Night Watch (TV film)

Drama / Romantický / Válečný

Velká Británie, 2011, 89 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Vynikajúca vzťahová dráma. Vojna je tam len ako kulisa. Nečakajte nejaké ratatata a tak, hoci tam občas drbne bomba, ale aj to len preto, aby jedna z hlavných postáv (Kay ) mala čo robiť, pretože je sanitárkou. Dobre sa mi na to dívalo už aj kôli vymakaným efektom. Tak napríklad, všimnite si, prosím vás, kedˇ bude padať Vivian dolu zo schodov ( oni tú scénku dajú asi tri razy, takže sa to nedá prehliadnuť ), že je to vlastne chlap. Pozorne pozorujte xicht a uvidíte, že to nejaký namakaný džudista robí frajera kotúlaním sa zo schodov. A potom som ešte nemohol z jednej ukrutnej scénky, kedˇ akože ne- ná- padne padne ruka v base z postele. Buhahááááááá! A úsmevy vo vlaku, na konci filmu, tiež nemali chybu!(20.12.2011)

Doporučuju si nejdříve přečíst knihu, protože potom teprve dostanou postavy zachycené v tomto filmu reálný rozměr. Watersová ve svém románu začínávyprávění poněkud nezvykle, což mi vůbec nevadilo, ale s čím jsem měla problém bylo to, že skáče z jednoho časového úseku do dalšího. Na štěstí jsem se rychle orinetovala a jela jsem dál. Tenhle film se odehrává přesně v tom samém duchu, ale bere to ještě více hopem, takže ten kdo nečetl knihu se bude logicky ztrácet a bude si myslet, že jde o tři různé příběhy, které spolu nemusí zdánlivě souviset. Každopádně je kniha o hodně lepší a v případě Sarah Waters to platí dvojnásob. BBC se s adaptací knihy nepoprala zrovna moc dobře. To je obrovská škoda. Kniha toho nabízí daleko víc. O proti knize je film jen takovým výcucem.(11.11.2011)

Tenhle film není zrovna moje parketa, přesto musím říct, že byl velmi zajímavý. Jednotlivé postavy mají hloubku a skvělé herecké obsazení. Film je odvyprávěn pozpátku, ale i tak se v něm dá zorientovat. Pokud nechci spojlerovat, tak už víc asi nenapíšu. Tři hvězdičky dávám za propracovanost filmu, kdybych měla hodnotit čistě obsah, tak z toho mě po filmu rozbolelo břicho nepříjemnými pocity. Ať si každý dělá co chce, ale vidět to nemusím.(26.8.2014)

Zajímavé a netradiční vyprávění. V první části filmu jsem v tom měla dost zmatek, ale později už to bylo jasné. Dobře natočené jsou záběry bombardovaných bunkrů. Skvěle zachycují atmosféru válečných hrůz z pozice vojenských ošetřovatelek a ošetřovatelů. Dobré drama s válečnou tematikou. Příběh o tom, jak se válka dovede ničivě zapsat do myslí lidí a co dovede napáchat za škody v srdcích...(11.3.2012)