iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět

(festivalový název)

iGenius: How Steve Jobs Changed the World

Dokumentární / Životopisný

USA, 2011, 43 min

Narýchlo zbúchaný životopisný post mortem dokument o jednom človeku s kolieskom naviac. Je jasné, že Discovery channel vyhral nevypísaný súboj o to kto prvý zmapuje život Steva Jobsa, ale na úkor bližších, obsiahlejších či kuloárnych informácií ohľadne jeho súkromia či pracovného života. Strohé vymenovanie produktov pod ktoré sa Apple podpísal a vyjadrenie ľudí, ktorým by neuškodila redukcia superlatívov vyznie len ako ďalšie reklamné ťaženie pod záštitou Horsta Fuchsa. Na mňa však nejak extra nezapôsobila, takže som nešprintoval do obchodu kúpiť si svoj prvý iPod. BIG SPOJLER: Založil Apple, kúpil Pixar, iPhone, iTunes, iPad bla bla bla Steve umrel. Jediná myšlienka, ktorá z toho všetkého plynie je, že netreba byť prvý stačí byť lepší.(8.11.2011)

Výborný iDokument, který sice neříká vše okolo Applu, ale snaží se vyzdvihnout Jobsovu genialitu, kterou rozhodně popřít nelze. Bořiči mýtů, Stevie Wonder skvělí lidé dodávali své poznatky. Nejsem příznivec Applu ( někdy spíš Apple sekty:) ), ale THANKS STEVE. "Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."(27.10.2011)

• Hall900

Střih kupa celebrit která dokola vypráví o tom že chtěla laskat svoje Iprdy ,střih promo hesla.,střih Jobs v rolàku jak zírá do obrazovky a máte/mám hotovo. Někomu bych jednu střih. iJájajajaj.. Kdy Microsoft konečně ovládne planetu a utrhne tomu přítrž. a bejt micro a soft bude zase in...1984.. ale no tak...Jak můžete po tomhle ještě vůbec spát na břiše...(2.12.2015)

• Drom

Tenhle výtvor je dalším v řadě, jenž mě nutí zamyslet se nad tím, co všechno o sobě bezostyšně prohlašuje, že je dokument. Dva připitomělí průvodci nám neuměle vypráví úžasný příběh Steva Jobse formou reklamy na to, jakej to byl borec, když nic novýho nevymyslel, stavěl na práci jiných (to je pěkný eufemismus, že?) a ještě navíc přesvědčil kupu lidí, že jeho nesvobodný uzavřený předražený šmejdy jsou l33t. K tomu jim erudovaně přitakává několikero hostů, jejichž kvalifikace v oboru obvykle spočívá v tom, že taky věří bludu jménem Apple, fakta se veselé překrucují, nakousaný jablka vychvalují a na konec srdcervoucího pořadu o největším takiGéniovi dojemný příběh o tom, jak inspiroval k dobru. Jediný vizionářství Steva Jobse bylo v tom, jak prodat pěkně zabalený tuctový hovno a to je spíš ostuda. Nemůže to ale sloužit jako omluva, že někdo natočí propagační video o svým přikrášleným hrdinovi, jemuž miluje cpát svý prachy za falešnej pocit vlastní vyjímečnosti, a vydává to za seriózní dokument.(14.9.2014)

Na mě to působí jako perfektní polo-životopisný dokument. Ačkoli je to pouze dokument, tak je velice hravě zpracovaný. Je to krátký snímek, možná spíš výtah toho nejpodstatnějšího, milníků které udělaly jméno Steve Jobs opravdu zvučným. Tím se délka snímku snížila "jen" na 43minut, za to opravdu našlapaných sledu událostí. Že to je jen reklama, fakt může napsat jen někdo kdo nemá vubec tušení o co tu jde..(23.8.2012)