Another (TV seriál)

• japonský

Anazâ

Another

Animovaný / Horor / Thriller / Psychologický / Krimi

Japonsko, 2012, 5 h (Minutáž: 25 min)

Z tohohle by se jeden posral. Omlouvám se za sprosté slovo, ale napadlo mě to naprosto samovolně. Anime má pomalý nájezd, aby v posledních 5 dílech vyždímal diváka do mrtě. Složitost příběhu je extrémní a musím se přiznat, já tu kletbu prostě nechápu. Zato se mi stalo, že jsem se několikrát během sledování málem pozvracela a bože, že i kreslené seriály dokážou vystihnout brutalitu (možná ještě drsněji než hrané). Po dlouhé době selhal můj senzor: odhadnu vývoj příběhu a byl to můj kámoš, kdo předpověděl vývoj posledních dvou dílů. Kresba hodně připomíná psycho pass (malý Shusei a Nobuchika) a řadí se naštěstí k těm pěkným stylům (na rozdíl od one piece). 12 dílů je stopáž tak akorát a na kvalitě tomu můžou ubrat maximálně tak zbytečně mladé postavy.(2.10.2013)

Tak se zase trošku odkloním od většiny... Zaprvé nechápu ten téměř až kulltovní status tohodle anime. Je to sice zábavné a uteče to rychle, ale nic dechberoucího to ve mě nezanechalo.. Za druhé-mě osobně přišla kvalitnější spíše druhá polovina. První si sice držela svou atmosféru tajemna, ale jen proto, že si postavy z jakéhosi nelogického důvodu nebyly schopny sdělit zásadní informace. Nechápu proč Sakakibarovi nikdo nic neřekl v první možné chvilce, když to bylo tak důležité? Jak se měl asi potom jinak chovat? Tyhle věci mě celou dobu rozčilovaly a jen jsem směrem k postavám cedil mezi zuby narané: Tak už mu to kurva řekni! :D.. Druhá půlka, kde už se tajemství rozuzluje a jde spíše o řešení daného problému, byla poněkud zábavnější...Teda až do doby kdy na základě (zase nelogického) komunikačního šumu dochází k finální dvoudílové řežbě, která je naprosto zbytečná a tak nějak "na efekt"...... Nevím.. Bavil jsem se a bylo fajn spolu s postavama nacházet všechna ta vodítka, ale na druhou stranu mě to frustrovalo a ve výsledku z toho nevylezlo nic světoborného..... :/(10.3.2017)

Zkouknuto na jeden zátah a musím říct, že pro mě to byla naprostá bomba. Už od začátku jsem byla napnutá, jak pružina a napětí se ještě s každým dílem stupňovalo. Tomu ještě přidávala skvělá hudba, takže některé chvíle byli až infarktové. Na horor opravdu skvělá zápletka a pro mě naprosto nečekaný konec. Another se rozhodně zařadilo mezi moje top 3 anime.(25.1.2014)

Jako anime je to jako vždycky skvělé,ale na toto jsem se tentokrát nedíval jenom proto,že je to anime,ale že to má v žánru horor.Strašidelných pro mě bylo snad jen prvních pět minut v prvním díle.Jako anime je to samozřejmě skvělé a je také velice originální,že se zde pořád mihotají obrazy těch celkem děsivých loutek.Přesně čtyři hvězdičky.(27.6.2013)

[] Opening-Ending [] Veľká škoda posledných dvoch epizód... Asi toto som mal v hlave po dopozeraní tohto seriálu, ktorý začal neskutočne dobre, bohužiaľ posledné dve epizódy sa zmenili na tak trochu nudnú vyvražďovačku, plnú možných aj nemožných úmrtí (človek by čakal že pri tom množstve môže byť maximálne tak 5 preživších, a na konci sa dozvedá, že nezomrel vlastne skoro nikto). Toto je jediným záporom tohoto inak skvelého anime. Ako som už spomenul, prvé asi 4 epizódy poctivo budujú mrazivú atmosféru, a robia to tak dôkladne že pri tom vyzerajú mnohé hrané horory ako amatérske nepodarky. Či už je to neustálymi zábermi na figuríny v znepokojivých pózach, početnými zvukovými ruchmi ktoré mi chvíľami až pripomenuli tento film, alebo vynikajúcim atmosférickým soundtrackom. V druhej časti seriálu sa prechádza skôr až do takej "detektívej" roviny, kde sa Kouichi dozvedá čoraz viac vecí o takzvanej "prekliatej tretej triede", a dostáva priestor aj zbližovanie sa dvoch hlavných postáv. Čo sa ich týka, tak Kouichi je trochu nevýrazný, nie však úplne nesympatický, ale podstatná je tu Mei, vďaka ktorej si na tento seriál určite ešte nejeden krát spomeniem :) Priznám sa, že spočiatku som sa jej až trochu bál (to však neznamená že by mi bola nepríjemná:), ale časom keď som sa dozvedel prečo sa k nej zvyšok triedy chová tak ako sa chová, záhadnosť okolo nej opadla, a ona dala najavo aj svoju ľudskú stránku (nie síce úplne ľudskú, ale minimálne ľudskejšiu:), sa pre mňa stala zatiaľ najzaujímavejším anime charakterom. Zvyšok postáv je vcelku slušný, nie je medzi nimi síce žiadna hlbšie rozvinutá osobnosť, ale pre potreby seriálu absolútne postačujú. A ešte jedna vec ktorá jednoznačne stojí za pozornosť je fantastický opening. Dlho som uvažoval medzi štyrmi a piatimi hviezdami, nakoniec som sa však rozhodol pre prvú možnosť, z dôvodu že posledné epizódy mi dosť pokazili celkový dojem zo seriálu. Na percentuálnej stupnici to vidím tak na 85%, takže lepšie 4*.(12.7.2013)

• - Závěrečnou píseň „Anamnesis“ nazpívala zpěvačka Annabel. (CarnTheNunya)

• - Úvodní píseň „Kyoumu Densen“ je od kapely Ali Project. (CarnTheNunya)

• - Seriál vznikl na motivy stejnojmenné novely "Another" ( v japonské výslovnosti Anazā ) spisovatele Yukito Ayatsuji. Ilustrace měl na starosti Hiro Kiyohara, novela byla poprvé publikována 29. října 2009 nakladatelstvím Kadokawa Shoten a má 5 dílů. (bejkovec)