Joe + Belle (festivalový název)

• Izrael

Joe + Belle

Komedie / Krimi / Drama

Izrael, 2011, 80 min

Veronica Kedar

K Thelma & Louise to má daleko... Ale je to taková pohodová milá road-movie s kriminální zápletkou. Logiku bych v tom ale nehledala.(18.10.2016)

Netradiční příběh v sebevědomém provedení. Nejvíc mě pobavila postava žrouta ze Sderotu, člověk by očekával, že z toliko jídla bude mít spíš deprese než pusu od ucha k uchu. Btw. popis Febiofestu je trošku zavádějící - že by se opravdu zapletly do vraždy nevědomky? :)(19.1.2015)

• Sharleen

Jedna hviezdička za charizmu Veronicy Kedar a možno tak dve-tri scény. Od Thelmy a Louise to má asi tak ďaleko ako odtialto do Antarktídy.(11.2.2017)

Povedená prvotina. Veronica Kedar glosuje velice špatnou situaci v Izraeli a hlavně v Tel Avivu ironií sobě vlastní. Dosti osobitý pohled na věc. Pobaví skvěle a vyloženě neurazí(1.4.2012)

Milé.(29.9.2014)

• - Režisérka, hlavní herečka i scenáristka v jedné osobě si ke konci ve svém filmu i zazpívá. (Honzíno)

• - Základ hudební stopy vzniknul jamováním autorky (zejména na elektrickou kytaru) přímo do filmu v reálném čase. (Honzíno)

• - Režisérka a scenáristka v jedné osobě psala stejnojmennou hlavní roli pro svoji dobrou kamarádku Joe. Ta však pár měsíců před natáčením skončila s herectvím a jelikož se na konkurzech režisérce již nikdo dostatečně nezamlouval, ujala se role Joe sama. (Honzíno)