Kdo přežije - Cookovy ostrovy

• USA Cook Islands
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2006

Tom Riddle

Spoilery Po Panamě další série se čtyřmi kmeny se setkala se silnou diváckou odezvou. Nejen proto, že dělení kmenů je kontroverzní (dělení podle rasy - běloši, černoši, asiati a latinoameričani) a mnozí soutěžící podlehli rasovým předsudkům i stereotypům, ale i proto, že patří mezi nejdramatičtější a nejzábavnější řady celkově. Vítěz: 4* - zdánlivě jeden z nejlepších vítězů, vyrovnaný strategicky, sociálně i fyzicky, se skvělým výkonem na poslední radě, pravdou ovšem je, že díky nedomyšlenému systému tajné imunity by musel být sakra neschopný, aby se do finále nedostal. Top 20: Parvati Shallow, Yul Kwon. Oblíbenci: Jonathan Penner, Candice Woodcock ()

hirnlego

Nejzáživnější Survivor z těch pár, co jsem zatím viděla (2. Guatemala, 3. Panama) – a to samozřejmě díky Jonathanovi. Zhubnul nějakých 14 kilo a je z něj nádhernej židák, kterej trošku přihřál polívčičku stereotypům – ale je to hra a já mu škodolibě fandila. Dokonce jsem kvůli jednomu dílu šla rychlou chůzí domu, jen abych to nepropásla v telce (a poslední 4 díly jsem si pak dokonce stáhla, abych se nemusela otravovat s TV, olol, takže holt musim dát 4*, pocit trapnosti stranou). A už potřetí to vyhrál někdo, komu jsem to z těch dvou posledních přála víc – tomuhle jsem ale jakože opravdu "fandila" a mnohem dýl, než jen nějaký poslední dva díly jako obvykle. Je to sociální hra, takže si to zasloužil víc než ten druhej, objektivně. Jinak už vim, proč se na to má koukat jako na seriál a nepouštět se do 4 dílů za sebou – masochismus s mírou jo, ale tohle už bez nadávek prostě nešlo. A snad nikdy nebyly dva kmeny tak jednoznačně rozděleny na "lepší" vs. "debilnější" – Raro byla fakt banda jednoduchých buranů. _____ P.S.: Rogue, Parvati teda vážně palec dolů, s těma kecama je fakt otravná a až nezvykle často jsem pocítila potřebu šlápnout jí do té retardované šklebící se placky, co má místo xichtu. Ale je to jen hra ;;;) ()

Zeck

Survivor Cook Islands je celkově 13. řadou v celosvětovém fenoménu Survivor. Čeští a slovenští členové komunity jí vyhlásili za 3. nejlepší řadu ze všech a rozhodně ne náhodou. Natáčela se v létě 2006 a vysílaná v USA byla téhož roku na podzim. Hráčů je poprvé v historii 20 a podruhé jsou rozděleni do čtyř kmenů. Zajímavostí ale je, že kmeny budou rozděleny dle rasy a etnika příslušných hráčů, což s sebou v době vzniku neslo velkou dávku kontroverze. Finalisté budou premiérově tři, což nastolilo trend, který Survivor dodržuje až dodnes. Zároveň z této řady vzešli rovnou čtyři hráči, kteří se objevili v budoucích hvězdných řadách. Cook Islands je kompromisem mezi skvělými soutěžemi, nádherným prostředím, zajímavými osobnostmi hráčů a v neposlední řadě zahrnuje jeden z největších příběhů v historii soutěže. 100% ... http://reality-show.eu/ ()

Pethushka

Tahle řada se mi zatím líbila asi ze všech nejvíc. Nejen, že tam docházelo k docela pěkným zvratům, ale taky jsem se u toho dost nasmála. Výborné a často dramatické byly i výzvy, zejména ty ve vodě. A s vítězem jsem maximálně spokojená, jelikož vyhrál vyrovnaný člověk, který to měl v hlavě v pořádku. Překvapující je, že mi tam vlastně ani nikdo extrémně nevadil. Oblíbený kmen: Puka. Oblíbení: Yul, Becky. Neoblíbení: nikdo. 5* ()

Djoker

Spoilery. Moje jednička v Survivorovi, která i po desítkách dalších sérií nemá konkurenci. Famózní cast, provokativní rozdělení na čtyři etnika, krásné prostředí, zajímavé a napínavé soutěže, složitá strategie a zvraty. Ne, tady nechybí opravdu nic. Tolik oblíbenců jsem v žádné jiné sérii neměl. Cookovy ostrovy mají opravdu obsazení na úrovni all-stars. Vidět zrod největší hvězdy Survivora je skvělý zážitek. Ozzy hraje prim hned od začátku a kouzlí na všech frontách. I klasičtí záporáci jsou tak dobří, že vás vlastně štvou jen minimálně. Říkal jsem si, že kdyby donutili Yula použít skrytou imunitu, tak by to bylo ještě zajímavější, ale to už bych chtěl asi moc a hlavně by nemohl vzniknout příběh legendárního kmene Aitu, který ustál dvojitou zradu. Sakra, mrazí mě i teď, když to píšu. Prostě nejlepší série! Ve finále jsem sice fandil Ozzymu, ale Yul si to rozhodně zasloužil. Favorit: Ozzy, Oblíbenci: Parvati, Candice, Yul, Cao-Boi, Adam, Nate, Cecilia. ()

MMR

Rozhodně nejlepší série survivoru, která podle mě už nikdy nebude překonána. Výborní soutěžící, výborné soutěže, skvělý a zajímavý průběh. Nebudu tu spoilerovat, protože to bych se asi hodně rozepsal :-) ()

Hrabka

Moje první viděná série, takže pochopte můj prvotní šok a rozpolcenost v hodnocení celého konceptu tohoto pořadu. :-) Do tohoto pořadu bych se asi jen tak nepustil, ale jeho ohromná oblíbenost u jednoho velkého fandy a mýho kámoše mi nedala spát. :-D Tak jsem si řekl, že mrknu na jednu sérii a uvidím jaké to teda je. Nejlepší jsou prý Cookovy ostrovy, tak jsem zvolil právě tuto sérii... Bavilo mě to, zkouknul jsem to za dva dny, ale k samotné hře mám řadu připomínek. Určité věci jsou fajn, ale něco mně docela dost vadí a hodně si rozmyslím, jestli budu mít sílu na víc sezón. +++ Soutěž založená na přežití v divočině se mi líbí. Zkouška, co lidi vydrží odříznutí od civilizace, je moc dobrá. Dále se mi líbí všechny druhy soutěžení ve výzvách (dovednostní, soutěže na trpělivost a vědomosti - tohle všechno se sem hodí a chtěl bych si nějaký ty opičí dráhy i soutěže, co můžou zabrat několik hodin, strašně rád vyzkoušet). +++ Zjednodušeně vzato mi v této soutěži vadí dvě věci. A to styl vyřazování, založený na intrikách, podrazech, přetvařování. To je mi hodně proti srsti, nemám to rád a občas mě to hodně sralo... Dal by se asi vymyslet lepší systém hry, ale to by to potom nebylo tak zajímavý pro diváky, kteří právě po tomhle nejvíce touží, že? Méně závažnější druhá věc, která mi vadí, je to, jak je se soutěžícími zacházeno ze strany tvůrců pořadu. Myslel jsem, že to bude boj o přežití, že to bude mimo jiné o tom, kdo dokáže nejlépe přežít v divočině... Ale dost často to vypadalo spíš na příjemnou dovolenou v Tichomoří, kde každou chvíli někdo dostane pořádnej žvanec, výlet do ráje, teplou koupel, všechny možný pomůcky na zpříjemnění pobytu, apod... Určitě je důležité nějak odměňovat vítězící, ale takhle? +++ Teď se objeví nějaké spoilery, takže kdo ještě neviděl a chtěl by někdy vidět, tak ať dál nečte!!! Některé postavy byly zajímavé a fandil jsem jim, některé mi nevadily, některé mě naopak štvaly. Narozdíl od Mikronésie, které jsem dal jako druhé příležitost, mně tu nikdo vyloženě nepil krev. Ale postavy jako J.P., Candice a hlavně Jonathan mě dokázaly slušně namíchnout, ale ještě se to dalo. (V tu chvíli jsem myslel, že Johnathan je největší hajzl, ale po Mikronésii jsem to musel přehodnotit, ne proto, že bych ho začal mít rád, ale proto, že se objevily mnohem větší šmejdky!) Kmen Aitu mě po vzpouře Johnathana a Candice svými výkony ohromil a i pozdější soudržnost po sloučení kmenů byla obdivuhodná. Respekt! Dva finalisté (nepočítám vypočítavou Becky, která se celou dobu jen vezla) si pozici ve finále opravdu zasloužili. Fandil jsem Ozzymu, protože si to podle mě prostě zasloužil nejvíc (dovednosti, férovost), takže mě výsledek zpočátku dost naštval, ale pak se mi to rozleželo a Yul si to taky zasloužil, takže s výsledky docela spokojenost. Konec spoilerům. +++ Survivor je určitě zajímavá a napínavá soutěž, ve které si každý může najít to svoje, proč na ni bude koukat. U mě si zřejmě takovou oblíbenost nenajde, ale je to určitě povedený projekt. A hlavně velké dobrodružství pro soutěžící! Chtěl bych si to zkusit, ale nevím, jestli bych na to měl nervy ohledně taktické stránky... () (méně) (více)

juta

Další skvělá řada plných zvratů a nečekaných událostí. Nejvíc mě dostal 9., 10. a 11.díl. To jsem zůstal sedět s otevřenou hubou. Má nálada byla jak na houpačce. Nejdříve jsem byl hodně naštvaný a překvapený, ale s 11.dílem jsem se zase uklidnil. Rozhodně tahle řada patří společně s Panamou na vrchol všech řad co jsem doposud viděl. Oblíbenci Ozzy a Yul (ze začátku). S vítězem jsem spokojen. ()

ajuska

Další skvělá řada skvělé reality show. Úvodní rozdělení podle ras trochu zvláštní, ale fungovalo to, dost zajímavých postav a rozhodně asi nejnadupanější finálová dvojka. ()

Pepinec

Mám takové tušení, že můj komentář bude spoilerový. Děkuji za pochopení, pokračuji v hlášení. Není pochyb o tom, že jde o jednu z nejlepších řad v historii pořadu. Nevím, jestli o vůbec nejlepší nebo druhou, třetí, čtvrtou, neviděl jsem ještě všechny. Ono je to však jedno. Pokud sledujete jakoukoli z řad od výsadku po vypsání šeku, vryje se vám pod kůži. I když vlastně kdo ví - přeci jsem neviděl všechny... Cookovy ostrovy přinesly inovaci v podobě rozřazení do etnických skupin, nabídly nám pestrou škálu charakterů (od inteligentů přes gumové palice až po vypočítavé hajzlíky), nevídaný týmový výkon Aitu, brilantní strategickou hru Yula a neuvěřitelné individuální výkony Ozzyho. Nu a právě u posledních dvou jmenovaných bych se rád zastavil a dopustil se již avizovaného spoileru. Víte, i když jsem Yulovu strategii nazval brilantní, mrzí mě, že nakonec zvítězila. Chcete vědět proč? Protože, jak vidno, lidé si více cení těch, kteří tahají za nitky, vymýšlejí taktické skopičiny a podvádí ty ´správné´ vyvolené, než by si vážili těch, kteří jsou ze všech nejsilnější, spoléhají se sami na sebe, hrají fér ke všem stejně a ve finále živí celý ostrov. To mě mrzí. Jistě, můžete mi oponovat tím, že to byl právě Ozzy, kdo zosnoval vyřazení plešatého metalisty, ale to je tak celé, čím oponovat lze. Od sloučení do jednoho kmene se dostal Ozzy do finále bez pomoci kohokoli druhého, nehledě na to, že nebýt jeho, jen těžko by se zbytek kmene Aitu nějakého sloučení vůbec dočkal. Ano, oceňuji inteligenci a taktickou vyzrálost Yula, ovšem nejsilnějším přeživším byl bezpochyby Ozzy. Nejkrásnější Parvati, nejcharismatičtější pes Jonathan a nejhloupější pravděpodobně opět Parvati... :-D P.S: Na příští kmenové radě navrhuji vyloučit ty, kteří tu vesele spoilerují bez varování. ()

Deimos

POZOR SPOILERY TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Prostředí 10/10/// Nejoblíbenější postavy: Yul, Becky, Parvati. Koho bych napsal ve finále: Yul. Proč? Fandil jsem mu od začátku, sympaťák, hrál fér, líbilo se mi jeho spojenectví s Becky. Koho jsem chtěl víc poznat: Asi nikoho, každého jsem dostatečně poznal, zvláště ty, kteří si to zasloužili. -Koho bych vyřadil: Jonathan, který se sice ne svoji vinou dostal do role přeběhlíka./// Souhlasím s těmi co říkají, že tohle je jedna z nejlepších sérií. Všechno je tu dobře a správně. Počáteční rozdělení do čtyř etnik. Hned od začátku jsem fandil asiatům. Rovněž mě na začátku zaujal Ozzy, sice jsem mu nefandil, ale ty jeho vodní souboje. Patří mu zatleskat. Vůbec vodní soutěže tu jsou hodně povedené. Je tu několik zlomových a dramatických zvratů. Zrada Candice a Jonathana a tedy velké oslabení pro Yula, Becky, Ozzyho a Sundru, kteří svojí bojovností a vzájemnou důvěrou dokázali projít až to finálové čtyřky, přestože v ten moment proti nim stálo 8 soupeřů. Každá kmenová rada pak byla velmi dramatická. A samotné finále. Takové drama a napětí jsem ještě nezažil. Nakonec ale zvítězil favorit a já jsem byl spokojený./// Celkem 96%/// ()

Rosaviva

Musim říct, že velice podařená řada, snad jedna z nejlepších co jsem doteď viděla. Spoiler: být Becky, tak bych se v tom finále (a i v tom souboji v rozdělávání ohně) propadla hanbou. Myslím, že to měl vyhrát Ozzy, byl rozhodně sympatičtější a zasloužil by si to víc než Yul. Kdo mě vytáčel nejvíc byl Jonathan, vskutku na pěst. Nechápu, že se tam udržel tak dlouho. ()

Allien.9

Pro mě jednoznačně nejlepší série "Kdo přežije". Příjemné prostředí, příjemní lidé, nápadité soutěže. A ano, fandila jsem Ozzymu, kterýžto se v další sérii ukázal jako totálně namyšlený a rozmazlený kretén. ()

gilmore_girl

Ozzy je jako ryba, je jako opice, Ozzy je proste Ozzy. Jelikoz jsem sama moc sportovnich dovednosti nepochytila, rada se koukam na nekoho, kdo v nich vynika... a na plavajiciho Ozzyho byl vazne skvely pohled. Ozzy Poseidon! ()

MaedhRos

V životě bych neřekla, že to o Survivorovi řeknu, ale tohle byla kvalitní show... Bez Yula a Jonathana by to ale bylo o dva řády horší. (A je ohromná škoda, že Cao Boi nevydržel podstatně dýl.) ()

Frajer42

Další série silně návykové reality-show, tentokráte z ostrovů nesoucích jméno po slavném dobyvateli. Musím říct, že se zatím jednalo o sérii nejslabší, i když vlastně vyhrál jeden ze dvou mých favoritů. Toho druhého favorita porazil o jeden hlas. Měl bych být spokojený, ale nemohu. Série mi přišla značně nudná. Vyskytlo se zde jen několik fajn zvratů zásluhou židáka Jonathana. Soutěže už člověku začínají po zhlédnutí třetí sérii značně stereotypnět. Ještě dám 3*, ale to prvotní nadšení už začíná šumět někde v dáli. ()