Nebíčko v papuľke

Kamera:

Noro Hudec

Účinkují:

Jaroslav Žídek

Televízny gastronomický bedeker. Cez osobnosť šéfkuchára Jaroslava Žideka spoznáme výnimočné, ale aj obyčajné miesta a ľudí. (oficiální text distributora)

tron

Je tam istá "feel good atmosféra", ale miestami to pôsobí značne kuriózne (Jiŕí Žídek kvázi "romanticky" variaci na dvojplatničke uprostred lúky, kde ho otravujú včely, osy, muchy, vietor, spievajú mu do toho vtáky, hrozné horko...). Hlavný problém vidím v tom, že Žídek je sympaťák len na prvý pohľad. V skutočnosti som z neho ale mal dojem, že pod povrchom dobráckeho medveďa drieme niečo temné, niečo, čo sa zákerne pretvaruje a v civile, keď tam nie je kamera, je to škaredé, nepríjemné, samoľúbe, egocentrické a zlé. Sorry. ()

MM_Ramone

Veľa krát som sa tu už pomerne kriticky vyjadril k reláciam, ktoré sa zaoberajú varením. V dnešnej dobe sa z toho stal moderný, populárny formát, ktorý sa vysiela prakticky v každej televízii. Varí hoci jaký ťulpas, skrachovaný herec, či pochybná celebrita. Každý chce ukázať svoje kulinárskej umenie. Väčšinou to skončí v odpade. V tomto prípade som však príjemne prekvapený. Známy šéfkuchár Jaroslav Žídek je v mojich očiach rešpektovaným majstrom vo svojom odbore. Príprava jedla je jeho životné poslanie. Umí to. Taktiež sa mi páči aj koncept tejto relácie. Televízny gastronomický bedeker. Poďte precestovať Slovensko s Jarom Žídekom a jeho špecialitami. Určite vám bude chutiť. Budete mať „Nebíčko v papuľke“. *** ()

Marek1991

Musím uznať, že to je kvalitný program. Špeciality z každého kúta našej vlasti v podaní skvelého kuchára, tak to vyšlo. Trocha mi stále vadí tá rýchlosť a nemožnosť si dané recepty zapísať, ak nemáte rýchlu ruku. Taktiež vždy rozmýšľam, koľko tie veci môžu bežného človeka stáť, a či si v dnešnej dobe niektoré z tých vecí môže dovoliť, ako to býva pri podobných kuchárskych typoch, pretože ľudia často navaria doma aj tak niečo lacnejšie. Je to len máličko od veľkého úspechu aj toto, aj relácia kde robí poradcu. Na príjemné posedenie pred televíziou a na tipy do kuchyne však odporúčam. ()

Kwaichi

Tak toto sa mi páči. Časti, ktoré som videl ma úplne nadchli. Ako napríklad posledná, keď šéfkuchár navštívil Myjavu, kde varil staré špeciality a popri tom navštívil všetky významné usadlosti na kopaniciach. Ako pálenicu, mäsiareň s vyše 100 ročnou tradíciou, farmu a mnohé ďalšie. Nie len že im spravil skvelú reklamu, zároveň aj vyzdvihol staré slovenské tradície upadajúce bohužiaľ do zabudnutia. ()

c.tucker

Jelikož jsem si Žídka oblíbil už v Áno, šéfe, tak pro mě nebylo ničím novým jeho kuchařské umění. Je to velice zajímavá a dobře postavená kuchařská i nekuchařská podívaná. Pro mě vždy jasná volba. ()

hallelluja

...páči sa mi autentická slovenská kuchyňa a Žideka uznávam ako jedného z najskvelejších šéfov v našich končinách - tento program si určite zaslúži vyššiu pozornosť, než sa mu dostáva... ()

klúčik

Dnes jasne najlepší program o varení. Pán Jaroslav Žídek je príjemný človek a v tejto relácii sa dozviem aj niečo viac, ako len variť a to sa mi páči. 85% ()

Marina111

No áno, nápad takýmto spôsobom predstaviť rázovitosť slovenskej kuchyne nebol zlý, ale, prepánajána, prečo musí sprievodcu v tomto gastro-kultúrnom programe robiť Jaroslav Žídek ? Nie, nepochybujem o jeho kuchárskych schopnostiach, ale prečo musí práve ON, Čech, a navyše ešte ani nie veľmi sympatický, robiť Slovákom čosi ako lektora ? Nechápte ma zle, Čechov ako národ mám rada, ale to neznamená, že by nejaký musel byť ustavične dosadzovaný do slovenských programov. U nás hádam nie je dosť odborníkov ? Ale moje antipatie nepramenia len z tohto faktu ... No načo sa zbytočne pozastavovať nad každým detailom, ktorý ma počas tých niekoľkých sledovaní priviedol k názoru, že Nebíčko musím hľadať inde ... ()

cure

Klobúk dole pred tvorcami. Úžasná, krásna kamera na úrovni skutočne kvalitných dokumentárnych filmov. Sympatický Židek s nadhľadom a humorom komunikuje s miestnym obyvateľstvom, predstavuje zaujimavosti a krásy Slovenska a pritom navarí niečo jednoduché a inšpiratívne zároveň. Veľká pohoda ide z relácie, vidieť že tvorcovia presne vedeli čo chceli dosiahnuť a tiež ako sa to má robiť. Bodaj by sa točilo viac takýchto kvalitných relácií. Podobná ale menej kvalitná relácia : Vo štvorici po Slovensku. ()

sehe

Nádherná propagácia Slovenska.Jaro Židek,človek so zmyslom pre humor, pod vedením skvelého dokumentaristu Jara Vojteka,ponúkajú konečne niečo, čo sa oplatí pozerať.Napríklad dnes varil v bani v Kremnici a vysvetluje baníkovi,ako variť chlpaté knedlíky,vlastne na kapuste s mäsom.Týmto smerom STV sa má uberať. ()

tančísvlky

Už ten názov programu je veľavravný. Žídek nie je Pohlreich, ani nikdy nebude. Tento program je len slabý odvar plnohodnotného menu v programe "Áno, Šefe" ()

petisek

Takto si predstavujem program verejnoprávnej televízie. Obrovským plusom Nebíčka v papuľke je réžia Jara Vojteka, ktorý mu dodal dokumentárny šmrnc a samotný hlavný predstaviteľ Jaroslav Žídek, ktorý je na tento typ programu ako stvorený. Rozhodne sa oplatí vidieť! ()

NeMiQ

Relácií o varení je neúrekom a takisto ich uvádza neúrekom dobrých šéfkuchárov. Jaro Židek však okrem dobrých a zaujímavých receptov cestuje po Slovensku a prezentuje ako miestnu kuchyňu tak aj históriu, pamiatky, zvyky a mnoho iného, čo by nemalo vyhynúť s našimi starými mamami. ()

RomanBond007

Podľa mňa nadpriemerný a v celku dobrý slovenský pokus o zvidiťeľnenie regionálnych zvykov a kuchyne do iných krajov. Židek je mi oveľa sympatickejší než namyslený Pohlreich. Rád varím pre iných, potešila ma táto relácia , a hlavne za dobrého a sympatického kuchára dávam 4 hviezdy a 70%!!! ()