poster

Deset let odvahy: Příběh o Falung Kung (TV film)

 • USA

  A Decade of Courage: Falung Kung

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2009, 2x28 min

 • Moco
  *****

  Opravdu mrazivá podívaná. Čtyřdílný dokument umístila společnost NTD Television pro on-line přehrávání na svých stránkách. Název filmové stopáže A Decade of Courage (Desetiletí odvahy) je zřejmě odvozen z období, které uplynulo od roku 1999, kdy započala ateistická komunistická strana takzvaný „boj proti zlým kultům". Tento termín čínské vlády zahrnuje všechny duchovní školy a organizace, které nejsou vládou schválené a povolené. V tomto období je v Číně právě na vzestupu duchovní škola Falun Gong, k níž se hlásí přes 70 milionů Číňanů z různých vrstev společnosti. Někteří experti na Čínu dokonce prohlašují, že pronásledováním Falun Gongu si čínská vláda definitivně podříznula pověstnou „větev" pod vlastníma nohama. Praktikující Falun Gongu a Asociace Falun Dafa v různých zemích podali proti čínským státníkům desítky soudních žalob a v široké míře médiím odhalili katastrofální stav lidských práv v Číně.(9.6.2012)

 • Ixbalanke
  ****

  Česká televize je jediná TV na světě, která si oficiálně koupila práva k tomuto dokumentu a 2 díly opatřila titulky a dabingem (info z Čro 6 - http://media.rozhlas.cz/_audio/2684880.mp3).(30.7.2012)

 • bohemia_regent
  ***

  V titulcích filmu uvedeno: režie Jo Burgess.(23.7.2012)

 • - Dokumet byl promítán v rámci mezinárodního festivalu proti totalitě Mene Tekel 23. února v 18.00 hod v Městské knihovně v Praze. (Moco)

 • - Dokument získal v roce 2010 na festivalu Detective Fest Film Festival v Moskvě ocenění pro nejlepší film. Ocenění si vydobil také na chorvatském Kastav Film Festival. (Moco)