Robert De Niro v tomhle filmu ukazuje, jak skvěle dokáže zvládnout hlavní role a jak je pořád velkým hereckým mistrem. Je neortodoxní, je hnusný, je hnusný a je vtipný. Ani jsem nečekal, že by ještě mohl natočit film o komikovi a být zase trochu jiný, ale přitom neskutečně uhrančivý. Měl ale i dobré herecké kolegy.(7.7.2017)

Američani maj rádi trošku jinej humor, než my Češi. Tak rádi by používali co nejvíce sprostejch slov, ale jejich slovní zásoba jich má cca. 5, tak je alespoň točej pořád dokola, až to mnohdy zní retardovaně. Zkrátka, the comedian je kurevsky nostalgickej příběh vo zasranym životě v podělanym světě, kterej se s váma kurva nesere. Prostě samej zkurvysyn a zkurvydcera a zkurvybůhvícoještě a bejt tam víc černochů, tak mě to vážně v němém úžasu posadí na tu mojí bílou prdel. Takže dávám zkurvený tři hvězdy za to, že má Robert pořád podělaný koule na to, aby takhle kurva hláškoval.(15.7.2017)

Stejně jako ve filmu "Dirty Grandpa", i v The Comedian se nám Robert De Niro představí v komické roli, která mu, dle mého názoru, vážně opět skvěle sedne. Snímek mimoto nabídne i skvěle namixovanou směs drsného humoru, zvučná herecká jména a příběh, který je symbioticky provázán s perfektním jazzovým podkladem. Nebýt tedy zbytečně dlouhé stopáže, o plném hodnocení by zde vážně nebyl pochyb. Avšak i přes tento drobný detail je The Comedian skvěle střiženou komediální jednohubkou, u které se prostě nebudete moci přestat usmívat či se přímo smát. Skvělá práce! „Once you can make a woman laugh then you can make her do anything, they say. I don't know if that's true.“(11.6.2017)

Uz davno som nevidel De Nira v hlavnej ulohe si tak vychutnavat svoju postavu. Evidentne bol tento projekt jeho srdcovka. Co dosvedcuje aj viacero jeho kamaratov-kolegov vo vedlajsich ulohach. Uz tu fakt chybalo len cameo Joe Pesciho. Film o starom nie dvakrat prijemnom stand-up komikovi s vulgarnymi sexistickymi vtipmi, ktory sa pretlka zivotom potom, co svoje najlepsie casy (medziiným ucinkovanie v sitcome na ktory je strasne alergicky) ma uz za sebou. Film tvori niekolko linii. Stand up vystupenia, ktore su fakt dost vtipne. Snaha jeho postavy ziskat na stare kolena nejaky slusny džob v TV s cim mu pomaha neskutocne pohodova manazerka Edie Falco. Rodinne vztahy s bratom (Danny DeVito), ktory je pod papucou neznesitelnej manzelky. A hlavne velmi dobre fungujuca romanticka linia s Leslie Mann s ktorou sa zoznami pri plneni verejnoprospesnych prac. No a cely film podkresluje neskutocne pohodova atmosfera New Yorku s vyraznym jazzovym soundtrackom. Az je k neuvereniu, ze to nereziroval Scorsese. Prve 2 tretiny su rozbehnute uchvatne a ani na chvilu film nenudi. Ale potom sa romanticka linia utne a az do konca film uz dost nemastne neslane preslapuje na mieste. Aj vtipne sceny ubudnu a objavi sa aj par trapnych scen. Nakoniec sa film dotrepe k neutralnemu finale u ktoreho som mal pocit, ze to autori nevedeli jak poriadne uzavriet. Akurat sa chceli vyhnut klasickemu happyendu. Ale pre fanusikov De Nira a jeho dalsich kolegov (Keitel, Grodin, Crystal atd) to je rozhodne povinnost. Ani rozpacity zaver mi nepokazil skvely pocit z prvych dvoch tretin filmu. 7/10.(13.6.2017)

Myslel jsem, že Rober De Niro už je ztracenej. Říkal jsem si, proč hraje v takovém množství komediálních sraček, když to je vlastně Taxikář, Mafián, vedoucí Casina nebo Zuřící Býk. On se snad snaží přebít tyto legendární role sračkoidními charaktery ještě v horších filmech. The Comedian mě z traileru zaujal, ale pak jsem si všiml, že film má na IMDB hodnocení 5,4/10, tudíž jsem nic moc neočekával. Nakonec z toho vyšel dobře jak film, tak De Niro. Tohle je výborný film, který by si zasloužil možná ještě o stupeň vytříbenější vizuál, jelikož grafika okolo filmu mě velmi baví. Svižná typografie kompozičně dobře rozmístěná v titulcích na začatku filmu, jenž podtrhuje vkusný Jazz mě bavila a to se jedná jen o takovou prkotinu. Na druhou stranu jsem měl pocit, že film bude více dbát na uměleckou složku, což není uplně pravda. Zpátky ale k De Nirovi, jenž zde hraje v starého komika, kterého si většina lidí pamatuje kvůli jeho slavné roli v nějakém starém sitcomu, což ho trochu vytáčí. Není to však žádný velký životní příběh. Jedna se jen o malé odbodí života, ve kterém se toho dost stane, na druhou stranu je to tak lehce a přirozeně zpracované, že si to nejspíš dost lidí ani plně neuvědomí. Celé je to propletené komediálními výstupy s velmi vkusným humorem. Neválel jsem se na zemi v záchvatu smíchu, spíš jsem se tak pousmíval, což se mi stává tak u jednoho filmu ze sta. Vulgarity, cynismus, trefné narážky a dobré načasování. De Niro to navíc hraje tak přirozeně a věrohodně, že mu tu roli opravdu baštíte a já si ho kvůli Komediantovi mohl znovu oblíbit. A teď už mi sem přihrajte 'The Irishmana' dřív, než celý ten herecký ansámbl i s režisérem umře.(20.6.2017)