Příběh života a smrti

• USA Into the Abyss (více)
Dokumentární / Krimi
USA / Velká Británie / Německo, 2011, 107 min

Příběh trojnásobného vraha Michaela Jamese Perryho, který čeká ve vězení na popravu, se snaží odpovědět na palčivou otázku, zda je trest smrti správný nebo ne... Světově známý režisér Werner Herzog se zaměřil se zaujetím a pochopením na osudy dvou mužů, kteří zničili život nejen sami sobě v případu trojnásobné vraždy. V Příběhu života a smrti nahlíží do propasti lidské duše a nechává je, aby vylíčili světu vlastní verzi krvavých událostí. Až tento rozhovor skončí, jeden z nich bude za osm dní popraven. Příběh života a smrti je ostrým a provokativním dokumentem, který patří k Herzogovým nejlepším filmům. Diváky rozhodně nenechá v klidu. (TV Prima)

*CARNIFEX*

Werner Herzog je človek, ktorý odsudzuje trest smrti. Väčšina ľudí, ktorá dúfa v túto formu odplaty, však žiada satisfakciu a zadosťučinenie. No a ja to plne rešpektujem. Dokument ako taký, ma príliš emotívne nezasiahol. Prípadu sa venuje viac menej okrajovo, na základe čoho, som si skrátka nedokázal vybudovať vzťah k pozostalým. Áno, divák sa síce postupne dozvie, čo sa onoho osudného večera stalo, no hlavným zámerom, nie je hľadanie odpovede na otázku z pohľadu viny či neviny, ale adekvátnej formy udelenia trestu za daný skutok. No a odpoveď na túto otázku, som Ja poznal ešte skôr, ako som natrafil na tento výtvor. Videl som rozhodne lepšie spracované dokumenty, toto je priemer, pričom najväčším mínusom, je forma spracovania, ktorá nedokáže diváka vtiahnuť do deja. Na mňa bohužiaľ málo emotívne. ()

ledzepfan

Herzog na kterého se dost blbě kouká..Motiv pro/proti trestu smrti je jen jedním z dílků mozaiky s dost trpkým obsahem.. Naštěstí je tam i pár pozitivnějších(nebo spíše nedestruktivních)myšlenek, takže diváci(hlavně ti z Texasu) si nemusí -hned po skončení filmu-jít vystřelit mozek nebo se pověsit na klice od hajzlu........Tfuj-dejte pokoj-fakt,No Future toto... ()

grizly007

Jako dokument slušnej ovšem podobné a lepší jsou k vidění den co den na Discovery atd. K dílu samému mohu jen říct že chvilkama je to spíše komedie neboť vrazi sedí za vraždu....bratr vraha seděl ve vězení. Otec vraha sedí ve vězení. Bratr oběti také seděl ve vězení a otec oběti seděl za vraždu. Po chvilce vyprávění máte pocit že těžko najdete někoho kdo nedřepěl. Do toho oduševnělé rozhovory s americkýma vidlákama které jen podtrhují demenci občanů této země. Třešničkou na dortu lze nazvat i to že vrah proti kterému jsou takové důkazy že je to až směšný tvrdí že to neudělal. K tomu všemu z úst všech zúčastněných slyšíte stále dokola TO NÁM ŘEKL BŮH DOPROVÁZEJ NÁS BŮH A BŮH DÁVÁ ZNÁMENÍ A BŮH PŘINÁŠÍ POMOC a máte z toho guláš uplně. Reklama na Ameriku až to bolí. V okamžiku kdy sestra zavražděného vyjmenuje všechno co se stalo její rodině už by kino asi vyprsklo smíchy "strýc se oběsil, nevlastní bratr zastřelil, otce mi přejel vlak atd atd :DDDDD opravdu nevim co dodat.....krásně tam zapadá i obhájkyně jednoho z vrahů která se do něj zamilovala přes dopisy což nám krásně dementně a barvitě popíše do kamery. V tu chvilku jsem váhal zda to vubec dokoukám protože sledovat takovou plejádu dementů v jednom dokumentu je až zarážející. ()

Abes

Jediný kdo z rodiny grázlů nesedí v chládku je matka, nedivte se, taťka ji před pár lety ubodal voskovkou. Texas - Spojené státy americké Spojených států amerických, země kde vlajky konfederace hrdě vlají dál. Výpověď dozorce vykonávajícího nejvyšší tresty mě asi jako jediná zasáhla a donutila mě se nad tím vším trochu zamyslet. Tento druh dokumentární tvorby mě baví ale Into The Abyss je velká bída. Zajímavější zfilmované případy: Beware the Slenderman, West of Memphis. ()

René.girl

!SPOILER! Ze začátku dokumentu na mě padala silná deprese, strach a smutek. Sestra/dcera dvou obětí mi také moc nepřidala, když začala vyprávět, jak během 6 let přišla prakticky o celou rodinu. Později mi ale došlo, že tenhle dokument je svým způsobem komický, protože postupně zjistíte, že v USA snad není rodina, která by neměla někoho ve vězení. První vězeň tam má rovnou celou rodinu, což je vlastně fajn, protože na den Díkuvzdani můžou všichni jist krocana spolu. Pak tu máme příběh o tom, jak se obhájkyně zamiluje do svého klienta, který je samozřejmě nevinný (důkazy nedůkazy že jo) a miluje ho tak moc, že s ním chce mít dítě i za cenu toho, že se na něj bude dívat přes vězeňské mříže. No a nevinný je stejně tak i druhý vězeň, který se (i přes svou nevinnu) smířil s trestem smrti, protože ho na "druhé straně" čeká Bůh. O bohu se v tomhle dokumentu mluví dost, ale to by diváky nemělo vlastně ani moc překvapovat, vždyť motem všech Američanů je "In God We Trust" - je to kouzelná formulka, která omlouvá všechny jejich činy (hlavně ty špatné). Asi si říkáte, proč tedy dávám 5* že? Je to prosté - takový je život - komický, neuvěřitelný, často nespravedlivý a tragický. Jak řekl jeden z vězňů: "every action has a reaction". A člověku vlastně nezbývá nic jiného než doufat, že čin někoho jiného nebude mít za následek reakci, která úplně obrátí váš život naruby nebo hůře, vám ten život vezme. Tenhle dokument považuji za jeden z nejsilnějších dokumentů, které jsem kdy viděla. !DOPORUČUJI! 100% ()