Derren Brown: The Experiments

Velká Británie, 2011, 4x48 min

Účinkují:

Derren Brown

Rominator

Čtyřdílná série v níž zjistíme odpovědi na čtyři otázky vyřčené na začátku každého dílu. 1. díl The Assassin: „Je možné někoho zhypnotizovat a naprogramovat jako nemilosrdného zabijáka bez jakékoliv vzpomínky na takové jednání?" 2. díl The Gameshow: „Jak se budou chovat zamaskovaní jedinci v davu, kteří mají možnost anonymně hlasovat mezi špatným a dobrým ve prospěch vybraného jedince?" 3. díl The Guilt Trip: „Múže se nevinný člověk skrz manipulaci přiznat ke zločinu, který nespáchal?" 4. díl The Secret of Luck: „Co nás dělá štastnými?" Derren přes nastrčenou reportérku rozšíří fámu o soše psa, která přináší štěstí a sleduje vliv této nepravdy na celé město. ()

vojtaz

Všechny 4 díly mají něco do sebe. Jsou to experimenty, které posouvají hranice mezi možným a nemožným na základě manipulace, sugesce, hypnózy a psychologie celkově... Ovládat schopnosti jako Derren může být až nebezpečné. Nicméně, nic není nikdy tak, jak to vypadá. Ve skutečnosti je to všechno mnohem propracovanější, než se může na první pohled zdát :- ). 98% ()