Bývalého agenta CIA v roli hostitele politické talk show si najme zaměstnankyně určité firmy, aby odhalil, že masakr v jedné jihoamerické vesnici byl pouhým zastíracím manévrem oné firmy. (Filmbox)

Trailer

Lacike

Akčný film s morálnym presahom o tom, že už aj kvôli vode sa dnes zabíjajú ľudia a zase za to môžu nenažraní majitelia nejakej korporácie. Vidno, že za projektom stál nie dvakrát schopný béčkar, takže ani postavy nemajú nejakú veľkú hĺbku a aj to posolstvo je podávané až príliš doslovne, ale celkovo to funguje celkom dobre. Postavy zaujmú hlavne vďaka charizme skvelých hercov, myšlienka filmu je chvályhodná a asi sa raz dožijeme, že sa bude predávať aj vzduch. A aj tých pár prestreliek je celkom slušných. Trochu mi to pripomínalo Gibsonovku Edge of Darkness. Hlavne tá línia s nájomným zabijákom. Škoda, že nemal vo filme väčší priestor. 5/10. ()

dopitak

Dovolím si s grizlym007 slabě nesouhlasit. Příběh je trochu umělej a každopádně hooodně nafouklej. Zato Andymu to běhání docela jde, sympatická je postava Foresta a moc to sluší někdejší zoufalé manželce Evě, tak moc, že jsem ji ani nepoznal. Abych se pokusil odpovědět kolegovi ywo666 z diskuze- tohle je kanadský film, a v tom je asi problém. Tak schválně, viděli jste nějaký jiný, dobrý, nekoprodukční kanadský film? Můj filtr říká, že maximum 3* u mě dobyl film Bezstarostný sex (2007). Tahle akční záležitost je tak čestná výjimka a já jsem zvědav, jak moc u diváků propadne (na imdb zatím padá na 53 %). ()

honajz

Pokud někoho zajímá, jak může vést nelegální čistička odpadních vod v Ekvádoru k masovému vraždění obyvatel vojskem, přičemž zde máme jedny uprchlíky, jednu šéfku a jednoho rozhlasového boye, kteří tomu chtějí taky přijít na kloub, prosím. Přitom jedním z uprchlíků je tlustý černoch, který podle mne má problém dojít si ráno na záchod, ale v džungli jó, to je jiná sorta, kam se hrabe Rambo. Tlusťoch umlátí vojáky pěstí, až se mu špeky kývaj ze strany na stranu - akční pohled! Abychom věděli, že jako jde o tu konšpiraci, jsou všechna ta úřední jednání snímaná modrými filtry, lidé div nešeptají, chladné interiéry, chladné duše. Nějaká filmařina v tom je, Andy garcia se mi docela líbil, ale Forest by měl mít větší soudnost, a Deborah konečně taky. Mimochodem, už samotná ta premisa je tak do značné míry ulítlá, že kdyby šlo o parodii, nemám problém. Ale jako vážně míněný opus je to přetažené (nejde o překlep) za vlasy. (A to už nezmiňuju ty "drobné" nelogičnosti jako že vojáci mají celý tábor na mušce, ale nestřílejí, a když střílejí, tak už zase tábor nemají v obklíčení. Nebo že vojáci asi nemají neprůstřelné vesty, jak padají po jedné ráně z revolveru. Nebo střílečka v ulicích města, několik minut, a nikde ani jeden polda nebo kolemjdoucí či kolemjedoucí - a pak najednou jsou v TV "amatérské" záběry skoro z detailu. Atd.) ()

SeBig odpad!

Opravdu jsem hledal důvod dát aspoň za něco tu jednu hvězdu, ale tak za co? Příběh naprosto nezáživná nuda, sem tam se vystřelí ale k čemu? Nevím co mam hledat za klady ve filmu bez děje, bez akce, bez napětí plným herců, ktery maji svoji hereckou kariéru za sebou hlavně diky shitum jako je tento..vybotoxovany xichty a kecy který nikoho nezajimaj. ()

Kryton

Řeknu vám pravdu: Tohle je neskutečně trapná snaha o eko-antiglobal-konspirační film. Jedna velká nadnárodní firma, která někde postavila čističku je tak mocná, že si koupí celou armádu a chyba v čističce se prostě vyčistí doslova. Inženýr z této čističky jako jediný přežije a jedině on dokáže přežít v džungli, střílet jako Bourne a lámat vazy. Do toho se přimíchá bývalý agent CIA, který má vlastní rozhlasový pořad v USA (!) - a co rovnou talkshow anebo reality show. Ten se vydá na popud citlivé majitelky nadnárodní firmy najít tohoto MacGyvera a očistit své jméno či spíše duši. Neuvěřitelné jak blbě to zní a o to hůře se na to dívá. Starý Garcia se toporně drží jako by měl na zadek nalepený surfový prkno. Whistaker střídá polohy hodný tatínek - bouchač. Zbytek je doslova do počtu. Otravné dialogy, otravná kamera, otravné prostředí - vlastně celý film je otráven od první minuty a já si přál, aby mě také někdo střelil do hlavy. Hodnocení OST: nevýrazný, podpodpodprůměr a vlastně nebyl ani znát 2/10 ()

• Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v kanadskej provincii Ontario. Scény odohrávajúce sa v Ekvádore boli natočené v Dominikánskej republike. (MikaelSVK)