epizoda) (2013)

Ach jo, druhá řada je slabá, slabá, slabá.(10.3.2019)

Saga je double autistka a konečně jí to někdo natřel. Sice pozdě, ale přece. Její kolega mi mluvil z duše, že společnost asi potřebuje takové policisty bez emocí, v podstatě jako roboty. Jenomže ona je taková i v soukromém životě. Martinova dcerka se jí zeptala, jestli ji má ráda a dočkala se odpovědi, že neví, že ji ještě dostatečně nezná. Taková odpověď malé holce je dostatečně zvláštní. Pravdomluvnost za každou cenu se vždy nevyplácí. Chlapi, když vaše partnerka byla v jináči a přibrala dvacet třicet kilo a zeptala se vás, jestli jí to stále sluší, kdo z vás se odvážil odpovědět: "No, víš, zlato, nerad ti to říkám, ale vypadáš jako velryba, tak snad se po porodu pustíš do cvičení a tu svou tlustou prdel budeš mít opět jako dvě broskve."(10.3.2019)

Panenko skákavá, říkám si, jestli mám vůbec začít sledovat třetí řadu, když jsem se v tomto finále dozvěděl, že jedna z hlavních postav přišla úplně o všechno, a přesto ji scénáristé nechali žít, i když se zřejmě v žádné další sérii neobjeví. Tenhle díl mě spíš utvrdil v tom, že je lepší páchat zlo a být spokojený, než být slušňácký a mít v životě hovno.(14.3.2019)

Pominu-li některé až téměř hororové sekvence, tak zatím nejvíce vtipných hlášek. Řeknu vám, že Saga mi svými perlami tak trochu připomínala Terminátora. Jo a ještě něco. Je čím dál tím víc frackovitější. Ještě chvíli bude pokračovat a dožene i mého prcka.(14.3.2019)

To je poprvé, co jsem viděl těhuli s koulema. A má je větší než on.(14.3.2019)

• Epizoda 5 (S04E05) (epizoda) (2018)

Saga je sice dobrá vyšetřovatelka, ale jako lidské individuum není pro společnost žádným přínosem. Zabít nenarozené dítě poté, když ví, že muž, se kterým ho zplodila, ho chce vychovávat, považuji za trestuhodné. Dokonce ani vraždu člověka nepovažuji za tak vážný čin jako to, co Saga provedla. Její uvažování (pokud se to tak dá nazvat) v soukromém životě je na úrovni čtyřletých děcek, a to jim možná křivdím.(30.3.2019)

To je historicky první díl, kdy Saga profesně zklamala, ale lidsky se zachovala výborně.(30.3.2019)

První a zároveň i poslední díl, kdy Saga někomu řekla: "Ahoj". Stal se z ní člověk.(30.3.2019)