Obří kroky

Scénografie:

Reuben Freed

Kostýmy:

Beth Pasternak

I ten, kdo neholduje jazzu, musí ocenit sílu tohoto filmu o chlapci, který se snaží proniknout do komunity v černošském baru, aby se naučil hrát jako tamní negerští muzikanti. Šéf bandu je zaujat chlapcovou odvahou natolik, že ho začne svérázným způsobem učit hrát. Ale chlapcův otec, emigrant z východu, který se kdysi sám vzdal muzikantské kariéry, aby uživil svou rodinu, nese synovy zájmy velice nelibě. Konfrontace mezi otcem a synem na jedné straně, a muzikantským zelenáčem a mistrem na straně druhé, melancholie a vtip, radost i smutek - to všechno jsou hybné síly tohoto malého filmu o velkých nadějích. Myslím, že v hodnocení by tady šel jenom málokdo pod čtyři hvězdičky. A málokterý muzikant půjde pod pět... Giant Steps je jeden z těch hodně dobrých, ale nenápadných snímků, jakých je na světě mnoho, avšak spatřeny jsou bohužel jen nemnohými. Někdy v polovině 90.let to dávali na ČT2. [Díky putuje za kamarádem Slonem, jazzovým saxofonistou, který si Obří kroky duchapřítomně nahrál na video, a zapůjčil mi je spolu s několika pornografickými snímky ze své bohaté kolekce.](17.1.2007)