Another (TV seriál)

(Japonsko)

Another

Animovaný / Horor / Thriller / Psychologický / Krimi

Japonsko, 2012, 12x25 min

Zkouknuto na jeden zátah a musím říct, že pro mě to byla naprostá bomba. Už od začátku jsem byla napnutá, jak pružina a napětí se ještě s každým dílem stupňovalo. Tomu ještě přidávala skvělá hudba, takže některé chvíle byli až infarktové. Na horor opravdu skvělá zápletka a pro mě naprosto nečekaný konec. Another se rozhodně zařadilo mezi moje top 3 anime.(25.1.2014)

Jak jsem si tu četl ostatní komentáře, tak mi přišlo, že všichni hodně přechvalují první půli seriálu, ale mně nepřijde, že by byla o něco lepší než ta druhá. Hodně se lišily od sebe, ale to ještě nic neznamená. V první půli to bylo napínavý a tajemný s tím, že jste vůbec nevěděli o co vlastně šlo. Ale svým způsobem mě to fakt bavilo. Ta druhá půle mě ale bavila mnohem víc. Jako fanoušek hororu jsem byl spokojenej vším. "Žák" navíc mě neskutečně překvapil, hudba skvělá, námět taky, zkrátka mě to bavilo. Hodně bavilo!(13.4.2014)

Another mělo tu smůlu, že mě jeho první část nedokázala pořádně zaujmout a pak už bylo velice těžké se chytnout. Přesto jsem to se sledováním nevzdala a řekla, že to dám až do konce. Druhá polovina už začala být o něco zajímavější, když postavy začaly postupně přicházet záhadě na kloub. Škoda jen, že finále místy tlačilo až moc na pilu a toužené vyvrcholení nemělo vlastně téměř žádný vrchol. Příběh má velmi zajímavou myšlenku, ale chvílemi mi dělalo problém pochopit charakter kletby a její okolnosti. Slabší tři hvězdy.(1.10.2016)

Luxus. Má to svoje úlety, finálne rozuzlenie spolu s celým tým posledným dvojdielom plným krvi je v podstate len zbierka nezmyselnej smrti a neskutočne nelogického nestarania sa o obete a prehliadanie problémov, deti sú flegmatické a nezaujíma ich čo sa okolo nich deje pokiaľ sa im nerozkáže štvanica na jedného z nich, prečo na deti zaútočila kuchárka sa nezistí. Ale má to skvelú atmosféru, je to príjemne rázne a rýchle, pekne krvavé, smrti sú vynaliezavé, má to skvelú animáciu a príbeh, akokoľvek divný, diváka proste opantá aby zistil čo sa to naozaj deje. Je to v podstate len japonská recyklácia na Nezvratný osud, ale pekne odporná a temná. 7/10(25.5.2014)

Z tohohle by se jeden posral. Omlouvám se za sprosté slovo, ale napadlo mě to naprosto samovolně. Anime má pomalý nájezd, aby v posledních 5 dílech vyždímal diváka do mrtě. Složitost příběhu je extrémní a musím se přiznat, já tu kletbu prostě nechápu. Zato se mi stalo, že jsem se několikrát během sledování málem pozvracela a bože, že i kreslené seriály dokážou vystihnout brutalitu (možná ještě drsněji než hrané). Po dlouhé době selhal můj senzor: odhadnu vývoj příběhu a byl to můj kámoš, kdo předpověděl vývoj posledních dvou dílů. Kresba hodně připomíná psycho pass (malý Shusei a Nobuchika) a řadí se naštěstí k těm pěkným stylům (na rozdíl od one piece). 12 dílů je stopáž tak akorát a na kvalitě tomu můžou ubrat maximálně tak zbytečně mladé postavy.(2.10.2013)

• - Seriál vznikl na motivy stejnojmenné novely "Another" ( v japonské výslovnosti Anazā ) spisovatele Yukito Ayatsuji. Ilustrace měl na starosti Hiro Kiyohara, novela byla poprvé publikována 29. října 2009 nakladatelstvím Kadokawa Shoten a má 5 dílů. (bejkovec)