Oddělení dálniční policie se má zrušit, protože nemá uspokojivé výsledky. Když policisté objeví zásilku drog, jsou si jisti, že vyřešením případu své oddělení zachrání. To by zde však nesměli být jejich úhlavní nepřátelé - městská policie…  Pět nadšených superpoldů, vždy v pohotovosti, vyráží do prachu rozpálených silnic! Řidiči jsou celí znepokojení, když je uvidí ve zpětném zrcátku. Ohroženi nařízením státní vlády a právě probíhajícím sporem s místními strážci zákona se superpoldové snaží vyhnout zrušení a ženou se přímo do katastrofy. Celá situace se začíná ještě více komplikovat, když je objevena mrtvola a síť překupníků drog. Superpoldové jdou teď akce a chtějí se vypořádat se zločinem, zachránit své místo u policie a být lepší než místní oddělení. Velitel dálniční policie oznamuje svým podřízeným, že hrozí zrušení jejich oddělení. Nemají prý výsledky a hlavním problémem je, že místní policisté jsou na místě činu často dříve než oni a spory o případy mezi nimi přerůstají velmi často v hádky a rvačky. Brzy nato je u dálnice nalezen karavan s mrtvou ženou a zuřivým prasetem uvnitř. Oba týmy se opět dohadují o jurisdikci, ale nakonec se dálniční rozhodnou nechat případ městským. Jejich šéf jim za to hned vynadá, protože právě to jim v boji o udržení jednotky moc nepomůže. Při dálniční kontrole kamionu jsou dva policisté zamčeni řidičem v nákladovém prostoru. Když je jejich kolegové po dvou hodinách vysvobodí, najdou v krabicích sto padesát kilo marihuany. Na všech balících je nálepka šimpanze Johna, postavičky ze známého animovaného seriálu, kterou měla vytetovanou na rameni i mrtvá žena, jejíž případ přenechali městským. Později dálniční hlídka zastaví porsche kvůli překročení rychlosti a ukáže se, že vůz je kradený. Policista Králík si večer zabavené porsche půjčí a jede se v něm projet. Bohužel ho chytí jeho kolega Farva, který ho nemá rád, a zatkne ho. Dálniční policista Foster stále uhání strážníka Ursulu Hansonovou. Nakonec se mu to povede a zapadnou spolu do zabaveného karavanu, který stojí na policejním parkovišti. Při milostných hrátkách se jim podaří rozbít postel a pod ní najdou další balíky s marihuanou. Jejich velitel O´Hagan vrací zpátky do služby suspendovaného Farvu, nikdo z ostatních s ním ale nechce dělat, protože je tak trochu šílený. Při obědě se Farva rozčílí a napadne prodavače, takže ho městští strážníci zatknou. To ještě víc ohrozí jejich jednotku, takže je opět stažen z aktivní služby. Foster s Ursulou se stále tajně scházejí. Ona vymyslí, že by mohli na víkendovou party, kde bude i guvernérka, přivézt všechny nalezené drogy, aby se předvedli před ní i před novináři a guvernérka by je pak nemusela zrušit. Ukradnou proto z parkoviště městské policie zabavený karavan a přivezou ho na party. Objeví se tam právě v okamžiku, kdy guvernérka gratuluje šéfovi městské policie Gradymu k úspěšné drogové akci. Ukáže se, že všechny drogy z karavanu už předtím policisté vyndali a tašky, ve kterých původně byly, v něm nechali prázdné s posměšným vzkazem pro dálniční policii. Foster si myslí, že ho Ursula zradila a řekla o jejich nálezu Gradymu, ale ona to popírá. Ukáže se, že je zradil Farva, kterému Grady nabídl práci výměnou za informace. Ursula jim přislíbí pomoc při pomstě místním policistům... (oficiální text distributora)

Matty

Kdybych měl horší náladu a menší chuť něco psát, sestával by celý komentář z jediného nepěkného slova, jež začíná na "p", obsahuje "č", "v" a končí na "a". Jelikož však od zhlédnutí uplynulo pár hodin a podařilo se mi tudíž vzpomínky na onen traumatizující zážitek částečně potlačit, zkusím své dojmy trochu rozvést. Příběh filmu je urážlivě prostoduchý: partička dopravních poldů debilnějších než kteříkoliv jiní filmoví strážci pořádku, svádí s kolegy od „městské“ souboj o čest a o místo na výsluní. Celé to nejvíc připomíná klání o největšího idiota v uniformě. Není tu žádná, byť jen malilinko sympatická postava, zato hromada dlouhých scén směřujících vždy k pointě, která se nekoná (přesněji koná, ale ani jednou není vtipná). Nevím, někdo se u toho třeba bude bavit, výraz „vtipný“ je dosti relativní, mi to však vtipné nepřipadalo. Během prvních minut jsem si přitom říkal, jak správně ulítlá záležitost by to mohla být. Mám slabost pro blbé komedie (Abdurdistán, Hele vole, kde mám káru?), ale vše má své meze. I nevkus. 10% ()

Malarkey

Okamžitě jsem zpozoroval, nešlo nezpozorovat. Tenhle film je totiž už od pohledu uplně jinej, hrozně jalovej, ale neskutečně vtipnej. Možná zdejším uživatelům nesedne zdejší ujetej humor, ale já se u něj parádně bavil. Superpoldové sice vypadají na film, který byste mohli znát. Název není nijak originální, ale po první scéně určitě zasednete a tuhle šílenou jízdu dokoukáte. Já se kolikrát fakt nestačil divit. A přiznám se, že jsem se ale nejvíce divil tomu, že tu má film pouhých 57 procent. To vysvětluje buď to, že film hodnotí uživatelé, kteří nemají nebo ztratili smysl pro humor nebo lidé, kterým jsou filmy, jež dokáží překvapit, uplně u hajzlu, a hodnotí ho jenom proto, aby měli na co koukat. Jiný vysvětlení v tom nevidím. Mě totiž film překvapil sám od sebe, zničehonic v televizi, což vysvětluje moje hodnocení. Já se u něj prostě bavil, sice jsem jeden z mála, ale na tom nesejde. Alespoň se dokážu pobavit a trošičku si radost ze života užít. ()

Rimsy

Je to blbost? Rozhodně. Leč přesto je to po čertech zábavné, hlavně první půlka, ale celkově mě to neskutečně překvapilo, čekal jsem kravinu a hle - byla to extrémní, ale parádní kravina:) ()

Jara.Cimrman.jr

"Předveď mi, jak velkýho a tvrdýho ho má dálniční policista." Nepokrytě závidím každýmu, kdo si umí svou práci pořádně užít. Patrně proto jsem rychle zatoužil stát se řádným členem bavícího se spolku dopraváků, stresovat s nimi feťáky, zkusit si "Opakovače", zasouložit si s konkurenční kolegyní či jen vytáčet mňoukáním kontrolovaný řidiče. Kdybych nebyl svědkem zbytečnýho pokusu spojit dopravácký fórky chabým dějem, tak bych se bavil maximálně. ()

dobytek

Vůbec nic jsem od toho nečekal a o to větší bylo moje překvapení, když jsem se skoro celou dobu smál. Příběh je sice dost stupidní, ale ten film je spíš takovej slepenec jednotlivejch scének a příběh neni až tak důležitej. Potěšili mě i relativně neznámý a neokoukaný herci. A srovnávat to s Policejní akademí je blbost. Tenhle film je úplně o něčem jinym a hlavně je lepší a vtipnější, než všech 7 dílů (nebo kolik jich vlastně vzniklo) Policejní akademie dohromady. update 15.4. 2007: Nakonec přidávám ještě 1 hvězdičku a dostávám se na maximální hodnocení, protože po všech těch rádoby vtipnejch komediích, co jsem v poslední době měl možnost vidět, je tenhle film jako dar z nebes. A ve chvíli, kdy padnou záverečný titulky, tak to ještě nevypínejte... P.S. Písnička Bubbles - Bidibodi Bidibu je fakt úlet. ()

TheRaven

Poldové. Pocicajtský poldové. Tedy vlastně superpoldové, ale to už vyjde nastejno. Zatraceně poblázněná záležitost. Díky type_b za doporučení. Čtvrtá hvězda ještě nezamítnuta. ()

Hellboy

Teda, ve Spurbury bych bydlet nechtěl...fakt ne. Leda kdybych byl polda:D Přiblblá komedie, ale párkrát sem se zasmál..stačí zahodit mozek dost daleko. ()

freddy

Nemám rád filmy o policajtech. Samozřejmě však i u mne existují výjimky. Takovou výjimkou byla například švédská komedie Policajti nebo právě tento film. Jedná se o zajímavý film, který v sobě skrývá i několik milých a hlavně vtipných scének. Například jak ten policajt při těle nakupuje ve fast foodu nebo při bitce mezi dvěma policejními týmy, kdy opilý policajt přepere střízlivého, nemluvě o suprové závěrečné přepadovce. Ať si říká kdo chce co chce, já jsem se skvěle bavil a tahle komedie se mi prostě líbila. Byla vtipná, napaditá a koukatelná. Tři hvězdičky jsou podle mne odpovídajícím hodnocením pro tenhle film. Dvě hvězdičky jsem ubral prostě proto, že už jsem viděl i lepší a vtipnější filmy, a tenhle film je takový průměr. Ale i toto hodnocení je vcelku dobré a podle mne plně odráží kvalitu filmu. ()

juta

Tohle šlo úplně mimo mě. Od začátku to vypadalo nadějně, myslel jsem si, že tři týpci, kteří byli sympatičtí nakonec převezmou hlavní dějovou linku. Tu ale nakonec převzali nevýrazní policajti, kteří mi jednoduše k srdci nepřirostli. Možná to byla vina dabingu, ale stejně gagy absolutně nefungovaly a nakonec mě to celé otravovalo a to prostě nejde, když má být něco vtipné a ono to vtipné není. A bylo to o ničem! ()

Fiftis

Venujem tejto snímke jej 100.komentár. Jedná sa skutočne o veľmi vydarenú a bláznivú komédiu, ktorej hlavní predstavitelia nie sú okukaní a skvele im to spolu funguje. Síce to nedosahuje kvalít Prežil som Októberfest! (2006), ale i tu je naozaj dostatok veľmi podarených vtipov a vlastne aj akcie. Rozhodne tejto snímke svedčí rok je vzniku, pretože to bola zlatá doba komédií a priznám sa, že tým dnešným niečo chýba. Však sami porovnajte túto snímku s jej o 17 rokov starším pokračovaním Super Troopers 2 (2018). Neporovnateľné. Ešte by som zdôraznil, že toto nieje jedna z tých úchylných komédií, kde sa banda študentov oblizuje a snaží sa pretiahnuť všetko čo sa hýbe. Je to veľmi slušná snímka, ktorá nevsadila na nechutné vtipy. ()

Smok

Na pár pozretí v skupine je to celkom vhodný kúsok. Poznám však aj ľudí, pre ktorých je to kultovka a dokážem ich pochopiť ;-) ()

Slarque

Pět hňupů, co představovali hlavní role, napsalo „scénář“ a jeden z nich to režíroval. Fakt děsná sranda. ()

korbitch22

Prdelní komedie,u který sem se dokonale válel smíchy.Souboj policajtů ze dvou stanic sice mohl nabídnout větší porci šílených vtipů,ale já se i tak dokonale bvavil.fajn podíváná plná šílených postav i hlášek,hlavně začátek je skvělej :-) sežer to!to sou houby ty vole! :D ()

Chrustyn

Na téma "blbí policajti" už bylo vymyšleno spoustu dobrých vtipů a vtipných filmů. Tento však mezi ně nepatří. Škoda. ()

Ivoshek

Je to trochu nablblé, ale rozhodně velmi, velmi vtipné. Připomnělo mi to kousky jako Eurotrip, Harold & Kumar go to White Castle (Zahulíme, uvidíme) nebo třeba Beerfest. Film, který se naprosto nesnaží tvářit jako umění, ale v drtivé většině času baví. Jen tak namátkou vybírám pír scének - už podle nich si každý může udělat obrázek, jestli je to film pro něj.....Ukázečky: dálniční policista masturbuje v autě namísto měření rychlosti, strážník obcuje s medvědem, jiný strážník zběsile mlátí obsluhu ve fast foodu za to, že mu naplivali do burgru a drze odmítají pochopit výraz "litre o ´cola", soutěže o drzejší chování při silniční kontrole (10x mňau, chickenfucker, močení na auto)...... Strážník Farva je absolutní král. ()

Čo chystajú "Jašterice"?

Čo chystajú "Jašterice"?

07.09.2005

Komediálne-recesistická skupina Broken Lizard, stojaca za takými výplachovými (i keď vcelku zábavnými) komédiami ako Superpoldové či Klub hrůzy uzavrela trojročnú zmluvu so spoločnosťou Warner… (více)