Dead West

• USA Cowboys & Vampires
všechny plakáty

Johnny Dust je westernový herec, který se snaží marně prosadit a získat větší filmovou roli. Když filmová společnost, ve které pracuje, změní vedení a celý tým přesune do nového westernové parku, vidí v tom svojí šanci. Vedení tím chce oficiálně oživit film a dodat mu lepší atmosféru. Jenže jejich úmysly nejsou tak čisté jak by se na první pohled mohlo zdát, chystají se totiž celý štáb předhodit jako jednohubku prastarému zlu, které čeká na svoji další příležitost. (topr harley)

lennyd

Johnny Dust (Jasen Wade), bývalý westernový herec, se nyní živí westernovou produkcí v malém westernovém městečku. Celé městečko ale zakoupí bohatý investor, a rozhodne se show změnit - nadále nepůjde o westernové městečko, ale hororové. Johnny v celém záměru cítí nějaký zádrhel, a brzy se ukáže, že měl pravdu. Při otevíracím ceremionálu je probuzeno pradávné zlo, které si chce smlsnout na všech přítomných divácích, kteří ceremionál navštívili. Jediný kdo je může zachránit je Johnny, musí jen vyměnit slepé náboje za ostré, a vzpomenout si, o co vždy na Divokém západě šlo... Pokud očekáváte dle názvu filmu "někdo vs. někdo", jako byl např. Kovbojové vs. vetřelci, tak na to můžete s klidným srdcem zapomenout - o nic takového tady vůbec nejde. A i když z mého hodnocení je jasné, co si o filmu myslím, začnu tím pozitivním - a to byla hudba. Ta se fakt povedla, a zase jednou jsem si film více vychutnal po hudební stránce, než jakékoliv jiné. Ono totiž všechny ostatní stránky filmu stojí za pěkné kulové, ať už jde o scénář, herecké (spíš neherecké) výkony, vizuální efekty, masky. Od úplného odpadu film zachránila fakt jen hudební stránka. ()