Epizody(12)

Je jako roku 1998. Do třídy přijde nový žák Sakakibara Kóiči. Necítí se zde zrovna příjemně, má pocit, že se tu děje něco zvláštního, a tak po tom svým způsobem začne pátrat; co ho nutí mít takový divný pocit? Navíc ho přitahuje tajemná, ale pohledná spolužačka Misaki Mei. A pak je tu ta osudná událost. Co se proboha v téhle třídě děje? (Zíza)

Recenze uživatele Koonix k tomuto seriálu (1)

Another (2012)

[] Opening-Ending [] Veľká škoda posledných dvoch epizód... Asi toto som mal v hlave po dopozeraní tohto seriálu, ktorý začal neskutočne dobre, bohužiaľ posledné dve epizódy sa zmenili na tak trochu nudnú vyvražďovačku, plnú možných aj nemožných úmrtí (človek by čakal že pri tom množstve môže byť maximálne tak 5 preživších, a na konci sa dozvedá, že nezomrel vlastne skoro nikto). Toto je jediným záporom tohoto inak skvelého anime. Ako som už spomenul, prvé asi 4 epizódy poctivo budujú mrazivú atmosféru, a robia to tak dôkladne že pri tom vyzerajú mnohé hrané horory ako amatérske nepodarky. Či už je to neustálymi zábermi na figuríny v znepokojivých pózach, početnými zvukovými ruchmi ktoré mi chvíľami až pripomenuli tento film, alebo vynikajúcim atmosférickým soundtrackom. V druhej časti seriálu sa prechádza skôr až do takej "detektívej" roviny, kde sa Kouichi dozvedá čoraz viac vecí o takzvanej "prekliatej tretej triede", a dostáva priestor aj zbližovanie sa dvoch hlavných postáv. Čo sa ich týka, tak Kouichi je trochu nevýrazný, nie však úplne nesympatický, ale podstatná je tu Mei, vďaka ktorej si na tento seriál určite ešte nejeden krát spomeniem :) Priznám sa, že spočiatku som sa jej až trochu bál (to však neznamená že by mi bola nepríjemná:), ale časom keď som sa dozvedel prečo sa k nej zvyšok triedy chová tak ako sa chová, záhadnosť okolo nej opadla, a ona dala najavo aj svoju ľudskú stránku (nie síce úplne ľudskú, ale minimálne ľudskejšiu:), sa pre mňa stala zatiaľ najzaujímavejším anime charakterom. Zvyšok postáv je vcelku slušný, nie je medzi nimi síce žiadna hlbšie rozvinutá osobnosť, ale pre potreby seriálu absolútne postačujú. A ešte jedna vec ktorá jednoznačne stojí za pozornosť je fantastický opening. Dlho som uvažoval medzi štyrmi a piatimi hviezdami, nakoniec som sa však rozhodol pre prvú možnosť, z dôvodu že posledné epizódy mi dosť pokazili celkový dojem zo seriálu. Na percentuálnej stupnici to vidím tak na 85%, takže lepšie 4*. ()