iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět

(festivalový název)

iGenius: How Steve Jobs Changed the World

Dokumentární / Životopisný

USA, 2011, 43 min

Těšila jsem se na příběh úžasné osobnosti, ale tohle byla jen dokumentární reklama na Apple. Nemám ráda jeho výrobky, nebo lépe nejsem uživatel, ale Steve jako takový je pro mě velký člověk. Doufala jsem, že tento snímek bude o jeho jedinečnosti, o jeho genialitě, vášni, zápalu či neomalenosti...Ale jeho příběh byl udupán do podzemí. To by se panu Jobsovi nelíbilo!!! Nebo ano?(11.4.2012)

Výborný iDokument, který sice neříká vše okolo Applu, ale snaží se vyzdvihnout Jobsovu genialitu, kterou rozhodně popřít nelze. Bořiči mýtů, Stevie Wonder skvělí lidé dodávali své poznatky. Nejsem příznivec Applu ( někdy spíš Apple sekty:) ), ale THANKS STEVE. "Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."(27.10.2011)

• Hall900

Střih kupa celebrit která dokola vypráví o tom že chtěla laskat svoje Iprdy ,střih promo hesla.,střih Jobs v rolàku jak zírá do obrazovky a máte/mám hotovo. Někomu bych jednu střih. iJájajajaj.. Kdy Microsoft konečně ovládne planetu a utrhne tomu přítrž. a bejt micro a soft bude zase in...1984.. ale no tak...Jak můžete po tomhle ještě vůbec spát na břiše...(2.12.2015)

Zajímavý dokument, ale nic převratného. Je to krátký a zaměřený jen na nejdůležitější fáze Steva Jobse. Četl jsem knihu o Stevu Jobsovi a spoustu odborných článků, takže tento dokument mě ničím nepřekvapil a nic nového mi nepřinesl. Spíše je zajímavé podívat se na názory a vliv Apple na lidi, kdy v podstatě to vypadá jako by to byly výrobky z jiného světa, postavené na výborném marketingu, kdy každý ho chce mít. Dále bych ještě vytknul dokumentu to, že působí spíše jako reklama, než nezávislý dokument. Každopádně Steve Jobs byl bombarďák a tento dokument může být dobrým začátkem se o něm něco dozvědět. Moje hodnocení: 65 %(2.11.2011)

Kdybych chtěl vědět o Stevovi více koupím si knížku. Takhle se toho do těch 43 minut vlezlo docela hodně a mně se to líbilo. Ať už byl Steve dobrý, sympatický člověk, nebo věčně nespokojený suchar, přivedl na svět mnoho geniálních zařízení do kterých jsem já sám blázen. Chyběla mi zmíňka o iPodu Touch (pokud byla, tak jsem ji nepostřehl) a hlavně něco více o Mac(book)u. 92%(1.2.2012)